Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема оголосив про початок прийому подачі заявок на звання «Молодіжної столиці України 2018». Головна мета проекту – показати, яке з українських міст надає найкращі можливості для розвитку молоді. Не менш важливою є активізація співпраці молоді з місцевим самоврядуванням. Заявки прийматимуть до 15 грудня. Оголошення результатів заплановано на січень 2018 року. «Ми хочемо протягом 1,5 місяців зібрати заявки з різних міст і, проаналізувавши, сказати на початку наступного року для молоді України і не тільки, що саме це місто у 2018 році може повноправно вважатися Молодіжною столицею України», – підкреслив Олександр Ярема під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Ростислав Томенчук, голова Українського інституту міжнародної політики, запевнив, що всеукраїнських конкурс не тільки підсилить політику децентралізації, але й допоможе у стратегічному плануванні міст-претендентів. Критерії відбору представлені у трьох групах – політичний блок, соціально-економічний блок та культурний вимір міста. Будь-яке місто України, незважаючи на кількість населення та статус, може взяти участь у конкурсі. «Головна ідея полягає в тому, щоб молодим людям було комфортно жити в себе вдома. Одна з найбільших проблем, яка існує на сьогодні в Україні – це міграція. І поки ми не зробимо так, щоб місце, де живе молода людина під час зростання, навчання, і поки ми не отримаємо результат, коли молода людина бачить мотивацію розвивати своє місто та робити його кращим для себе, своєї сім’ї та свого майбутнього – ми не зможемо отримати успішну країну», – зауважив голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов.
До конкурсної комісії, яка буде оцінювати надіслані заявки, увійдуть як представники органів влади, так і громадськість. Серед них – Асоціація міст України, Асоціація об’єднаних територіальних громад, молодіжні платформи та представники міжнародних інституцій, зокрема ЮНІСЕФ. Після оголошення результатів конкурсу, у місті-переможці відбудеться Молодіжний Форум. Важливо, що всі показники будуть співвідноситися до кількості молоді в місті. Таким чином можна буде прослідкувати, скільки місто в середньому вкладає в 1 молоду людину.
Більш детальну інформацію про конкурс можна знайти на офіційній Facebook-сторінці проекту:https://www.facebook.com/