Як сир впливав на світ та як його виготовляє сироварня у Глибоцькій громаді на Буковині

А ви колись бачили, як виготовляється справжній сир?

Якщо ні, ми вам покажемо

Але спочатку трішки історії. Для сиру було місце на кожному етапі цивілізації. Його залишали в дуже давніх єгипетських і китайських похованнях, обожнювали в Стародавньому Римі. Наприкінці 19-го століття сироваріння стало промисловим, а прорив у пастеризації молока й зовсім змінив процес – аж так, що у світі тепер більш ніж 2000 сортів сиру.

Сир виготовляють і в українських громадах. Після децентралізації та об’єднання Глибоцької громади в селі Михайлівка почали думати, як розвивати економічний потенціал села, яке занепадало. Підказкою стала історія – на території громади завжди були товариства з вирощування рогатої худоби й обробки молока. Зараз сирний кооператив «Добрі ґазди» на Буковині виробляє тонну продукції щомісяця! Це 12 різних сортів твердих і напівтвердих сирів, вершкове масло, йогурти, вершки та свою «родзинку» – копчений будз.

Як громаді це вдалося – дивіться у відеоролику.

Пишіть свій улюблений вид сиру в коментарях!

Можливо, його також можна знайти в сироварні Глибоцької громади.

Відео створено в партнерстві з ШоТам? на замовлення Українського кризового медіа-центру у межах Програми USAID DOBRE. Серія відео розповідає про те, як громадам заробляти та максимально використовувати всі можливості.


***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.
Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.