Огляд ЗМІ за 26 грудня 2018

ВИСНОВКИ

Президент України Петро Порошенко повідомив про завершення дії воєнного стану у 10 областях України. Він заявив, що підтримка та конкретні дії міжнародних партнерів України, їхній тиск на Кремль разом із введенням воєнного стану в 10 областях України зупинили найгірший сценарій Російської Федерації. Він додав, що на майданчиках Ради Безпеки ООН, Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, НАТО, на майданчиках ОБСЄ та Ради Європи, Європейського парламенту, Європейського Союзу, на майданчику “Великої сімки” “з чіткою позицією, використовуючи інші напрямки, ми будемо захищати національні інтереси України”. Петро Порошенко повідомив, що Росія не зменшила свою військову присутність в Азовському морі. Президент Петро Порошенко підкреслив, що мир може бути лише з дотриманням національних інтересів України, а не на умовах капітуляції. Петро Порошенко також заявив про готовність підтримати пропозиції керівництва Держприкордонслужби стосовно пролонгації дії низки обмежувальних заходів, запроваджених під час дії правового режиму воєнного стану в десяти областях країни. “Усі їхні дії (прикордонників) були абсолютно виправдані, і я прошу, Петре Олександровичу (Цигикал, голова Держприкордонслужби), внести пропозиції щодо продовження тих заходів, які не напряму пов’язані з воєнним станом. Але якщо ви визначите необхідність продовження низки заходів, я як президент і, упевнений, члени РНБО підтримаємо ваші пропозиції”, – сказав президент. Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що РНБО рекомендує Державній прикордонній службі України продовжити посилену охорону державного кордону з Російською Федерацією .

Рада національної безпеки та оборони України запровадила нові санкції проти Росії. Санкції запроваджено за агресію Росії у Керченській протоці та організацію “виборів” на окупованому Донбасі. Також РНБО підтримала запровадження санкцій, насамперед, щодо юридичних та фізичних осіб – російських компаній, бізнесменів, політиків та депутатів, працівників силових структур, які активно підтримували чи сприяли агресивним діям проти України. Петро Порошенко додав, що санкції накладатимуться на “тих хто атакував наші кораблі, тих хто був причетний до незаконних судових процесів, до затримання, тих хто віддавав накази”. “Оскільки ми бачимо політичну підтримку і участь Державної думи в цьому процесі значна кількість депутатів Держдуми РФ, в тому числі від фракцій “Єдина Росія”, ЛДПР також рішенням вводяться до санаційного списку”, – заявив Порошенко.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що Київ запропонував провести Росії велике звільнення в переддень Різдва. “Українська сторона в ТКГ запропонувала провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи, аби ще раз спробувати наблизити позиції в питанні звільнення заручників. Ми передали конкретні пропозиції, списки і запропонували здійснити велике звільнення в форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня, в переддень Різдва”, – заявила вона. Геращенко вказала, що наразі Україна не отримала відповіді від РФ.

Згідно з результатів соцопитування соціологічної групи “Рейтинг”, Юлія Тимошенко лідирує у президентському рейтингу по всій Україні, крім 3 областей: Донецької, Луганської та Харківської. Загалом по країні за Тимошенко готові проголосувати 20,8% з тих, хто збирається на вибори і вже визначився з кандидатом. Друге місце у президентських перегонах займає актор Володимир Зеленський із 13,4%. Чинний президент Петро Порошенко – третій у рейтингу. За нього готові проголосувати 11,1%. Якби парламентські вибори проводилися наступної неділі, то до Верховної Ради пройшло 6 партій. Більшість респондентів віддають перевагу “Батьківщині” – 21,7% із тих, хто визначився і піде на вибори. Партію “Слуга народу” підтримують 12,4%. Також у Раду би пройшов “Блок Петра Порошенка” – 9,6%, “Опозиційний блок” – 9,5%, Громадянська позиція 7,8% та Радикальна партія 6,5%. Найбільший антирейтинг у Перта Порошенка, за нього нізащо б не проголосували більше 50% з тих, хто має намір брати участь у виборах у березні 2019 року. На другому місці антирейтингу лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко, за неї за жодних обставин не проголосують 26,4% респондентів. Третій у рейтингу очільник “Радикальної партії” Олег Ляшко – 21,4%.

Володимир Зеленський підтвердив, що розглядає можливість висунення своєї кандидатури на виборах президента України, але зазначив, що поки що лише обмірковує це. Володимир Зеленський заявив, що партія “Слуга народу” йде в політику – на парламентські вибори в 2019 році. Також Зеленський заявив про початок політичної кар’єри. Проте, він поки не назвав інших членів партії.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що партія “Відродження” хотіла висунути його кандидатом у президенти України на виборах у 2019 році, але він відмовився і збирається підтримати Петра Порошенка. За словами Кернеса, харків’яни наразі не дають оцінку “добре” Порошенку і не ставляться до нього з такою повагою, як до інших політиків, тому потрібно спілкуватися з містянами і роз’яснювати зусилля президента.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

  • Порошенко заявив про припинення воєнного стану в Україні (230 публікацій у ЗМІ)
  • Муженко заявив про готовність розгорнути війська у разі прямого вторгнення Росії (71 публікація у ЗМІ)
  • “Суд” окупантів в Криму залишив під арештом 20 з 24 українських моряків (61 публікація у ЗМІ)
  • РНБО запровадила санкції через “вибори” на Донбасі і конфлікт в Азовському морі (37 публікацій у ЗМІ)
  • Зеленський ще думає, чи буде йти у президенти (25 публікацій у ЗМІ)

ЗАВЕРШЕННЯ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ.

Президент України Петро Порошенко заявив про завершення дії воєнного стану в десяти областях країни. “Зараз о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно базується на всіх складових поточної безпекової ситуації в державі”, – сказав він на засіданні Ради національної безпеки і оборони України в Києві в середу.

Президент України Петро Порошенко заявляє про те, що Україна ніколи не відмовиться від використання портів в Азовському морі. “Україна ніколи не відмовиться від використання своїх азовських портів, зокрема й військовими суднами”, – сказав П. Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони в середу в Києві. Він зазначив, що на боці України – міжнародне право, а також підтримка цивілізованого світу.

Рада національної безпеки і оборони України в закритому режимі розгляне недоліки військового управління в країні, які були виявлені під час дії воєнного стану, заявив президент України Петро Порошенко. “Завдяки воєнному стану в умовах, наближених до бойових, ми піддали суворій перевірці системи військового управління озброєння, забезпечення…Виявлено, до речі (я буду про це відкрито говорити на закритій частині) велику кількість недоліків”, – сказав він на засіданні Ради національної безпеки і оборони України в середу в Києві.

У тих 10 областях України, де раніше на місяць було введено воєнний стан, кількість скоєних правопорушень і злочинів, зокрема, важких, скоротилася в середньому на 30%, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов. Як повідомляється на офіційному сайті РНБО, він також зазначив, що за час дії воєнного стану у відповідних регіонах було також вилучено велику кількість незареєстрованої зброї і вибухових пристроїв. За словами О. Турчинова, введення воєнного стану дозволило оцінити, наскільки Україна готова мобілізувати всі свої ресурси – “військові, економічні, людські, щоб протидіяти повномасштабній військовій агресії”.

Дію правового режиму воєнного стану призупинено в 10 областях України, проте всі органи системи Міністерства внутрішніх справ продовжують нести службу в посиленому варіанті, повідомляється на сторінці МВС України в соцмережі Facebook з посиланням на першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового. “Беручи до уваги складну безпекову ситуацію, всі органи системи МВС продовжують працювати в посиленому варіанті несення служби. Зокрема, рішенням РНБО продовжено дію обмежувальних заходів Держприкордонслужби в’їзду в Україну чоловіків-громадян Росії. З початку введення воєнного стану не допущено в’їзд на територію України 1616 громадян РФ, в тому числі в областях, де введено воєнний стан – 866. Російською стороною повернутий 351 громадянин України”, – заявив С. Яровий в середу

САНКЦІЇ УКРАЇНИ ПРОТИ РОСІЇ.

Під українські санкції потраплять значна кількість російських депутатів, які політично підтримували російську агресію в Керченській протоці. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час засіданні РНБО 26 грудня. “На порядок денний РНБО внесені проект і проект прийняття рішення щодо застосування санкцій Україною за незаконне проведення виборів на території окупованій на сході нашої держави, за агресію проти нашої держави в Чорному морі, біля Керченської протоки”, – сказав він. Порошенко додав, що санкції накладатимуться на “тих хто атакував наші кораблі, тих хто був причетний до незаконних судових процесів, до затримання, тих хто віддавав накази”. “Оскільки ми бачимо політичну підтримку і участь Державної думи в цьому процесі значна кількість депутатів Держдуми РФ, в тому числі від фракцій “Єдина Росія”, ЛДПР також рішенням вводяться до санкційного списку”, – сказав Порошенко. Президент додав, що під санкції потраплять підприємства, які “в той, чи інший спосіб протидіють Україні, забезпечують військову складову, постачання до збройних сил РФ”.

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) на засіданні в середу рекомендувала Державній прикордонній службі України продовжити посилену охорону державного кордону з Російською Федерацією, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. Як повідомляється на офіційному сайті РНБО, він додав, що Держприкордонслужбі було також рекомендовано “здійснювати посилений контроль громадян Росії, які перетинають кордон України”.

УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ’ЯЗНІ У РФ.

Київ запропонував провести Росії велике звільнення в переддень Різдва. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила віце-спікер Верховної Ради, одна із представників України в ТКГ у Мінську Ірина Геращенко. “Українська сторона в ТКГ запропонувала провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної групи , аби ще раз спробувати наблизити позиції в питанні звільнення заручників. Ми передали конкретні пропозиції, списки і запропонували здійснити велике звільнення в форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня, в переддень Різдва”, – написала вона.

ПІДГОТОВКА ПОЛІТСИЛ ДО ВИБОРІВ.

Юлія Тимошенко лідирує у президентському рейтингу по всій Україні, крім 3 областей: Донецької, Луганської та Харківської. Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”. Загалом по країні за Тимошенко готові проголосувати 20,8% з тих, хто збирається на вибори і вже визначився з кандидатом. Найбільший рейтинг в неї на Чернігівщині – там підтримка сягає 27%. У Донецькій, Луганській та Харківській областях першу позицію посідає Юрій Бойко, якого висуває Опозиційна платформа “За життя”. При цьому загалом по країні Бойко – четвертий. Свій голос за нього планують віддати 9,6% з тих, хто визначився. Друге місце у президентських перегонах займає актор Володимир Зеленський із 13,4%. Артиста найбільше підтримують у Миколаївській, Полтавській та Київській областях.

Якби парламентські вибори проводилися наступної неділі, то до Верховної Ради пройшло 6 партій, лідирує у всіх областях, окрім Луганської, Донецької та Харківської, ВО “Батьківщина”. Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”. Більшість респондентів віддають перевагу “Батьківщині” – 21,7% із тих, хто визначився і піде на вибори. “Батьківщину” підтримали у всіх областях, окрім Луганської (13%), Донецької (14%) та Харківської (14%). У інших областях за партію віддали б свої голоси від 21% до 29% опитаних. Майже вдвічі менше респондентів ніж “Батьківщину” підтримали партію “Слуга народу” – 12,4%. Також у Раду би пройшли “Блок Петра Порошенка” – 9,6%, “Опозиційний блок” – 9,5%, Громадянська позиція 7,8% та Радикальна партія 6,5%. Зокрема, на Луганщині – 24%, Донеччині – 19% та Харківщині – 16% найбільше підтримують “Опозиційний блок”.

За чинного президента України Петра Порошенка нізащо б не проголосували більше 50% з тих, хто має намір брати участь у виборах у березні 2019 року. Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”. Нізащо б не віддали свій голос за Порошенко 50,3% опитаних. Він очолив антирейтинг у всіх регіонах, окрім Львівщини, де на першому місці Юрій Бойко.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що партія “Відродження” хотіла висунути його кандидатом у президенти України на виборах у 2019 році, але він відмовився і збирається підтримати Петра Порошенка. Про це Кернес сказав журналістам у середу, повідомляє “Інтерфакс-Україна”. “Вони (“Відродження” – УП) пропонували мені висуватися. Я таку пропозицію не прийняв, тому що я люблю місто й хочу бути поруч із харків’янами”, – заявив Кернес. Він додав, що готовий підтримати на виборах чинного президента Порошенка. “За якого президента голосував би Кернес? Я можу сказати. За Порошенка. Чому? Тому що він докладав чимало зусиль, щоб у Харкові було фінансування метрополітену, щоб у Харкові було фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, Світового банку, .. і до питань, пов’язаних із децентралізацією, поліпшенням міжбюджетних відносин”, – пояснив він.

Шоумен, представник партії “Слуга народу” Володимир Зеленський підтвердив, що розглядає можливість висунення своєї кандидатури на виборах президента України, але зазначив, що поки що лише обмірковує це. “Я про це думаю, дуже думаю. Схиляюся… Рано про це говорити. Я думаю, що може бути. Справді, я про це дуже багато думаю. Я про це багато говорю з сім’єю, для мене їхня думка дуже важлива”, – сказав він в ефірі програми “В гостях у Дмитра Гордона”. В. Зеленський наголосив, що рідні добре знають, що він та людина, яка “гостро, вкрай, радикально справедлива до всього” і “стоятиме до кінця”. “І в будь-яку ситуацію, в яку я потраплю, я завжди думатиму про те, що буде зі мною, коли я вийду з цієї ситуації. Як мінімум, я хочу вийти з такої ситуації таким, яким я в неї увійшов, для мене це важливо. Я маю на увазі ставлення людей до мене. Я внутрішньо себе не хочу втратити, я хочу, щоб мене поважали люди”, – зазначив він.