Інститут Національної Пам’яті презентував серію матеріалів присвячених до 8 та 9 травня

WATCH IN ENGLISH

Київ, 7 травня 2015 року – Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом, що відзначатимуться 8-9 травня, Український інститут національної пам’яті представив серію матеріалів присвячених українцям у лавах армій країн антигітлерівської коаліції. “Відзначенню передувала масштабна інформаційна робота з боку інституту. Ми підготували ролики, інфографіки та рекомендації для проведення уроків пам’яті у школах”, – сказав голова інституту Володимир В’ятрович під час спільного прес-брифінгу з колегами Сергієм Громенко та Максимом Майоровим в Українському кризовому медіа-центрі.

Інститут національної пам’яті спільно з Українським кризовим медіа-центром розробили ряд інфографік , які відображали факти участі України у Другій світовій війні. Зокрема – головні події під час війни, втрати серед військовослужбовців та масштаби руйнування на теренах країни.

Крім того, бралися до уваги військові у лавах усіх армій союзників. Серед відомих українців-бійців Червоної Армії вийшли картинки та відео ролики з історіями життя Євгена Березняка та кримського татарина Амет-Хан Султана. Представлені українці за походженням Майк Стренк, військовий армії США, та Петро Дмитрук – канадець та боєць Руху Опору у Франції. Водночас до переліку українських героїв, що воювали проти нацизму, увійшли жінки – Анна Храплива та Галина Кузьменко перебували відповідно у Збройних cилах Канади та Українській повстанській армії.

Інша серія роликів виконана у жанрі “листи з фронту”. “Відео зняті на основі реальних листів взятих з архівів. Була проведена аналогія між подіями Другої світової війни із антитерористичної операцією. Листи, які були написані 70 років тому могли бути написані й у наш день і адресовані теперешній бійцям”, – розповів Максим Майоров.

Також науковці презентували брошуру “Україна у Другій світовій війні”. “Тут зібрані найважливіші факти, твердження, ілюстрації та інфографіка про Україну та чим була країни під час війни”, – сказав Сергій Громенко.

За словами Володимира В’ятровича, заходи з відзначення 8-9 травня є лише першим етапом інформаційної кампанії інституту. У майбутньому планується випуск науково-популярного видання “Війна і Міф”, який має представити міфи радянської та теперішньої російської пропаганди. Також, 2 вересня відбудеться документальна фотовиставка на тему “Україна у Другій світовій війні”.

Усі Фото та відео матеріали можна знайти на сайті та YouTube  Українського інституту національної пам’яті.