У 2016 році кількість квартирних крадіжок зросла на 34% – поліція охорони

WATCH IN ENGLISH

За 2016 рік в Україні кількість квартирних крадіжок склала 22600 – на 34% більше, ніж позаторік. «У столиці сталося 7755 квартирних крадіжок – на 20% більше ніж у 2015 році. Це свідчить про те, що криміногенна ситуація напружена і господарям варто подбати про охорону свого майна», – розповів підполковник поліції Віктор Веклич, заступник начальника управління Поліції охорони у місті Києві, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Поліція охорони здійснила понад 1 мільйон 200 тисяч виїздів на сигнал тривоги. У 9 тисячах випадків це були безпосередньо спроби проникнення на об’єкти, затримали 9700 осіб. «Тобто, у понад 90% випадків відбулося затримання безпосередньо на місці, «по гарячих слідах», – зазначив Сергій Кіфорук, заступник начальника управління технічної служби Департаменту поліції охорони. За викликом на «102» здійснили майже 5600 виїздів, попередивши 175 правопорушень.

Сергій Кіфорук зазначив, що протягом минулого року кількість об’єктів під охороною зросла на 5% і зараз становить 122 тисячі. Із них 186 тисячі – квартири. Для контролю за цими об’єктами працює 50 пультів і  430 нарядів. Кількість тривожних кнопок у громадських місцях за 2016 рік зросла на 1980 і становить 9800. У Києві з’явилося 132 нові кнопки. «Вони розташовані у торгівельних і розважальних закладах, у під’їздах у консьєржів та в інших приміщеннях», – зазначив Віктор Веклич. За такими викликами торік здійснили 571 виїзд, попередили 33 правопорушення.

Також у цьому році розпочали спільний із Київською міською держадміністрацією пілотний проект встановлення сигналізації у багатоквартирних будинках – у приміщеннях,  де розташовані лічильники тепла та ліфтових шахтах, де розташовані котушки. «На сьогодні у столиці охороняється вже 11 будинків»,  – додав Віктор Веклич.

Сергій Кіфарук розповів також, що поліція охорони починає використовувати нові прилади, які крім стандартних функцій, дозволяють дистанційне керування. «До приладу охоронної сигналізації можна підключити гаджет із відповідним програмним забезпеченням, що дозволить замовнику дистанційно здавати під охорону, знімати з охорони і бачити статистику», – пояснив він. Крім того, така функція за потреби дозволяє обмежити доступ до контролю над охоронним приладом одного із тих, хто проживає у квартирі.

Сергій Кіфарук нагадав, що встановити систему охорони можна за 2-3 дні, у термінових випадках і за добу. Абонплата зараз становить 150-200 гривень на місяць. Для автомобілів пропонують спостереження через супутникову систему навігації за 500-600 гривень на місяць.