РНБО: Українська армія та міліція забезпечать безпеку проведення виборів на Сході

WATCH IN ENGLISH

Київ, 25 жовтня 2014 р. – Сили АТО готові до захисту виборчих прав громадян, проте не виключають провокацій і нападів з боку терористів – про це розповів речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО України полковник Андрій Лисенко на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Полковник Лисенко повідомив, що через проведення парламентських виборів 26 жовтня сили АТО переведені на посилений режим несення служби. У звільнених населених пунктах Донеччини і Луганщини зможуть проголосувати близько 1,5 млн. мешканців краю. Безпеку громадянам та гарантії невтручання у процес волевиявлення буде забезпечено на всіх етапах виборчого процесу.

Речник РНБО відзначив, що активність терористів у зоні АТО за останню добу не підвищилася. Загиблих серед українських військовослужбовців немає, водночас є 10 поранених. Спостерігається передислокація терористів та їхньої техніки поблизу Донецького аеропорту та м. Дебальцеве. Є інформація, що на кілька одиниць бронетехніки у Донецьку терористи нанесли розпізнавальні знаки ЗСУ, тому РНБО не виключає провокацій.

Речник РНБО розповів, що ситуація на 32-му блокпосту поблизу н.п. Сміле контрольована, зброї та боєприпасів, щоб відбити напад, там достатньо. На українсько-російському кордоні ситуація теж спокійна. Проте російська армія продовжує ведення повітряної розвідки у прикордонній зоні зі своєї території за допомогою безпілотників, не порушуючи при цьому державний кордон України.

Андрій Лисенко відзначив, що ситуація у населених пунктах зони АТО залишається нестабільною. Зокрема, вчора на одному з контрольних пунктів у районі м. Краматорська під час огляду легкового автомобіля виявлено гранату РГД-5, 40-мм гранату ВОГ-25 та радіостанцію «Кенвуд». У Донецькій області внаслідок дій терористів повністю знеструмлено 38 населених пунктів в Шахтарському, Амвросіївському, Мар’їнському, Ясинуватському, Тельманівському районах і частково – міста Донецьк, Мар’їнка, Горлівка і Авдіївка. Водночас органи державної влади на звільнених територіях налагоджують роботу з допомоги громадянам, які залишають райони, окуповані терористами.

Андрій Лисенко розповів, що під час вчорашнього засідання Ради Безпеки ООН, Україну підтримали представник Генерального секретаря ООН Оскар Таранко, Верховний комісар ООН з прав людини Іван Шимонович, представник Великої Британії Майкл Лайал Гран та інші. Загальна позиція більшості членів Ради Безпеки ООН – деескалація конфлікту з боку Росії та дотримання мінських угод. Представники ОБСЄ заявили, що доказів використання українською армією касетних бомб не виявлено.