Новоукраїнська громада отримала сміттєвоз

Програма USAID DOBRE передала сміттєвоз Новоукраїнській міській об’єднаній територіальній громаді Кіровоградської області. Сучасний автомобіль для збору твердих побутових відходів придбано в рамках реалізації проекту “Вдосконалення системи вивезення ТПВ від багатоповерхових будинків із запровадженням роздільного збору сміття”.

Директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід передав ключі від автомобіля голові Новоукраїнської громади Олександру Корінному.
Громада придбала 70 контейнерів для роздільного збору сміття та 77 – для змішаного, а також за рахунок бюджету громади будує 35 майданчиків для збирання сміття. А за сприяння Об’єднання сільгоспвиробників і підприємців Новоукраїнської ОТГ купили навісне обладнання для прочищення доріг від снігу, що забезпечить автономність під час збору ТПВ у зимовий період.

«Ми щиро дякуємо за важливий проект, який допомагатиме нам покращувати послугу з поводженням з твердими побутовими відходами. На жаль, дуже багато років проблемі екології не приділяється уваги. Ми раді, що маємо такий проект і вже отримали схвальні відгуки від членів нашої громади. Завдяки підтримці Програми DOBRE, супроводу, допомозі ми зможемо комплексно розв’язати проблему і жителі побачать набагато чистіше місто. Депутати готові підтримати ідею щодо придбання міні-сортувальної лінії, аби ми могли заробляти на переробці сміття», – сказав голова Новоукраїнської громади Олександр Корінний.

Директор Програми USAID DOBRE Беррі Рід побував на будівництві майданчиків для збору сміття. Та разом з маленькими жителями Мар’янопільського старостинського округу під час гри-квесту вчився сортувати сміття. До речі, у цьому селі вже рік сортують сміття, тут облаштовані майданчики для збору сміття та встановлені сучасні контейнери.

Окрім того, директор Програми DOBRE побував у Новоукраїнській школі №4, де спільно з Програмою USAID DOBRE реалізується проект зі створення інклюзивно-ресурсного центру, який передбачає надання якісних освітніх послуг дітям із інвалідністю, зокрема з порушеннями опорно-рухового апарату.

«Новоукраїнська громада – одна із найсильніших громад, і нам подобається з ними співпрацювати. Вони мають високий Індекс спроможності місцевого самоврядування, у них дуже ефективний менеджмент, вони працьовиті та відкриті до нових ідей. Вони ставлять високу планку і працюють, аби вирішити екологічні проблеми, приділяють велику увагу не тільки питанню вивезення сміття та прибирання, але й працюють комплексно, проводять роботу з дітьми, вчать їх правильно сортувати сміття.
Забезпечення рівного доступу до якісної освіти усіх без виключенням дітям – це проблема для всієї України. Є кілька громад, які говорили про інклюзивну освіту, але далі не бралися за такі проекти. А Новоукраїнська громада розпочала реалізацію такого проекту. Вони дуже важливі, бо надають можливість усім громадянам відчувати себе частиною суспільства, брати участь у житті громади і покращувати життя громади. Дуже важливо, аби усі люди могли отримати освіту і виявити свій потенціал, а потім реалізувати його на благо життя громади. Стосовно проекту екологічного спрямування, то вони приділяють дуже велику увагу, не тільки вивозу сміття та прибиранню, але й працюють комплексно, працюють з дітьми і вчать їх правильно сортувати сміття», – сказав Беррі Рід.

«Із самого початку співпраці з Програмою DOBRE громада зрозуміла цілі та завдання Програми, відповідально ставиться до реалізації завдань за напрямами та компонентами. Тому сьогодні ми бачимо і результати співпраці – успішно реалізовані проекти та сталий організаційний розвиток. Маючи великий досвід співпраці з міжнародними організаціями, професійну команду однодумців, Новоукраїнська ОТГ за результатами двох опитувань має найвищий бал Індексу спроможності серед громад-партнерів DOBRE другої когорти. Розуміючи важливість цього інструменту, застосовує його для свого інституційного розвитку та вже поширює цей досвід і серед громад, які не є безпосередньо партнерами DOBRE. Так, в червні місяці цього року, за участю представника від Новоукраїнської громади та у співпраці з Асоціацією ОТГ ми передавали досвід впровадження Індексу спроможності у Пирятинській ОТГ Полтавської області», – наголосила фахівець з розвитку громад Програми DOBRE Вікторія Зубкова.

   

*****
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) − це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.