У вівторок, 20 червня, о 15:00 у медіа-лаунжі Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2) відбудеться відкриття виставки-дослідження, присвяченій історії французких інвестицій в економіку України.
У відкритті візьмуть участь:
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Хьюг Мінгареллі, Посол, Голова представницва Європейського союзу в Україні
Ізабель Дюмон, Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні
Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії в Україні
Надія Капустіна, директор Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького
Валентина Лазебник, автор виставки, завідувачка науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV ст. – ХХ ст. Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького
Дмитро Піркл, меценат
Світлана Глушко, генеральний директор Донецького обласного краєзнавчого музею
Леонід Марущак, куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру
Ольга Гончар, координатор комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру
Під час відкриття виставки відбудеться дискусія на тему промоції європейського періоду в історії розвитку українських регіонів, який сьогодні недостатньо досліджений і залишається маловідомим для широкого загалу.
Екскурсію виставкою проведе Валентина Лазебник, автор виставки, завідувачка науково-дослідного та експозиційного відділу історії України ХІV ст. – ХХ ст. Дніпропетровського національного історичного музею імені Дмитра Яворницького.
Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція – це дослідження маловідомої теми взаємозв’язків України з державами Європи та всього світу кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Перша частина проекту була присвячена бельгійським інвестиціям в Україну кінця ХІХ – початку ХХ століття і влітку 2016 року широко презентована у Донецькій і Луганській областях. Друга частина розповідає про взаємозв’язки із Францією, а третя частина включатиме історію взаємовідносин з іншими країнами Європи та Америки.
Дослідження представлене у форматі 20-ти інформаційних плакатів-колажів із документів, акцій, облігацій і фотографій. Оригінали яких знаходяться у Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького.
Проект презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 1870-1918 років. На виставці представлено майже 230 історичних документів і подій тих часів. Представлені портрети і фотокартки французьких і українських підприємців, засновників і керівників заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу. На фото відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, образи яких вражали уяву сучасників, робітників-металургів.
Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, унікальні фото рудників і Гданцівського заводу, автографи французьких підприємців на цінних паперах музейної колекції – Р.Р. Дюваля, П.Дарсі, Е. д`Уасселя, П. Думера, Є.Пастера, Ж. Боннарделя, М. Верстрата. Представлена реклама підприємств, документи, фото православного храму, побудованого французами у ті часи, а також фотокартки старого французького кладовища у Дружківці із залишками пам`ятників на могилах.
Основою для виставки стала колекція дніпропетровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи в Європі. Зібрані матеріали передали Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького. Директор музею Надія Капустіна ініціювала їхнє вивчення та аналіз. Подальші дослідження проводила Валентина Лазебник. Експозицію сформували Валентина Лазебник та дизайнер Юрій Малієнко.
У рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України» під патронатом Іванни Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, виставка вирушить у тур музеями східних міст України, який розпочнеться із Донецького обласного краєзнавчого музею.
Акредитація відвідувачів та представників медіа на відкриття виставки 20 червня за адресою [email protected] та olha.honchar@gmail.com
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/103809040232018/
За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, за телефоном +38 093 339 76 46 до координатора комунікацій Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Ольги Гончар
Виставка «Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція» працюватиме з 20 червня до 9 липня з 10:00 до 18:00 у робочі дні у медіа-лаунжі Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2)