У Києві пройде конференція з добровільного рятувальництва

7-8 червня у Києві пройде міжнародна конференція з цивільного добровільного рятувальництва. Конференція організована Національним університетом «Києво-Могилянська академія» за підтримки Мальтійської медичної служби Польщі та Мальтійської служби допомоги України. «Співпраця добровільних рятувальників з державною системою охорони здоров’я є дуже ефективною. Добровільні рятувальники, які діють на локальному рівні, набагато краще обізнані на місцевості та ближчі до людей», – наголосив Міхал Ржиско, координатор проекту «Розвиток системи добровільного рятувальництва в Україні», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Розвиток добровільного рятувальництва є пріоритетним завданням реформи системи екстреної медичної допомоги. Таку тезу висловив Олександр Данилюк, головний спеціаліст Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України. «Ми чудово розуміємо, що приїзд бригади екстреної медичної допомоги неможливий у перші хвилини від настання невідкладного стану. Приїзд бригади триває 5,7,10,20 або більше хвилин. У більшості випадків для невідкладних станів бригаді вже доведеться констатувати смерть. Тому підготовка тих, хто може бути на місці події першими, – це концептуальне завдання реформи системи екстреної медичної допомоги», – зауважив Олександр Данилюк.

https://www.youtube.com/watch?v=cqAd5B0bgpg

МОЗ планує ввести нові професії – інструктор з першої допомоги та інструктор з догоспітальної допомоги. «Ці професіонали повинні готувати тих людей, хто хоче надавати першу допомогу або тих, хто за своїми службовими обов’язками зобов’язаний надавати таку допомогу», – підсумував пан Данилюк. Важливо також забезпечити на законодавчому рівні імунітет для тих, хто надає першу допомогу.