«Українська газотранспортна система – надійна, прозора і не потребує заміни» – керівник «Нафтогазу»

WATCH IN ENGLISH

Київ, 23 липня 2014 р. – Необхідність реформування НАК «Нафтогаз України» спричинена цілим рядом ризиків, що постали перед нашою країною та Європейським Союзом, заявив Андрій Коболєв, голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Зокрема він зазначив, що для України існують загрози катастрофічного зростання дефіциту «Нафтогазу» і нестабільності постачання газу цієї зими, а  ЄС може зіткнутися зі зростанням залежності від російського «Газпрому» та втратою своїх перспектив на українському газовому ринку. Водночас, запропонована програма дій дозволить зміцнити енергетичну безпеку України та збільшити доходи держави, зазначив урядовець.

Реформа передбачає створення на базі «Нафтогазу» двох приватних акціонерних товариств, що окремо займатимуться транспортуванням і зберіганням газу – розповів Андрій Коболєв.

Він також назвав три пріоритети реформи галузі – приведення юридичної структури українського газового ринку до вимог Третього енергопакету ЄС, стимулювання раціонального використання газу та енергії в Україні та приведення оптових внутрішніх цін на газ до єдиного ринкового рівня. «Повинна бути єдина оптова ціна газу – це прибере велику кількість корупційних елементів і зробить ринок газу прозорим» – пояснив свою позицію чиновник.

Андрій Коболєв розраховує на прийняття відповідного пакету законів у Верховній Раді України вже найближчим часом. Реформа, за його словами, передбачає перехідний період до 1 січня 2015 року та дозволить зберігати жорсткий державний контроль над кінцевими власниками компаній. Керівник «Нафтогазу» зазначив, що процес залучення приватних фірм до управління українською ГТС буде максимально відкритим і прозорим, що дозволить зробити вітчизняний газовий ринок більш конкурентним. «Якщо є державна власність, що керується приватними компаніями – держава має отримувати справедливу ренту» – відзначив урядовець.

Андрій Коболєв також розповів про хід розгляду позову України до «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі. Урядовець зазначив, що наразі йде процедура формування команди арбітрів для слухання справи. Російська сторона, що подала зустрічний позов, максимально використовує відведений для попередніх процедур час, що затягує розгляд справи по суті – відзначив голова «Нафтогазу».