Андрій Лисенко: Донецький аеропорт повністю зруйнований і не придатний для оборони

WATCH IN ENGLISH

Київ, 22 січня 2015 року – «Терористи шляхом обстрілів та прямих нападів на позиції сил АТО вздовж лінії розмежування намагаються максимально скоригувати її на свою користь, розширити підконтрольну їм територію та зайняти вигідні позиції для подальших військових операцій. Вагому роль у вказаних процесах продовжує відігравати РФ, яка постачає зброю, боєприпаси та військову техніку на територію, тимчасово підконтрольну бойовикам», – зазначив речник АТО полковник Андрій Лисенко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Вчора було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу Донецького аеропорту. Цей об’єкт повністю зруйнований і не придатний для оборони. «В ході боїв 16 українських військовослужбовців були поранені та потрапили в полон. Сили АТО утримують пожежну частину, район диспетчерської вежі та територію злітно-посадкової смуги, яка теж виведена з ладу. Також наші військові міцно утримують укріплені позиції у населених пунктах Авдіївка та Піски. Протягом доби 10 українських військовослужбовців загинули, 19 отримали поранення», – додав полковник Лисенко.

22-01_eng

За даними розвідки, зафіксовано рух колон російської військової техніки по території Ростовської області РФ у напрямку російсько-українського кордону. Зокрема, виявлено значну кількість БМД і БМП різного типу, танків новітніх модифікацій;  САУ «Мста-С»; САУ типу «Нона»; РСЗВ «Град»; критих вантажівок КамАЗ; паливозаправників. «У більшої частини автотранспорту відсутні транспортні маркування, бортові та номерні знаки. Водночас на окремих одиницях військової техніки були номери Західного, Східного, Центрального та Південного військових округів РФ», – підкреслив речник АТО.

Через обстріли терористами з мінометів контрольного пункту «Гнутове» на дорожньому напрямку «Новоазовськ – Красноармійськ – Талаківка – Маріуполь» пропуск осіб і транспортних засобів через контрольний пункт тимчасово у першій половині 21 січня був закритий.

Терористи систематично руйнують інфраструктуру Донбасу та вбивають його мешканців. Вчора терористи бандформування «ЛНР», завдали мінометного удару по 441-му кілометру та газорозподільній станції магістрального газопроводу «Північний Кавказ – центр». «Сьогодні зранку у Ленінському районі Донецька (південна частина міста) внаслідок обстрілу пасажирського тролейбуса загинули мирні громадяни. За попередньою інформацією обстріл було здійснено з міномета, що пересувався містом. Підкреслюємо, що найближчі позиції сил АТО знаходяться у селі Піски, таким чином місце трагедії перебуває поза межами дії української артилерії такого типу», – зазначив полковник Андрій Лисенко.

Також бойовики пошкодили автомобільний міст через річку Сіверський Донець, який з’єднує селище Станиця Луганська та Луганськ. Внаслідок цього було тимчасово припинено пропуск в контрольному пункті «Станично-Луганське».

Вчора о 9:10 у селі Орлівка Ясинуватського району Донецької області під час артобстрілу незаконними збройними формуваннями в будинок влучив снаряд, який вибухнув. Господар будинку загинув.

За оперативною інформацією, окупаційна влада Свердловська Луганської області в примусовому порядку переводить навчальні заклади на освітні стандарти РФ. «Зокрема, запроваджено 5-бальну систему оцінювання знань учнів (замість 12-бальної), заборонено викладання історії України. Водночас українські освітяни окупованої частини Луганщини з серпня не отримують заробітну платню та обкладаються поборами, школярі не мають змогу отримати документи про освіту та зареєструватися для участі у ЗНО. Керівництво бандформувань офіційно заявляє про плани отримати в Рособрнадзорі ліцензії на ведення освітньої діяльності, що є грубим порушенням як українського, так і російського законодавства», – пояснив Андрій Лисенко.

Українські спецслужби затримують небезпечних бандитів та диверсантів. СБУ у взаємодії з іншими правоохоронними органами затримала 12 посібників терористів, які збирали та передавали бойовикам розвіддані для проведення артилерійських обстрілів по позиціях АТО і населених пунктах поблизу них. Зокрема, терористи планували обстріляти м. Волноваха, Артемівськ, Лисичанськ, Золоте, с. Кримське Новоайдарського району Луганської області.

Вчора ввечері за київським часом у Нью-Йорку відбулося чергове засідання Ради безпеки ООН, присвячене Україні. Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв звернувся з прямим запитанням до російської делегації: «Що робить у районі селищ Георгіївка і Кумачеве батальйон 76-ї повітряно-штурмової дивізії із Пскова? Що робить у районі селищ Георгіївка і Перемога батальйон окремої повітряно-штурмової бригади з Ульяновська? Що роблять в районі населеного пункту Старобешеве батальйони 76-ї окремої моторизованої бригади з Майкопа і 49-ї із Ставрополя?». Юрій Сергеєв заявив, що Україна готова підписати угоду про припинення вогню в зоні АТО за умови виконання Росією і бойовиками, яких вона підтримує, всіх умов Мінської угоди.

Коментуючи агресивну політику Російської Федерації, МЗС України зазначило, що «Російська Федерація зосередила вздовж українсько-російського державного кордону понад 50 тисяч російських військовослужбовців, що перебувають у стані повної бойової готовності та розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння та військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ». Учора Україна звернулася до РФ з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть в ній участь. Згідно з Віденським документом про заходи зміцнення довіри і безпеки, Росія зобов’язана надати відповідні роз’яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто сьогодні.

При Адміністрації Президента України запрацювала «Гаряча лінія» для родичів учасників Антитерористичної операції. Телефон (044) 255-69-55. Працює в понеділок-четвер з 9.00 до 18.00, у п’яницю з 9.00 до 17.00.

«За цим телефоном громадяни можуть: отримати консультації щодо проходження мобілізації та порядку призову на військову службу, подати скаргу на дії військових комісаріатів; скоординувати дії при пошуках військовослужбовців та цивільних громадян, що зникли в зоні АТО; отримати роз’яснення щодо пільг учасникам АТО та учасникам бойових дій, отримати інформацію про процедуру отримання посвідчення учасника бойових дій; отримати інформацію про військовослужбовців, що зараз проходять службу в зоні АТО», – пояснив полковник Лисенко.