ВИСНОВКИ
Президент Петро Порошенко заявив, що президент Росії Володимир Путін зацікавлений у подальшій присутності російських військ в Україні, тому замість справжньої миротворчої місії ООН на Донбасі пропонує щось на зразок місії супроводу міжнародних спостерігачів. “Ми прагнемо до цієї миротворчої місії ООН, яка передбачає розміщення міжнародних контингентів по всій зоні проведення бойових дій як передумови для припинення вогню, забезпечення політичного процесу і проведення на Донбасі вільних місцевих виборів”, – заявив Порошенко. Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США мають у своєму розпорядженні детальну інформацію про кількість, організацію та командування регулярних підрозділів Збройних сил РФ на Донбасі.
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко вважає за необхідне перенесення майданчика переговорного процесу щодо Донбасу з Мінська до іншої столиці через позицію делегації Білорусі при ООН, яка “хронічно” голосує проти будь-яких ідей і пропозицій України. Перший заступник голови ВР Ірина Геращенко заявила, що підтримує таку пропозицію. На її думку, фактичні дії Білорусі на міжнародній арені не свідчать про її «нейтральність».
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт дасть пропорційну відповідь, якщо українська сторона вишле з країни угорського консула. Він підтвердив, що зустрінеться з українським колегою Павлом Клімкіним у Нью-Йорку, додавши, що останнім часом в Україні посилилися антиугорські настрої. Він пов’язує це з підготовкою до проведення в Україні президентських і парламентських виборів. Натомість, біля угорського консульства у Береговому пройшов пікет, учасники якого попросили український уряд звернути увагу на антиукраїнську політику сусідньої країни.
Нардеп Іван Вінник заявив, що у Генеральному штабі ЗСУ затверджені плани зі створення військово-морських баз, при цьому наразі Військово-Морські сили ЗСУ використовуватимуть для своїх потреб інфраструктуру торгових порті.
Президент Петро Порошенко поспілкувався з головним лікарем Міської клінічної лікарні №1 Одеси Євгеном Григор’євим, а також із Генпрокурором та очільником Міністерства внутрішні справ щодо нападу на громадського активіста Олега Михайлика. Слідство розглядає п’ять версій замаху на активіста Олега Михайлика в Одесі. Також слідча група посилена першим заступником голови Нацполіції В’ячеславом Аброськіним. Активісти другий день пікетують поліцію Одеси. Зокрема, в акції бере участь колишній лідер одеського “Правого сектору” Сергій Стерненко. У посольстві США в Україні розраховують на швидке і прозоре розслідування нападу на одеського активіста Олега Михайлика та інших таких випадків.
За даними Мінфіну, сукупний державний і гарантований державою борг України в серпні 2018 року скоротився на 1,14%, або на 0,86 мільярда доларів – до 74,85 мільярда доларів. У той же час, через зниження курсу гривні до долара, в національній валюті держборг зріс на 4,49%, або на 91 млрд грн – до 2,117 трлн грн.
Агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в Приватбанку повідомило, що “Приватбанк” врегулював суперечку з сім’єю Суркісів щодо відшкодування капіталізованих внесків. “Понад 1 млрд грн вже відшкодовано”, – сказав співрозмовник агентства.
Призначені за квотою Верховної Ради двоє суддів Конституційного суду – Ірина Завгородня та Олег Первомайський – склали присягу.
Детективи НАБУ отримали доступ до документів “Укрексімбанку” щодо постачання локомотивів General Electric і передачі їх у фінансовий лізинг компанії “Укрзалізниця”. Повідомляється, що розслідування було розпочато за заявою народного депутата (його ім’я і прізвище не уточнюється) на виконання постанови слідчого судді Солом’янського райсуду Києва від 11 квітня 2018 року.
Кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо низки питань зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії. Зокрема Порошенка просять спростувати чи підтвердити наявність не задекларованого майна, виведеного в офшори, не задекларованого зернового та крохмального бізнесу в Російській Федерації. Голова фракції БПП Артур Герасимов заявив, що чутки про нібито наявність у Петра Порошенка “бізнесу в Росії”, рівно як і інші фейки, викладені у листі групи народних депутатів, є брудною технологією частини його підписантів.
Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гофф привітала призначення Верховною Радою нових членів Центральної виборчої комісії, а також наголосила на важливості їхньої неупередженості. Також Гофф зазначила, що у ЦВК “хороший гендерний баланс, причому жінки займають більше половини місць”.
Голова представництва Євросоюзу в Україні Х’юг Мінгареллі відзначає успішність реформи децентралізації в Україні. “Реформа децентралізації в Україні справді вражає своїми успіхами. Завдяки реформі та зусиллям із децентралізації, яка здійснювалася в останні три роки в Україні, можна сказати без будь-яких сумнівів, що життя мільйонів конкретних українців покращилося”, – заявив Мінгареллі.
Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив у задоволенні позову громадської організації “Центр протидії корупції”, визнавши соціальною рекламу Генеральної прокуратури України.
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.
- У поліції заявили про “певні напрацювання” для розкриття нападу на одеського активіста Михайлика (276 публікацій у ЗМІ)
- Скандал з угорськими паспортами: на Закарпатті виявили 39 осіб з подвійним громадянством (34 публікації у ЗМІ)
- У відповідь Сійярто погрожує вислати з Угорщини українського дипломата (29 публікацій у ЗМІ)
- “Весь ланцюжок добре відомий”: Волкер розповів про докази присутності РФ на Донбасі (22 публікації у ЗМІ)
- Сенцову присвоїли звання почесного громадянина Парижа (14 публікацій у ЗМІ)
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.
Президент Росії Володимир Путін зацікавлений у подальшій присутності російських військ в Україні, тому замість справжньої миротворчої місії ООН на Донбасі пропонує щось на зразок місії супроводу міжнародних спостерігачів, вважає президент України Петро Порошенко. “Ми прагнемо до цієї миротворчої місії ООН, яка передбачає розміщення міжнародних контингентів по всій зоні проведення бойових дій як передумови для припинення вогню, забезпечення політичного процесу і проведення на Донбасі вільних місцевих виборів”, – написав П. Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.
МІНСЬКИЙ ПРОЦЕС.
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко вважає за необхідне перенесення майданчика переговорного процесу щодо Донбасу з Мінська до іншої столиці через позицію делегації Білорусі при ООН, яка “хронічно” голосує проти будь-яких ідей і пропозицій України. “Мені здається, що треба вже робити серйозні висновки з позиції Білорусі, з позиції Казахстану. Якщо ще можна зрозуміти голосування Сирії, Північної Кореї, – це просто сателіти. Але так скажемо: наші сусіди, наші колишні партнери по СНД – я не можу зрозуміти, чому вони голосують “проти”, – сказав він в ефірі телеканалу “Прямий” у неділю ввечері.
КОНФЛІКТ УКРАЇНИ ТА УГОРЩИНИ.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт дасть пропорційну відповідь, якщо українська сторона вишле з країни угорського консула. “Якщо українська сторона вишле консула Угорщини, це не залишиться без пропорційної відповіді з боку угорської сторони, але є надія, що цього можна уникнути”, – зазначив П. Сіярто журналістам перед відльотом на засідання Генасамблеї ООН у Нью-Йорку (США), повідомляє угорське видання Origo. Він підтвердив, що зустрінеться з українським колегою Павлом Клімкіним у Нью-Йорку, додавши, що останнім часом в Україні посилилися антиугорські настрої. Він пов’язує це з підготовкою до проведення в Україні президентських і парламентських виборів.
Біля угорського консульства у Береговому пройшов пікет, учасники якого попросили український уряд звернути увагу на антиукраїнську політику сусідньої країни. Про це повідомляє портал Mukachevo.net. Мітингувальники підготували повітряну кульку у вигляді пляшки з під шампанського, а також плакати із проханням вислати усіх консулів Угорщини з України, адже мітингарі переконані, що висилання одного консула результату не дасть.
ЗАГРОЗА РФ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ.
У Генеральному штабі Збройних сил України затверджені плани зі створення військово-морських баз, при цьому наразі Військово-Морські сили ЗСУ використовуватимуть для своїх потреб інфраструктуру торгових портів, стверджує народний депутат, член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник (фракція “Блок Петра Порошенка”). “Відповідні плани розгортання вже затверджені Генштабом, бази будуть створені швидко, з урахуванням наявності оперативно-тактичних з’єднань. Що стосується інфраструктури, то наразі використовуватимуть інфраструктуру торгових портів, у подальшому її розвиватимуть у напрямі військового застосування, можливо з будівництвом додаткових причалів”, – сказав він в ефірі телеканалу “112 Україна” в понеділок.
ЗАМАХ НА ОЛЕГА МИХАЙЛИКА.
Президент Петро Порошенко поспілкувався з головним лікарем Міської клінічної лікарні №1 Одеси Євгеном Григор’євим, а також із Генпрокурором та очільником Міністерства внутрішні справ щодо громадського активіста Олега Михайлика. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Зазначається, Порошенко подякував лікарям за надану активістові допомогу. Також у прес-службі додали, що у ході телефонної розмови Генпрокурор Юрій Луценко та Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповіли про посилення складу слідчої групи, а також повідомили, що буде проведена координаційна нарада з питань боротьби зі злочинністю. Повідомляється, що вони пообіцяли проінформувати президента про її результати.
Слідство розглядає п’ять версій замаху на активіста Олега Михайлика в Одесі, знаряддя злочину поки що не встановлено, повідомив начальник Головного управління Національної поліції України в Одеській області Дмитро Головін. “Частина 1 ст.115 Кримінального кодексу України – “замах на умисне вбивство”. Перша версія пов’язана з його громадською діяльністю, друга версія пов’язана з проблематикою щодо “Золотого берега” (недобудований ЖК “Золотий берег” – ІФ), третя версія пов’язана з проблематикою щодо “Успіху” (авторинок “Успіх”, проти нових власників якого боровся активіст – ІФ), четверта версія – особистісні відносини, і п’ята версія – невстановленими особами із хуліганських спонукань”, – сказав Д. Головін журналістам, повідомляє МВС на сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.
Слідча група з розслідування нападу на громадського активіста Олега Михайлика в Одесі посилена першим заступником голови Нацполіції В’ячеславом Аброськіним, повідомили президенту України Петру Порошенку генеральний прокурор Юрій Луценко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Як повідомляє в понеділок увечері сайт глави Української держави, Ю. Луценко та А. Аваков по телефону поінформували П. Порошенка про хід розслідування нападу на громадського активіста. Вони також розповіли, що проведуть координаційну нараду з питань боротьби із злочинністю та поінформують президента про результати.
Учасники акції під Головним управлінням поліції Одеської області виступають проти нападів на активістів і вимагають звільнення начальника одеської поліції Дмитра Головіна і прокурора області Олега Жученко. Про це пише місцеве видання “Думська”. Повідомляється, в пікеті беруть участь близько 200 представників патріотичних організацій і громадських об’єднань. Люди приходять з плакатами, гаслами. Зокрема, в акції бере участь колишній лідер одеського “Правого сектору” Сергій Стерненко.
У посольстві США в Україні розраховують на швидке і прозоре розслідування нападу на одеського активіста Олега Михайлика та інших таких випадків. “Ми глибоко занепокоєні нападом на одеського активіста Олега Михайлика, що стався 22 вересня. Напади такого роду почастішали, і це потрібно припинити. Він і народ України заслуговують швидкого, прозорого і ретельного розслідування”, – йдеться в повідомленні диппредставництва в “Твіттері” у понеділок.
ЕКОНОМІКА.
Сукупний державний і гарантований державою борг України в серпні 2018 року скоротився на 1,14%, або на 0,86 мільярда доларів – до 74,85 мільярда доларів. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства фінансів. У той же час, через зниження курсу гривні до долара, в національній валюті держборг зріс на 4,49%, або на 91 млрд грн – до 2,117 трлн грн. З початку року сукупний державний і гарантований державою борг в доларовому вираженні скоротився на 1,91%, або на 1,46 млрд доларів, в гривні – на 1,17%, або на 25,01 млрд грн.
ПРИВАТБАНК.
Державний “Приватбанк” врегулював суперечку з сім’єю Суркісів щодо відшкодування капіталізованих внесків. Про це повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в банку. “Понад 1 млрд грн вже відшкодовано”, – сказав співрозмовник агентства. Крім цього, джерело повідомило про стан касації в рамках судової тяганини з Акцент-банком. “Ми поки не отримали рішення суду, але готові його виконати і здійснити відшкодування”, – сказав співрозмовник.
АНТИКОРУПЦІЯ.
Детективи НАБУ отримали доступ до документів “Укрексімбанку” щодо постачання локомотивів General Electric і передачі їх у фінансовий лізинг компанії “Укрзалізниця”. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду. Солом’янський районний суд Києва в рамках кримінального провадження надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів (з можливістю вилучення копій), які стосуються укладення в 2018 році договору фінансового лізингу з “Укрзалізницею” на поставку 30 залізничних локомотивів General Electric. У документі повідомляється, що розслідування було розпочато за заявою народного депутата (його ім’я і прізвище не уточнюється) на виконання постанови слідчого судді Солом’янського райсуду Києва від 11 квітня 2018 року.
Кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо низки питань зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії. Відповідний лист-звернення оприлюднив 24 вересня у Facebook позафракційний нардеп Віктор Чумак, який балотуватиметься на посаду президента на виборах у 2019 році. “Разом з Кримінальним кодексом, який я подарував президенту, я передав йому особисто в руки лист, який підписали 40 нардепів, в тому числі найрейтинговіший кандидат у президенти, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, керівники фракції “Самопоміч” та багато інших”, – вказує Чумак. Як свідчить оприлюднений нардепом документ, депутати вимагають “публічного роз’яснення всіх фактів, які були оприлюднені українськими та іноземними ЗМІ та мають ознаки злочину”.
Чутки про нібито наявність у Петра Порошенка “бізнесу в Росії”, рівно як і інші фейки, викладені у листі групи народних депутатів, є брудною технологією частини його підписантів, про це заявив голова фракції Партії “Блок Петра Порошенка” у ВРУ Артур Герасимов. За його словами, Севастопольський морський завод був конфіскований і націоналізований окупантами, Липецька кондитерська фабрика також давно закрита і не працює. “Безпідставними і неправдивими є будь-які твердження про нібито наявність у Петра Порошенка інших бізнесів в Росії”, – підкреслив А. Герасимов.
Поширена у низці українських ЗМІ інформація про начебто купівлю за $5 млн генеральним прокурором України Юрієм Луценком вілли на Сейшельських Островах не відповідає дійсності, з огляду на це його адвокати готують позови до суду за поширення недостовірної інформації з вимогою виплати компенсації за моральну шкоду, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. У понеділок на своїй сторінці в соцмережі Facebook Л. Сарган перерахувала низку українських засобів масової інформації, які, як вона стверджує, “передрукували відверто замовну статтю з підозрілого сінгапурського сайту, в якій стверджується, що Юрій Луценко придбав віллу на Сейшелах за $5 млн. По-перше, це відверта брехня… Адвокати Юрія Луценка готують позови до суду за поширення брехливої інформації. І обов’язково буде вимога компенсації за моральну шкоду”, – написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.