4 липня у Києві відбудеться презентація аналітичного звіту «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною та ЄС». У публікації проаналізовано досягнення та перспективи приєднання України до різних секторів спільного ринку Європейського Союзу в рамках Угоди про асоціацію – до цифрового ринку, ринку природного газу, електроенергії, промислових товарів, фінансових послуг та ін., а також пришвидшення експорту до ЄС, завдяки спрощенню митних процедур. Звіт презентують експерти Міжнародного фонду «Відродження» та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Аналітичний документ буде презентованонапередодні саміту Україна – ЄС, запланованогона8 липня у Києві, де лідери України та ЄС розглянуть успішність виконання Угоди про асоціацію.
На прес-конференції експерти розкажуть:
- Відповідно до Угодипро асоціацію, чого саме у інтеграції до ринку ЄС очікувати від наступних 5 років президентства Зеленського та нового скликання Верховної Ради?
- Наскільки нинішні темпи інтеграції України до ринку ЄС відповідають графікам, закладеним в Угоді про асоціацію?
- У якій сфері донедавна був повний провал виконання з боку України, але у 2019 році почались обнадійливі законодавчі та інституційні кроки?
- У якому секторі Україна виконала своє «домашнє завдання», але ЄС ніяк не наважується на відкриття ринку, і як саме Україна могла би його переконати?
- У якому секторі Україна і ЄС вже відкрили ринки один одному, навіть без прийняття потрібних рішень у рамках Угоди про асоціацію, і як це стало можливим?
- У якому секторі Україна не може далі сама рухатися і чекає на висновки ЄС щодо шляхів виконання Угоди?
- Який сектор є найбільш важливим для виконання Угоди у 2019 році?
- Що корисного для виконання Угоди про асоціацію ще може встигнути зробити нинішній склад Верховної Ради?
- Чому в Угоду про асоціацію потрібно вносити зміни і які саме?
Що? Презентація аналітичного звіту «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною та ЄС»
Де?Український кризовий медіа-центр, Київ, вул. Хрещатик, 2
Коли?4 липня, з 11-30 до 12-30
Спікери:
- Тарас Качка, радник зі стратегічних питань Міжнародного фонду «Відродження»
- Дмитро Шульга, директор Європейської програмиМіжнародного фонду «Відродження»
- Олена Павленко, президент DIXI Group (Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС)
- Вероніка Мовчан, академічний директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС)
Мови заходу: українська
Акредитація для ЗМІ: Ярослав Литвиненко, [email protected] або +38 050 039 07 82
Довідкова інформація:
Аналітичний звіт підготовлений Європейською програмою Міжнародного фонду «Відродження» із залученням експертів Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та інших незалежних експертів за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується МФ «Відродження».
Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС)– національна частина Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (Платформа) – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.