Читайте нашу регулярну рубрику про ключові гібридні впливи в Україні #ДезінфоТижня:
- Під час свого виступу, присвяченого 1033-й річниці хрещення Київської Русі, Президент України Володимир Зеленський наголосив, що історія Київської Русі є спадщиною України, і Росія не може її присвоювати. Це викликало обурення серед прокремлівських сил, які звинуватили президента в “антиросійському маніфесті”. Привласнення української історії та просування наративу про “єдиний народ” має на меті зобразити Україну як частину Росії, а отже, без права на суверенітет.
- 55% українців не погоджуються з тезою Путіна, ніби українці та росіяни — “один народ”, тоді як 41% вважають це правдою, згідно з опитуванням випадкової вибірки 2500 українців, що провела соціологічна група “Рейтинг”. Проросійські сили експлуатували результати опитування, пропагуючи ідею, нібито значна частина українців лояльна до Росії, незважаючи на “антиросійську пропаганду” української влади. Вони також просували наратив про “розкол України”, який зображує її західну частину націоналістичною та прозахідною на відміну від проросійського сходу. Мета — вплинути на громадську думку, нав’язати ідеї наявності сильних проросійських настроїв та відсутності єдності серед українців.
- Президент Володимир Зеленський підписав закони “Про основи національного спротиву” та про зміни до закону “Про чисельність Збройних Сил України”, який дасть змогу збільшити українську армію на 11 тисяч військовослужбовців. Маріонетки Кремля просували наратив про “військову агресію України”, стверджуючи, що закони нібито свідчать про майбутній наступ. Така пропаганда зміщує фокус з того факту, що Україна веде оборонну війну, а відповідальність за агресію несе виключно Росія.