У школах України стартує експериментальний курс «Школяр-програміст» – IT-cпеціалісти

WATCH IN ENGLISH

Київ, 3 червня 2015 року – У школах Києва, Львова, Одеси та Івано-Франківська стартує експериментальний проект «Школяр-програміст». Проект розрахований на підлітків 10-11 класів і передбачає створення на базі низки шкіл спеціалізованих класів із поглибленим вивченням програмування. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомили автори проекту.

«Ми плануємо запустити інтенсивні курси програмування на базі 10-11 класів. Щотижня упродовж чотирьох годин школярі вивчатимуть базове програмування та основи розробок програмних додатків на базі Google Android», – пояснив Сергій Іщеряков, засновник проекту «Школяр-програміст». Відбір до таких класів здійснюватиметься на конкурсних засадах після 9-го класу.

Мета проекту – надати можливість учням зі шкільних лав спробувати себе у професії програміста. Після закінчення програми школярі отримуватимуть кваліфікаційні сертифікати на базі однієї з найбільших американських корпорацій розробників програмного забезпечення Oracle. «Вартість подібних курсів у США складає 2 тисячі доларів, але ми запроваджуємо цю програму на безкоштовних засадах», – зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України.

«Уперше ми протестували цей проект на школярах Івано-Франківська та були вражені рівнем зацікавленості у програмуванні молодого покоління. Відтак, у майбутньому плануємо збільшити кількість випускників-програмістів з кількох тисяч до 30 тисяч на рік», –  розповів народний депутат України Юрій Дерев’янко, який є промоутером проекту.

Сергій Іщеряков зазначив, що реалізація проекту відбуватиметься у двох напрямках: навчання учнів та викладачів, аби ті були здатні вчити школярів у відповідності до вимог проекту.  «З 8 червня розпочнуться інтенсивні курси для підготовки київських, одеських та львівських вчителів», – зазначив Сергій Іщеряков. Він також повідомив, що наразі школи у зазначених містах, де відкриватимуться такі класи, не визначені. Зі свого боку Юрій Кононенко уточнив, що інформація щодо шкіл-учасників проекту, а також про вимоги до тих, хто прагне вступити до таких класів програмування, незабаром має з’явитися на сайті Міністерства освіти України.