Приєднання до Центральноєвропейської асоціації вільної торгівлі (CEFTA) та партнерство із країнами Балкан – стратегічні завдання України. На цьому під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі наголосив президент ініціативи «Європейці за податкову реформу» Гюнтер Фехлінгер. Як результат Україна стане ближче до членства у ЄС. Країни, що впевнено крокують до членства у ЄС: 6 балканських та 3 – чорноморських, серед яких Україна. «Тепер Молдова і Україна увійдуть до цієї асоціації. […] CEFTA була створена для підготовки вступу в ЄС», – зазначив пан Гюнтер.
У Австрії є політики, які обстоюють членство України в ЄС у рамках ініціативи “Yes to Ukraine”. Завдання України – приєднатися до 11 європейських організацій, які працюють у різних сферах діяльності – підтримка підприємництва, боротьба з корупцією, державні фінанси, регіональний розвиток тощо. «Кожен з цих різних секторів пропонує різні аспекти допомоги у реформах. До деяких Україна вже приєдналися, до інших – ще ні», – зауважив Гюнтер Фехлінгер.
Досвід миротворчих місій ООН може стати у нагоді у Криму та Донбасі. «Це поєднання, яке би могло стабілізувати ситуацію в Україні», – переконаний пан Гюнтер. Також потрібно зміцнювати енергетичну незалежність від Росії.