Презентували додаток, який допомагає безпечно зберігати ліки

http://likicontrol.com.ua/завантажити-ліки-контроль/

Презентували безкоштовний додаток «Ліки Контроль» , який допомагає безпечно зберігати лікарські засоби в домашніх умовах. Презентація додатку відбулася в рамках інформаційної кампанії про правила транспортування та домашнього зберігання лікарських засобів «ЗБЕРІГАЙ БЕЗПЕЧНО!». «З початку року до сьогодні був сплеск купівлі ліків під час карантину і всі ці препарати знаходиться в аптечках українців. Ми створили пам’ятки, що ліки можуть бути вкрай небезпечні для ваших дітей і ми пояснюємо, як організувати вашу аптечку», – зауважила Наталія Гуран, голова Громадської організації «Електронна адвокація».

Олександр Урін, завідувач Відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ МОЗ України, розповів про те, що побутові отруєння ліками у дітей займають лідируючі місця серед всіх випадків отруєння ліками. Основні причини такого стану речей – доступ дітей до ліків, небезпечне зберігання ліків, випадки коли дитина може швидко дістатися до ліків, використати їх у іграх та копіювати поведінку дорослих. «Також велика проблема – суїцидальні спроби, у нас у відділенні таких випадків зазвичай близько 11 на рік. Також безконтрольний прийом ліків на фоні больового синдрому – коли підлітки приймають ліки не дочікуючись ефекту від попереднього прийому. Бувають випадки коли мами втомлюються і іноді невільно плутають ліки. Також є традиція якщо нема ліків, які зроблені в дозуванні для дітей – дати дитині дорослі препарати, які для дітей є токсичними», – пояснив він.

Учасники заходу наголосили, що найбільш небезпечними є протизапальні засоби, препарати які впливають на серцево-судинну систему, також антисептичні засоби. Окрім цього, дуже небезпечними є препарати, які знижують рівень цукру в крові. 

«За офіційною інформацією в Україні до 5% ліків, які продаються – фальсифікати. За неофіційною – до 12-15%. Фальсифікація проявляється у тому, що діюча речовина в ліках відсутня або присутня у значно меншій концентрації. Тобто, пацієнт приймає ліки, а вони не діють», – наголосила Вікторія Тимошевська, директор Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Експерти надали кілька порад та зауважень щодо безпечного зберігання ліків:

  • Бажано тримати ліки під ключем
  • Підлітки – це також діти, які можуть заподіяти собі шкоду
  • У разі інтоксикації необхідно одразу телефонувати 103 і виконувати всі поради диспетчера до приїзду швидкої допомоги
  • В холодильнику треба тримати тільки ті ліки, в яких це вказано в інструкції
  • Неможна пересипати ліки в інші баночки, адже можна забути що це за ліки
  • Неможна тримати ліки в шафках ванної кімнати, адже волога не корисна для ліків
  • Неможна приймати антибіотики з профілактичною метою
  • Обов’язково перевіряти ліки перед тим, як покласти в домашню аптечку
  • Коли купуєте ліки і несете їх додому – забезпечте належні умови транспортування і зверніть увагу на температуру зберігання
  • Контролюйте термін придатності ліків