Росія вважає себе спадкоємицею Радянського Союзу та хоче “вирішувати долю світу” на переговорах високого рівня.
Таку думку в програмі “На самом деле: мир” телеканалу “Дом” висловив голова правління Українського кризового медіа-центру Валерій Чалий, коментуючи майбутню зустріч президента США Джо Байдена з очільником РФ Володимиром Путіним.
Нагадаємо, зустріч президентів США й Росії запланована в межах європейського турне Байдена, під час якого він візьме участь у саміті G7 у Великій Британії, самітах НАТО і США-ЄС у Брюсселі.
“Наративи зрозумілі, що Росія позиціонує себе як спадкоємиця Радянського Союзу, говорить про Україну, як про молодшого брата. Незрозуміло, правда, чому брата вбивають”, — сказав експерт.
Він наголосив, що Євросоюз розуміє, що Росія “стала авторитарною країною” та поступово стає дедалі більш реальною загрозою для Європи.
“Політична Європа вже більш скептично сприймає ці наративи Росії, ніж до 2014 року. Тому що наративи наративами, а конкретні дії показують реальну мотивацію, реальні цілі Росії, яка стала авторитарною країною. Вона зробила зараз дуже багато кроків до того, щоб стати загрозою для Європи, а не країною, з якою хотіли б налагоджувати стратегічно-партнерські відносини”, — підкреслює Чалий.
На його думку, Кремль висловлює зневагу до американського політичного курсу, але водночас прагне “вирішувати долю світу” в переговорах з Байденом.
“З одного боку, Росія просуває наратив — зокрема, в Україні та в інших пострадянських країнах — залежності від Сполучених Штатів. А з іншого боку, дуже хочуть сісти за один стіл з Джозефом Байденом, керівником на сьогодні найбільш впливової держави у світі. Тобто це показує лукавство всієї цієї політики. А бажання лише одне — сідаємо, як і за часів холодної війни, і вирішуємо долю світу”, — говорить експерт.
Чалий уточнив, що Росія навіть в умовах падіння власної економіки взяла курс на отримання впливу на світовій мапі, який мав Радянський Союз.
“Ось це те, чого хоче російський ватажок, це те, що хочуть сьогодні нав’язати при падінні російської економіки та при тому, що вона вже дійсно не становить конкуренцію провідним країнам світу. Тільки у військовій сфері. І таким чином відбувається спроба повернути часи, коли дійсно Радянський Союз, очевидно, мав вплив на світовій карті”, — деталізував експерт.