В #IDP Hub ви не зустрінете людей, які скаржаться на те, як їм важко. Це люди, які надихають одне одного – Анатолій Засоба

Київ, 31 березня 2016 року – 2 квітня простір переселенців #IDP Hub святкує першу річницю своєї діяльності. За рік #IDP Hub, який заснували переселенці з ГО «Кримська діаспора», перетворився на платформу для зустрічей, дискусій та різноманітних тренінгів і прийняв вже понад 50 тисяч відвідувачів, переважно з Києва та Київської області. Близько 20% із них – переселенці із Криму, решта – з Донбасу. «Девіз нашого простору з перших днів – «відчуй себе як вдома». Ми хотіли створити місце, де ми могли б почувати себе, як удома, серед друзів, рідних та сусідів, які вас підтримують і надихають – і, схоже, нам це вдалося.[…] Тут ви не зустрінете людей, які скаржаться на те, як їм важко. Це люди, які надихають одне одного. Ми пишаємося ними – це неймовірні люди, тому що попри всі обставини вони не впадають у відчай», – зазначив Анатолій Засоба, керівник ГО «Кримська діаспора», під час скайп-включення в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Речник мирного життя».

Анатолій Засоба зазначив, що основна відмінність між #IDP Hub та багатьма іншими волонтерськими організаціями – це різний підхід до вирішення проблеми. «Концепція нашого простору пов’язана не з допомогою, а з підтримкою – психологічною, інформаційною, юридичною, підтримкою ініціатив, з якими люди приходять до нас. Ми підтримуємо одне одного для того, щоб адаптуватися на новому місці, легше інтегруватися у нове середовище», – пояснив він. Хоча безпосередньо допомогу, зокрема, надання житла, пропонують також, близько 80% програм #IDP Hub – це саме освітні програми, – «тренінги, семінари, лекції, на яких люди можуть отримати знання і навики для того, щоб знайти нову професію, піти у самозайнятість, почати чи продовжити підприємницьку діяльність», – зазначив Анатолій Засоба. Він наголосив, що наразі необхідний саме такий стратегічний підхід, адже з часом дедалі більше переселенців планують більше не повертатися до рідних міст і сіл, а розпочинати нове життя на новому місці. Наразі таких вже близько 70%.

У майбутніх планах #IDP Hub – розширення програм і, за нагоди – розширення території.  На наявних 250м² знаходяться дитяча кімната, міні-фотостудія, студія візажу, швейна кімната, комп’ютерний клас, необхідні для тренінгів, паралельно з цим відбувається низка інших заходів, тож місця вже не вистачає. Крім того, активісти планують створювати подібні центри в інших областях України. «За цей рік нас відвідали десятки делегацій з різних областей України, які з цим досвідом їдуть у свої регіони», – зазначив він. Пан Засоба зауважив, що простори-платформи на зразок #IDP Hub могли б створюватися не лише з метою інтеграції переселенців: оскільки у світі  дедалі актуальнішою стає концепція навчання протягом усього життя, такі центри насправді зацікавили б багатьох дорослих людей. «Якби держава запропонувала підтримку таких центрів, з’явився б не один такий хаб», – підкреслив він. Наразі активісти планують співпрацювати не лише з іншими волонтерами, але й тісніше спілкуватися з чиновниками – щоб вони «переглядали свою концепцію і нарешті почали давати людям не рибу, а вудочку».

З нагоди святкування річниці #IDP Hub у просторі переселенців 2 квітня протягом усього дня відбуватимуться різні заходи, розповів Степан Скріпниченко, менеджер проекту. Ранок розпочнеться розважальною програмою для дітей, паралельно з якою відбуватиметься ярмарок вакансій для дорослих. В середині дня відбудеться бізнес-зустріч для бажаючих розповісти про себе та знайти партнерів, а ближче до вечора – зустріч із найактивнішими волонтерами #IDP Hub. «Половина із них – самі переселенці, які знайшли сили і натхнення ділитися своїми знаннями. Інші – кияни, тренери-фасилітатори, бізнес-консультанти, які волонтер ять у нашому просторі і допомагають людям розвиватися, отримувати необхідні знання та навики», – зазначив Анатолій Засоба. Він додав, що у заходах можуть взяти участь усі бажаючі. Попередня реєстрація не обов’язкова.