Ігор Бураковський: Реалізація Угоди про асоціацію з ЄС передбачає сильну державу як економічний інструмент

WATCH IN ENGLISH

Київ, 25 червня 2014 –  «Це досить складна і досить масштабна угода, тому її реалізація передбачає сильну державу як економічний інструмент. Я хотів би Україні висловити два побажання. Перше: успішно завершити підписання Угоди про асоціацію 27 червня, але це програма мінімум. Друге, і це програма максимум: якщо ми хочемо провести економічні реформи, у тому числі імплементувати Угоду про асоціацію, ми повинні дуже швидко і дуже жорстко реформувати наш службовий апарат. В тому стані, в якому зараз знаходиться наша державна машина, масштабні дії і ті результати, які зараз очікує суспільство, проводити неможливо», –  прокоментував підписання економічної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом український економіст, доктор економічних наук, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За словами пана Бураковського лібералізація торгівлі України з ЄС після підписання економічної частини асоціації, відбуватиметься з осені 2014 року і розвиватиметься асиметрично. Якщо з боку європейського ринку усі процеси будуть відбуватися досить швидко, то з української сторони – зняття обмежень триватиме по різних категоріях товарів до 10 років. «Євросоюз буде дуже швидко знімати обмеження на українські товари та послуги , тоді як захист українського ринку від європейських товарів по деяких позиціях буде продовжений від трьох до десяти років. У той же час необхідно гармонізувати українське законодавство відповідно до європейського. Верховній Раді потрібно імплементувати в українське законодавство близько 350 різного роду законодавчих документів ЄС. І близько 80 нормативних документів стосуватимуться захисту навколишнього середовища», – зазначив Ігор Бураковський.

Факт підписання Угоди про асоціацію з ЄС відкриває лінії фінансування та доступи до ресурсів, але багато залежить від того, як український бізнес зможе скористатися усім цим. Ігор Бураковський повідомив, що великий перспективний сектор для вітчизняного бізнесу – це сектор державних закупівель. «На сьогоднішній день в Європейському Союзі доступ до процедури державних закупівель дуже простий. Важлива кваліфікація. Зрозуміло, що європейські компанії знані і матимуть деякі переваги, ніж компанії з інших країн, які нікому невідомі. Що стосується державних закупівель на рівні країн, тому що це дворівневий такий процес, то фактично усі ці процедури будуються на відповідних регуляторних актах Європейського Союзу і значною мірою уніфіковані, хоча є певні виключення по певним галузям», – додав пан Бураковський.

Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій додав, що підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – це шанс для України модернізувати країну. Використання цього шансу в першу чергу залежить від українського суспільства, взаємодії влади та бізнесу, а не від ЄС.