СММ ОБСЄ повідомляє про 4 БТРи та 27 одиниць військової техніки без розпізнавальних знаків в зоні конфлікту

WATCH IN ENGLISH

4 грудня 2014 – Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ зафіксували пересування 4 БТРів зі встановленими згори кулеметами діаметром 7,62 мм, південно-східніше Іловайська, а також 27 зелених військових автомобілів без розпізнавальних знаків, які пересувалися західніше Макіївки. Обидва населені пункти знаходяться під контролем терористичних організацій. Про це повідомив Майкл Боцюрків, речник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

СММ ОБСЄ продовжує спостерігати за ситуацією на Сході України та за впровадженням режиму припинення вогню в регіоні. В Донецьку, контрольованому так званою «ДНР», СММ ОБСЄ були присутні на зустрічі між головами української та російської сторін – представників в рамках Спільного центру з контролю та координації. Обидві сторони обговорювали впровадження режиму стійкого припинення вогню в зоні конфлікту, особливо в Донецькому аеропорті, зазначив речник СММ ОБСЄ.

В доповнення Майкл Боцюрків поінформував щодо використання безпілотних літальних апаратів ОБСЄ в зоні конфлікту. 2 грудня 2014 о 14-00 безпілотний літальний апарат зафіксував військовий вантажний автомобіль з шістьма людьми навколо нього, сказав речник. Невдовзі після цього по ньому було випущено шість-вісім пострілів, випущених з 23-мм зенітного кулемету, що зафіксував безпілотний літальний апарат. 20 хвилин по тому літальний апарат зафіксував три танки та один БТР; було також зафіксовано два танки через дві години після стрілянини.

У південно-західній частині Донецька місія зафіксувала пошкодження цивільних будівель, включаючи дитячий садок. Місцеві мешканці сказали, що обстріл відбувся попереднього дня, постраждалих внаслідок обстрілу немає.

30 листопада місія спостерігала за доставкою ліків та медичного обладнання міжнародною організацією «Лікарі без кордонів» до двох лікарень в Слов’яно-Сербську, що знаходиться поряд із зоною конфлікту.

Коментуючи інформацію щодо використання касетних боєприпасів українськими військовими (як стверджує звіт Human Rights Watch, опублікований 3 грудня 2014), Майкл Боцюрків наголосив, що СММ ОБСЄ не може визначити, звідки, коли і ким вони були випущені.

ОБСЄ продовжує розширювати свою моніторингову місію, яка сьогодні налічує 341 спеціалісти, з яких 158 спостерігачів знаходяться в Донецьку і Луганську. Насамкінець Майкл Боцюрків звернувся до всіх сторін конфлікту з закликом забезпечити доступ та безпеку всім спостерігачам ОБСЄ в зоні конфлікту.