У продовж президентської передвиборної кампанії у США, Посольство України у Сполучених Штатах Америки налагодило безпосередні контакти з тими, хто потенційно може зайняти пости в Адміністрації майбутнього президента. Акцент при цьому робили на оборонній та зовнішньополітичній сфері. Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України у США Валерій Чалий під час скайп-зв’язку в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту “Дипломатія без кордонів”, який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ України. «Для нас не проблема встановити контакти та донести меседжі. Зберегти Україну у фокусі на рівні з питаннями Близького Сходу, Сирії, Ірану тощо – ось що важливо у цей період. Працюючи з перехідною командою, ми намагаємося поширити важливість питання Європи та України», – зазначив він.
За словами пана Посла, вже відбулись особисті зустрічі з трьома з чотирьох людей з «шорт-ліста» на посаду Державного секретаря США. Обговорювалися питання про підтримку України та важливості не втрачати темп і швидко налагоджувати діалог з новою командою. «Втім є інша проблема. США наразі не мають чітко визначеної середньо- або довгострокової стратегії у зовнішній політиці та безпеці США щодо нашого регіону. Концентрація на персоналія – це правильно, але цього не достатньо. Набагато важливіше, яке бачення сформує нова команда, які кроки вона зробить», – пояснив Валерій Чалий.
Пан Посол не вважає, що політика США стане проросійською. «Проросійська позиція – це, м’яко кажучи, перебільшення. Персоналії впливають, особливо на Президента та його найближчих радників. Але є загальні інтереси США, є баланс впливу різних структур у прийнятті рішень –Конгрес, розвідувальна спільнота та оборонні структури тощо. Коли обраний президент ознайомлюється з реальною ситуацією, налагоджує свої перші контакти – саме це і буде впливати на визначення середньострокових перспектив. Тому ми займаємося тим, щоб інформація, у тому числі щодо Криму, надходила точно до тих людей, які впливають на прийняття рішення», – пояснив Валерій Чалий.
Посол розповів, що Посольство зараз готує візит Президента Порошенка до США. Можливість провести такий візит пан Чалий назвав дуже амбітним завданням, адже це відбуватиметься одразу після інавгурації у січні. Проте він не вважає це завдання нереалістичним. «Нам важливо знати не чіткий місяць, коли це відбуватиметься, а важливо після налагодження зв’язків на найвищому рівні, вийти на обговорення порядку денного, скоординувати дії як стратегічні партнери», – зазначив Валерій Чалий.