Український прапор, розстріляний російськими снарядами під Іловайськом, розгорнули перед Путіним на Генасамблеї ООН

Київ-Нью Йорк, 28 вересня 2015 року – Українські активісти, парламентарі і дипломати під час виступу президента Росії Путіна на Генеральній Асамблеї ООН розгорнули у мовчазному протесті український прапор, який розстріляли російські військові у Іловайську під час російського вторгнення на сході України. Тихий протест із прапором, як симвоом агресії Путіна, яку Україна зупинила жертвами своїх воїнів, разом з виходом української делегації із зали проведення Генеральної Асамблеї ООН стали відповіддю на можливіть виступу російського президента у стінах міжнародної організації.

foto2

foto6

foto 5

foto3

foto 1

Український прапор, що був розтрощений російськими снарядами у серпні 2014 року

Це прапор українського солдата, який отримав його у подарунок від друга перед від’їздом на війну. У серпні 2014 року українська армія наближалася до завершення АТО, звільняючи українські міста і села, та знищуючи підтримуваних Росією бойовиків. Коли Кремль зрозумів, що невдовзі його маріонетки будуть розбиті, а ватажки сепаратистів потраплять в полон, вище керівництво Росії прийняло рішення про масштабне вторгнення на Схід України силами регулярної російської армії.

24 серпня, у День незалежності  України, російські війська масово  перейшли кордон на кількох  ділянках. Зав’язалися важкі бої  під Луганськом, виникла загроза  оточення Маріуполя. Українські  солдати потрапили в оточення  під Іловайськом, де цей прапор майорів над підрозділом зенітників.

29 серпня 2014 року українські і  російські військові домовилися  про «зелений коридор», яким українські  підрозділи мали вийти з міста  і відійти в тил. Проте російські  генерали цинічно порушили угоду, – українська колона на марші  була розстріляна російськими  солдатами. Це воєнний злочин, що  не має терміну давності. Під  час обстрілу з російських  гармат та кулеметів вантажівка, над якою був піднятий цей  прапор, була знищена, а українські  воїни – загинули. Те, що залишилося від прапора, знайшли українські пошуковці  місії «Чорний тюльпан» через  місяць після битви.