Нововоронцовська громада – про незламність, ризик екокатастрофи та воду для людей

Це Нововоронцовська громада Херсонської області.

Саме в цій громаді є пам’ятник херсонському кавуну – постріляний кулями та посічений осколками снарядів він став відомим на весь світ як один із символів незламності українців. 

У перший місяць повномасштабного вторгнення громаду окупували майже повністю – вільним лишалося тільки селище Нововоронцовка. Наприкінці жовтня 2022 року ЗСУ повністю звільнили її територію. Та разом із ковтком свободи прийшли й несамовиті обстріли. 

Жителі громади пережили окупацію, ризик екокатастрофи й російські обстріли, але, попри все, лишаються вдома й опікуються своїм багатством: городами, полями кавунів та абрикосовими садами. А після підриву Каховської ГЕС громада знайшла спосіб використати це як можливість розвитку. Сьогодні на місці водосховища – величезний зелений луг. Сюди повертається дика природа, а краєвиди надихають.

Як Нововоронцовська громада живе сьогодні, як їй вдалося забезпечити водою людей та як громаді вдається знаходити можливості для розвитку – дивіться у відеоролику.

Відео створено в партнерстві з ШоТам? на замовлення Український кризовий медіа-центр у межах Програми USAID DOBRE. Серія відео розповідає про те, як громадам заробляти та максимально використовувати всі можливості.


***
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.
Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.