Малопольська школа публічної адміністрації у межах Програми USAID DOBRE організовує серію вебінарів для громад.
Аби потрапити на вебінар, необхідно зареєструватися за лінком. Під час реєстрації потрібно обрати відповідний вебінар зі списку.
Нові тенденції у сфері послуг
Дата проведення вебінару: 13 вересня 2023 року 10:00-11:30 (за київським часом)
Тренер: Ева Вольневич-Варська – випускниця факультету електротехніки Варшавського політехнічного університету зі спеціалізацією в галузі автоматизації технологічних процесів. Член Програмної ради Асоціації ITS Poland, експерт з інтелектуальних транспортних систем та електромобільності Союзу польських повітів (ZPP) та Клубу бізнес-центрів (BCC).
Опис вебінару: Проаналізуємо основні транспортні виклики сьогодення. Обговоримо, як ІТ-рішення можуть допомогти у вирішенні цих проблем. Зокрема, буде представлено концепцію MaaS (мобільність як послуга), напрямки системної інтеграції, використання електронних сервісних платформ, варіанти та наслідки впровадження зон чистого транспорту та обмеженого руху, або використання штучного інтелекту (ШІ) в організації транспорту.
Виявлення дезінформації: методи перевірки фактів та верифікації
Дата проведення вебінару: 14 вересня 2023 року 10:00-11:30 (за київським часом)
Тренер: Роберт Соха – журналіст, юрист, консультант. Консультує та тренує у сфері медіа, публічних виступів, верифікації та фактчекінгу, а також передових досліджень відкритих джерел (OSINT).
Опис вебінару: Учасники навчаться розпізнавати дезінформацію, дізнавшись про типові методи дезінформації та маніпуляції. Крім того, вони дізнаються про методи та інструменти верифікації та перевірки фактів, які використовують журналісти та професійні дослідники. Тренінг буде проілюстрований численними прикладами.
Статистичні бази даних як джерело інформації в умовах кризи
Дата проведення вебінару: 21 вересня 2023 року 10:00-11:30 (за київським часом)
Тренер: Аґнєшка Слубовська – випускниця факультету менеджменту та соціальних комунікацій Ягеллонського університету в Кракові, навчальної програми ARGO TOP PUBLIC EXECUTIVE для керівників органів державного управління, організованої бізнес-школою IESE, аспірантура в галузі ринку мистецтва та антикваріату, курс “Мистецтво як інвестиційний товар”.
Опис вебінару: Статистика пропонує широкий спектр можливостей і застосовується в багатьох сферах життя. Статистичний аналіз допомагає зрозуміти зміни та явища, що відбуваються, і підтримує прийняття ключових рішень, що особливо важливо під час кризи.
Де найдешевше купити квартиру?
Які професії найбільш високооплачувані?
Які галузі найбільше цікавлять підприємців?
Де найбільше забруднене повітря?
Які регіони відчувають найбільший демографічний дефіцит?
Відповіді на ці та інші питання можна знайти в офіційній статистиці, яку публікують національні статистичні служби. Під час вебінару спікерка розповість, де, як і коли шукати надійні та достовірні статистичні дані. Вона представить можливості використання інформаційних ресурсів державної статистики та інтерактивних інструментів для візуалізації даних. Вона також познайомить з найважливішими принципами статистики та розкриє, що таке статистична таємниця.
Модель циркулярної економіки – практика впровадження
Дата проведення вебінару: 27 вересня 2023 року 10:00-11:30 (за київським часом)
Тренер: Міхал Кудлач – економіст, доцент кафедри державної політики Краківського економічного університету, консультант Малопольського регіонального дослідницького центру Статистичного управління в Кракові, експерт, зокрема, Малопольської школи державного управління Краківського економічного університету, колишній президент Фонду економіки та державного управління; постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування; автор та співавтор кількох десятків публікацій, пов’язаних переважно з питаннями розвитку великих міст, а також політики місцевого та регіонального розвитку.
Опис вебінару: Під час вебінару буде проведено аналіз моделей економічного зростання на місцевому рівні з точки зору ресурсів, необхідних для процесу розвитку, а також ресурсів, яких можна було б уникнути, зокрема, коли мова йде про ресурси, які важко поновлювані.
Буде пояснюємо модель лінійної економіки та протилежну їй модель циркулярної економіки з точки зору ресурсів, залучених до процесів розвитку. Основною проблемою сучасної економіки країн Західної Європи, наприклад, є надмірна комерціалізація та прагнення монетизувати всі аспекти функціонування та розвитку місцевої економіки. Як наслідок, виникають численні проблеми та дисфункції, відповіддю на які може стати модель циркулярної економіки. Ця модель буде пояснена через:
- вказівку на контекстуальні умови, які є причиною закрплення дисфункціональної лінійної моделі протягом багатьох років,
- пояснення суті функціонування циркулярної моделі, яка також діє на основі припущень, характерних для концепцій економіки цінності,
- представлення прикладів рішень, заснованих на припущеннях циркулярної економіки, у вигляді позитивних практик,
- обговорення можливостей впровадження рішень на основі циркулярної моделі в Україні.
***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.
Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.