Волонтерський проект «Медичний міст» – нагода для українських медиків познайомитися із досвідом ізраїльських колег – автори проекту

WATCH IN ENGLISH

Київ, 25 січня 2015 року – Волонтери ГО «Ізраїльські друзі України» у співпраці з Rotary Ukraine та ізраїльськими клініками запустили проект «Медичний міст» – програму стажування для українських лікарів, здебільшого хірургів та ортопедів. Ідея такого проекту виникла після початку АТО, коли в Ізраїль почали прибувати на лікування поранені українські військові. «Мета нашої програми – показати українським медикам, як влаштована система охорони здоров’я у Ізраїлі. […]На жаль, у нас в Ізраїлі така ситуація, що ми постійно живемо у стані війни, тож досвід, який можливо отримати в наших клініках, справді безцінний», – зазначає Анна Жарова, представник громадської організації «Ізраїльські друзі України», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «У рамках проекту на стажуванні в Ізраїлі побували вже 12 лікарів із семи міст України – Одеси, Львова, Києва, Дніпропетровська, Кременчука, Чернігова та Хорола. Ми вирішили, що першими поїдуть лікарі, які були в АТО і допомагають тим, хто захищає нашу державу», – зазначила Мирослава Новосельська, голова міждержавного комітету Ротарі-клубів України та Ізраїлю.

Наразі партнерами проекту є дві ізраїльські клініки – «Барзилай» у місті Ашкелон, що прийняла на стажування 8 лікарів, та клініка «Вольфсон» у місті Холон, де стажувалися 4 українських медиків. У рамках програми стажування українські військові змогли працювати поруч із ізраїльськими колегами, знайомитися із найновішою медичною апаратурою, аналогів якої поки що немає в Україні, і, крім того, отримали доступ до міжнародної медичної бібліотеки. «Обладнання там найвищого класу, але це не головне. Головне, що нас навчали. Якщо ми ставили запитання – завжди отримували на нього відповідь», – розповідає Вадим Мазевич, ортопед-травматолог, науковий співробітник Інституту ортопедії і травматології. У «Вольфсоні», де він проходив стажування, проводили планові операції з ортопедії, травматології і невідкладної хірургії, приймали карети швидкої допомоги. За його словами, ставлення ізраїльських медиків було дуже дружнім і теплим. «Відчуття таке, що ти приїхав до своїх колег, що ти з ними і раніше працював», – зазначає пан Мазевич. Крім того, позитивну роль зіграла відсутність мовного бар’єру – чимало лікарів, що колись переїхали із країн СНД, володіли російською та українською, решта – англійською мовою. «Ми хотіли б, щоб програма тривала довше, оскільки у той місяць, який ми там провели, ми відчули «розгін» лише наприкінці другого-третього тижня. На четвертому тижні дні вже летіли. Ми залишалися у лікарні набагато довше, щоб побачити більше операцій, зрозуміти деякі методики», – зазначив Вадим Мазевич. За словами пані Новосельської, навіть зараз, після завершення проекту, українські медики за необхідності консультуються з ізраїльськими колегами через Інтернет.

Наступна група вирушає до Ізраїлю з 5 березня до 5 квітня. «Це буде медичний центр «Барзилай». Поїдуть 2 лікарі з Києва, один з Одеси і один зі Львова», – повідомила Мирослава Новосельська. У майбутньому волонтери планують дещо розширити проект. «До сьогоднішнього дня в Ізраїль приїздили здебільшого хірурги, ортопеди та військові лікарі, які працюють у зоні АТО і приймають поранених тут, проте тепер ми хочемо зробити напрямок і для дитячих лікарів – дитячої хірургії, онкології, кардіології», – розповіла Анна Жарова. Вже зараз волонтери розпочали переговори з декількома іншими клініками.