«Батальйони просять вогню»: військовий стан потрібен для того, щоб перезавантажити систему влади» – Володимир Волков, голова Громадського штабу НГУ

WATCH IN ENGLISH

Київ, 19 червня 2014 – «Військовий стан потрібен не для форми, військовий стан потрібен для того, щоб перезавантажити систему влади.  Тільки надзвичайний стан дасть можливість негайно переглянути всі служби – починаючи від місцевого самоврядування і закінчуючи міліцією, СБУ, які, на жаль, на сьогодні є подразником ситуації і підтримують, – як ми бачили на прикладі Одеси, Луганська, Краматорська, – дії терористів. Тому введення такого стану дасть можливість виконати мрію Майдану – провести повне перезавантаження влади в конкретному місті, де відбуваються бойові дії» – заявив Володимир Волков, голова Громадського штабу НГУ, під час брифінгу в Українському кризовому медіа- центрі.

Володимир Волков назвав мирні переговори з терористами «know-how української влади» і закликав до рішучого продовження антитерористичної операції на Сході України.  За його словами, світовий досвід підтверджує безперспективність ведення переговорів з терористами: «З терористами домовитися неможливо».

Взводний батальйону «Айдар» Владислав Гаранін, виступаючи на брифінгу, доповів:  «Ми вимагаємо від Президента і від командування розгортання повномасштабної військової операції з придушення терористів на Сході України.  Це можна зробити тільки з перекриттям кордонів, яке має відбутися автоматично з оголошенням військового стану.  Чому це не робиться? Частково і тому, що кордон – це один із засобів забезпечення областей шляхом контрабанди». На сьогодні, за словами Владислава Гараніна, «кордону України як такого – немає, а той номінальний, який є – через нього завозиться бронетехніка, грузовий транспорт з комплектуючими до бронетехніки і т.д.»  За його словами, саме завдяки безперешкодному постачанню техніки через кордон терористи мають змогу відбивати звільнені позиції і закріплюватися там.

Ще одна значна проблема – відсутність правового статусу військових, що беруть участь в бойових діях в складі добровільних частин.  «Вони сьогодні мають статус волонтерів, навіть не військовослужбовців» – заявив на брифінгу Владислав Гаранін.  Такий юридичний казус, за словами представників Національної гвардії, призводить до того, що добровольці, які взяли зброю в руки для захисту країни і прибули в зону бойових дій, з юридичної точки зору можуть бути звинувачені в участі в терористичній діяльності, оскільки їхній статус ніяк не врегульований.

Представники Національної гвардії не підтримують рішення про тимчасове припинення вогню, звертаючи увагу на недотримання припинення вогню терористами. «На території нашої країни триває війна – не військові дії і терористичні напади, а повномасштабна війна» – сказав Руслан Расулов, керівник військово-аналітичного управління Громадського штабу НГУ.

Виступаючи на брифінгу, бійці Нацгвардії назвали недостовірною інформацію, оприлюднену Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим про створення 30 підрозділів МВС особливого призначення по всій країні.  За їхніми словами, проігнорувавши вимоги законодавства до формування таких військових структур, МВС залишило учасників АТО поза рамками правового поля. Крім того, є суттєві проблеми із забезпеченням, озброєнням і екіпіруванням новостворених підрозділів.  Представники Національної гвардії закликали Верховну раду і Президента України врегулювати це питання і відповідно до міжнародних вимог оформити статус учасників АТО.

Watch video [icon icon=’Icomoon/icomoon-youtube-2′]

Download audio