Минулого року на рак молочної залози захворіли 13 тисяч жінок, 5 тисяч жінок – померли. Кожна десята жінка, яка має рак, помирає через хворобу. Чверть жінок, у яких діагностували рак, знаходилися на 3 або 4 стадії розвитку хвороби – у цей період розвитку онкології ефективність лікування менше 50%. Такі дані Національного канцер-реєстру України представив Владислав Збанацький, заступник Генерального директора з нагляду за неінфекційними хворобами «Центру громадського здоров’я МОЗ України», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
20 жовтня в Україні відзначають День боротьби з раком молочної залози. Відзавтра в містах України почнуть роздавати листівки на підтримку профілактики раку молочної залози. «Відвідування мамолога або лікарні – це не пуста трата часу. Ви робите дуже важливу справу для своєї сім’ї, коли відвідуєте лікаря. Ви вкладаєте у себе і у свою сім’ю», – наголосив Влад Сила, голова Асоціації «Українські центри нових технологій здоров’я».
Людмила Никулищева, представник Всеукраїнської ГО онкоінвалідів «Разом проти РАКу», розповіла, що 30 років тому пережила дві операції з видалення раку молочних залоз. Тепер вона допомагає жінкам, які зіштовхнулися з онкологією. «Наша мета – донести жінкам, які потрапили у таку ситуацію, що з цим можна жити і треба жити, – підкреслила Людмила Никулищева. – Жінка має полюбити себе, оскільки її здоров’я – це здоров’я її сім’ї».
Амбасадор проекту Маргарита Січкар закликала громадськість зробити конкурс на створення соціальної реклами, направленої на боротьбу з раком молочної залози.