Увага! У разі оголошення повітряної тривоги відвідувачі заходу можуть скористатися укриттям, що знаходиться у підвальному приміщенні Українського Дому
Замки, скіфське золото та ракета “Зеніт”: що об’єднує ці речі та до чого тут закордонний паспорт?
Всеукраїнська громадська організація Спілка археологів України у співпраці з комунікаційною агенцією linza agency запускають проєкт «Об’єднані історією: культурна спадщина України на сторінках закордонного паспорта», що популяризуватиме предмети та об’єкти культурної спадщини, зображені на сторінках закордонного паспорта громадянина України.
У рамках кампанії буде створено серію колажних відеороликів, які проведуть глядача сторінками української історії, зображеними в паспорті. Кожен ролик буде розповідати про окремий об’єкт культурної спадщини: від трипільської кераміки та Золотих воріт до ракетоносія «Зеніт». Це вкотре нагадає українцям, наскільки важливо сьогодні усвідомити свою ідентичність та вкотре продемонструє, що історичне минуле та сучасність нерозривно пов’язані.
«Проєкт є ініціативою ВГО “Спілка археологів України”. Для нашої організації питання популяризації та адвокації спадщини є одним із пріоритетних завдань. І хоча більшість представників нашої спільноти є науковцями, ми намагаємося шукати доступні, зрозумілі та атрактивні форми комунікації цих тем суспільству. Ми впевнені, що культурна спадщина є не лише однією зі складових громадянської ідентичності, але також недооціненим ресурсом для сталого розвитку громад. І, звісно, одним з інструментів культурної дипломатії. Щиро сподіваємося, що наші двомовні ролики невдовзі можна буде побачити не лише у потягах Інтерсіті, а й у залах очікування українських аеропортів», — розповідає Вікторія Колеснікова, кандидат історичних наук, зав. Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України, секретар правління «ВГО Спілка археологів України» та ідейна натхненниця проєкту.
«Ця кампанія — це наше з партнерами невеличке нагадування, про те, наскільки наша історія поруч, де б ми не були, куди б не подорожували чи не були змушені переїхати. Буквально — вона на сторінках нашого закордонного паспорта, глибше — вона у нас самих, у нашій ідентичності. У цьому проєкті простими, виразними роликами-експлейнерами ми спробуємо надихнути українців поринути у власну історію, відчути гордість та поділитися відкриттями про ці фрагменти своєї ідентичності з друзями та знайомими», — ділиться Ірина Шостак, СЕО та маркетинговий лід linza agency.
У рамках кампанії «Паспорт твоєї ідентичності» буде створено 32 анімаційні відеоролики, постер, який можна буде побачити протягом січня у поїздах Інтерсіті+ та на сітілайтах в Одесі, Чернігові, Сумах і метролайтах Києва та Харкова, а також інформаційний буклет. Вже невдовзі ми презентуємо окремий сайт про проєкт.
Ініціатива дозволить розкрити українську історію та історичні об’єкти, зображені в паспорті, з різних боків, щоб кожен знайшов щось цікаве для себе.
Проєкт реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швеції та Швейцарії.
Стежити за апдейтами проєкту та за новинами ВГО Спілки археологів України можна на сторінці у Facebook та на YouTube-каналі. З будь-яких питань писати на [email protected].
Довідка
ВГО Спілки археологів України (The Ukrainian Association of Archaeologists) є Всеукраїнською громадською організацією, створеною на основі професійних інтересів. Основними напрямами діяльності організації є популяризація археологічної науки, охорона пам’яток археології, законодавче регулювання їх використання і наукового дослідження, сприяння роботі професійних археологів в Україні, захист їхніх професійних інтересів.
linza agency — українська комунікаційна агенція для НУО (NGO) з власною продакшн-студією. Команда агенції має портфоліо із численними соціальними проєктами для громадських організацій та міжнародних інституцій та реалізувала понад 80 успішних проєктів у публічній та соціальній сферах. Завдяки інноваційним стратегіям і креативному підходу linza agency допомагає неурядовим і міжнародним організаціям масштабувати зміни та досягати вимірюваних результатів.
Акредитація представників ЗМІ у гугл-формі.