12 лютого 2021 року виповнюється шість років від моменту підписання у Мінську протоколу під назвою “Комплексу заходів спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей з метою деескалації збройного конфлікту на Сході України”.
12 лютого 2015 року після багатогодинних переговорів Нормандської четвірки на саміті у Мінську було затверджено Комплекс заходів для деескалації конфлікту: документ підписали канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, президент України Петро Порошенко та президент РФ Володимир Путін. Було також прийнято Декларацію лідерів України, Франції Німеччини і РФ, яка поклала початок так званому Нормандському формату переговорів щодо врегулювання конфлікта на Донбасі.
Підписання протоколу у Мінську зупинило найгарячішу стадію військової агресії РФ на Донбасі. Водночас, справжнього врегулювання ситуації в регіоні не відбулося. Станом на сьогодні окремі регіони Донецької та Луганської областей залишаються окупованими та непідконтрольними уряду України, а Росія продовжує підтримувати та контролювати маріонеткові уряди так званих “ДНР” та “ЛНР” та чинити військовий та політичний тиск на Україну.
У зв’язку з цим Український кризовий медіа-центр ініціює публічну дискусію для того, щоб з’ясувати:
- Яким є прогрес у виконанні Мінських угод за останні шість років?
- Чи вичерпали себе Мінські угоди станом на сьогодні?
- Безпековий та політичний вимір Мінських угод: де камінь спотикання?
- Якими є альтернативні механізми врегулювання збройного конфлікту на Донбасі та чи існують вони?
- Що думають союзники України: оцінка виконання Мінських угод, підсумки та перспективи?