Ініціатива «Читацький клуб» та «Пласт» організовують для дітей у Маріуполі вечори читання, ігри та інші заходи – учасники

WATCH IN ENGLISH

Київ, 30 серпня 2016 року – З початком бойових дій Маріуполь перетворився на центр культурного життя Донецької області. «В Маріуполі хотіли закрити бібліотеки, а отже все почалося з бібліотек. Ми про це дізналися, зустрілися в громадській організації «Ініціативна група «Разом!», познайомились і виникла така ідея – читати дітям сучасну українську літературу та класику українською мовою», – розповіла Олександра Ваксман, координатор ініціативи «Читацький клуб», під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту УКМЦ «Речник мирного життя», який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Анастасія Пономарьова, колега Олександри Ваксман, наголосила, що сучасні потреби дітей ніхто не враховує, адже їх цікавить зовсім інша література, аніж «Колобок» і т.п. і додала, що «у нас асоціації з книжкою – це щось примусове». Натомість, «Читацький клуб» пропонує читати і грати одночасно. Кожні читання проходять в різних цікавих локаціях у неформальній обстановці з напоями та різними смаколиками.   Організатори обирають цікаву книгу і обігрують навколо її змісту ціле дійство. Адже сучасна дитяча українська літературна дуже цікава та, що важливо, доступна. До ініціативи в Маріуполі долучалися В’ячеслав Корнієнко (читав свої вірші під гітару) та Сергій Жадан (зробили значки «Жадан читає дітям»). Щоб потрапити на такі щомісячні читання, потрібно зареєструватися в групі ініціативи у соцмережі facebook (https://www.facebook.com/MariupolBooks/?fref=nf), де організатори розміщують анонс читання. Варто зазначити, що один захід готовий охопити до 25 дітей, тому що тоді організатори можуть приділити увагу кожній дитині. Обмежень за віком немає, підлітки приводять своїх 6-річник братиків і сестричок. В неділю, 28-го серпня, відбулися читання з Пластом – українськими скаутами. Також кожному члену клубу видаються щоденники, і після їх заповнення член клубу отримує грамоту та заохочувальні подарунки.

«Той формат запропонований вписався в сучасні умови. […] Без примусу, дитина є активним учасником інтерактивного дійства, отже слухає та читає із задоволенням», – розповів Геннадій Іванченко, пластун-сеньор, станичний пластової станиці Маріуполя про свої особисті враження від співпраці з «Читацьким клубом». Пласт в Маріуполі започаткувався у 1998 році, і зараз переживає своє відродження. Він зазначив, що організація зазнала занепаду через брак виховників, адже ця діяльність є волонтерською. «Але зараз до Пласту в Маріуполі прийшли нові люди, вони зацікавлені у розвитку організації», – розповів маріупольський станичний. «Розвиток Пласту сьогодні дуже актуальний, бо хоча «Пласт» не є релігійною організацією, він заснований на християнських принципах та виховує почуття патріотизму й національної гідності. До пласту можуть прийти всі діти та дорослі – від 6 до 90 років», – додав він.