Київ, 30 листопада 2015 року – Сьогодні існує багато спроб налагодити безперервне мовлення українських каналів та радіо у зоні АТО, а також забезпечити доставку туди газет та інших друкованих матеріалів. Проте не всі блокпости забезпечуються інформаційними матеріалами вчасно. «Для вирішення цієї проблеми, минулого тижня вперше за незалежну історію України у Національній гвардії придбали типографічне обладнання, яке на якісно новому рівні дає можливість видавати значно швидше збільшений тираж», – повідомила Світлана Павловська, речник Національної гвардії України, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. За її словами, таким чином тепер збережуть та видаватимуть відомчий журнал «Слово честі» та газету «Ратник». Видавництво оснащене друкарською машиною, яка видає 80 сторінок за хвилину, а також поєднує у собі усі наступні етапи: фальцювання, зшивка тощо, і видає продукт, готовий для розповсюдження. Обладнання коштувало 2 мільйони гривень. Тираж журналу та газети тепер складає по п’ять тисяч. Вони виходять щотижня.
Пані Павловська також розповіла, що наразі удосконалили процес доставки інформаційних матеріалів до зони проведення АТО. Крім того, у Нацгвардії переглянули концепцію підготовки матеріалів для друкованих видань. Суттєво змінений підхід до написання текстів, заголовків, лідів, а також до роботи над фото супроводженням.
Окрім журналу та газети, видають також довідники, довідникову інформацію, агітаційні листівки. «Ми з вами знаємо, що агітація – це спонукання до певних дій, а пропаганда – це вже вплив на емоційно-почуттєву сферу», – наголосила речниця Нацгвардії. Вона також додала, що у кожній частині є фотоальбоми із зображеннями загиблих нацгвардійців, і кожен новоприбулий військовослужбовець знайомиться з цими матеріалами.
Світлана Павловська зазначила, що наразі тільки у Нацгвардії використовуються так звані «автоклуби». Це вантажні автомобілі, оснащені телеекранами, забезпечені супутниковим зв’язком та виходом до мережі Інтернет. Вони транслюють українські телеканали та передають інформацію з мережі Інтернет. Також вони містять портативне типографське оснащення. «Команда автоклубу бере інтерв’ю, обробляє інформацію, прямо на місці макетує та видає матеріал у друкованій формі та роздається населенню та особовому складу Нацгвардії», – пояснила пані Павловська. Крім того у них є портативна станція нелінійного монтажу, що дає можливість знімати відео-сюжети, одразу їх монтувати та виводити на екран. Наразі Нацгвардія має дві таких машин, до кінця року планують придбати ще дві.
Речниця Нацгвардії, також розказала, що з першого грудня у кожній частині день буде починатися із підняття національного прапору. Такий ритуал має позитивно сказатися на моральному стані військовослужбовців.