Сьогодні відзначають Всесвітній День Діабету. За даними ВООЗ, понад 422 мільйонів людей живуть з діабетом. Більше 1 мільйона 246 тисяч українців мають діабет. Кожна 11 людина світу хворіє на діабет. Порівнюючи з даними 2016 року, кількість людей з діабетом зросла на 10 мільйонів. Цього року Всесвітній День Діабету присвячений жінкам, які живуть з діабетом. «Кожна сьома жінка має гестаційний діабет – «переддіабет», це високий рівень розвитку діабету», – розповіла член правління Міжнародної діабетичної федерації Ірина Власенко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Нагадаємо, що 20 грудня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка визначає 14 листопада Всесвітнім днем діабету. «Мета цього дня – поширення інформації про Всесвітній День Діабету; поширення інформації про те, що діабет – це велика соціальна та економічна загроза для всього людства. Важливим є поширення інформації про те, що всі держави світу мають прийняти національні програми про цукровий діабет – план дій щодо профілактики діабету та забезпечення адекватної допомоги усім хворим. На жаль, в Україні поки що немає такого плану дій, але ми наполягаємо на тому, щоб це відбулося», – наголосила голова Ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко.
Пані Очеретенко розповіла, що колись в Україні був план дій щодо цукрового діабету. У 1999 році з’явилася перша національна програма про цукровий діабет – протягом 1999-2007 року вона була реалізована. «У 2007 році була прийнята наступна програма про цукровий діабет, яка виконувалася до 2013 року. Наступного видання ми не побачили», – зауважила вона.