Подорожі на автомобілі, зелений туризм та активний відпочинок на природі – це лише частина змін, які прийдуть у туристичну сферу після карантину. Так вважає Сергій Підмогильний, координатор з розвитку мережі Greenways в Україні.
Що ще стане популярним серед мандрівників та як до цього готуватися туристичному бізнесу – читайте у нашому матеріалі.
“Ми кризами загартовані, і тому маємо певну перевагу. Із очікуваних прогнозів дуже очевидно те, що буде розвиватися внутрішній туризм. На жаль, це вимушена міра, а не планова. Тому що це не є дії органів влади, державної, місцевої, чи бізнесу, а просто ситуація нас спонукала до того, що кордони закриті. І якщо ми говоримо через призму громад, то для громад я оцінюю це як дуже добрий шанс, – говорить Сергій Підмогильний. – Зважаючи на те, що відвідувачів у громадах стане більше, у найближчі 2- 3 роки буде дуже важливо привести до належного стану інфраструктуру, надання послуг, пункти прокату, готелі, транспортні перевезення”.
Що зміниться у сфері туризму після карантину:
Поведінка туристів. Туристи у своїй економічній спроможності відступлять на 2-3 роки назад, будуть шукати дешевшого продукту.
Транспорт. Найближчий період туристи будуть пересуватися автомобільним транспортом, пізніше залізницею, пізніше автобусами і ще пізніше літаками. Власний автомобільний транспорт, навіть незважаючи на те, що автомобільні шляхи зовсім не у кращому стані, буде переважаючим.
Тривалість подорожі. Нас очікують насамперед короткі подорожі: спершу в межах областей, пізніше до сусідніх областей, далі вони розширяться на відстань до 500 кілометрів, і вже пізніше по всій Україні. Пріоритетом будуть подорожі на 2-3 дні, так звані вікенд-подорожі.
Місця для подорожей. Зараз зірковий час для сільського туризму, туризму в малих містечках, і для появи та розвитку нових дестинацій.
Пріоритет – здоров’я. Досить швидко буде відновлюватися туризм у зоні морського узбережжя. Тому що це простір, природа, і тема здоров’я буде дуже актуальною.
Відпочинок на природі. Буде популярним відпочинок на природі, в першу чергу це стосується національних природних парків, біосферних заповідників, регіональних парків. Буде розвиватися активний туризм. Збільшиться кількість подорожуючих, які ночують у наметах. І значну увагу туристи будуть звертати на відновлення здоров’я – і фізичного, і психологічного. Люди захочуть вирватися і відпочити десь у лісі.
Гігієна – перш за все. Питання безпеки буде пріоритетним і насамперед це стосується гігієни.
**Туристична дестинація – ключовий елемент індустрії туризму. Її можна охарактеризувати як центр (територію) із засобами обслуговування та послугами для забезпечення потреб туристів. (Джерело)
Що робити туристичному бізнесу?
У першу чергу потрібно просто пристосуватися до існуючих умов – адаптувати свої туристичні продукти, послуги чи товари, які є в туризмі, під існуючу ситуацію, під безпекову, під нові потреби цільових аудиторій. Кожен продукт має свою певну аудиторію. Корпоративні туристи будуть мати одні очікування, сімейний турист – інші. Кожен продукт має бути адаптований під таку цільову групу.
Налагодити правильну комунікацію зі своїми туристами. Я би на це робив дуже важливу ставку, тому що треба все пояснювати. Правильні меседжі дадуть можливість повернути потік клієнтів.
Важливо створювати нові цікаві продукти, щоб вони не були банальними. Зараз дуже добрий час зайнятися сільським туризмом, який не становить основи діяльності, а є доповненням до фермерської, наприклад, діяльності. І можна успішно розпочати різні дотичні послуги, наприклад, прокат велосипедів, чого в Україні насправді бракує. Також створити місця для кемпінгу – який за кордоном дуже популярний.
І дуже важливо – це створення різноманітних партнерств, кластерів, об’єднань. Наприклад, ми з колегами формуємо всеукраїнську мережу екологічного туризму. Запрошуємо громади, бізнес, який надає послуги в екологічному туризмі. Якщо громаду це цікавить, ми запрошуємо ваших представників, які надають послуги в цій сфері, об’єднуватися в нашу мережу.
*За матеріалами виступу Сергія Підмогильного під час міжнародної онлайн-конференції “Відновлення місцевої економіки” 28/04/20.
***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, SocialBoost, Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща, Національний Демократичний Інститут (NDI).
Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочинає свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.