ГОЛОВНЕ
Комітет ПАРЄ з моніторингу провалив усі поправки, які передбачали санкції щодо російської делегації. Делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним набором повноважень, чого й домагалася Росія. Голову комітету Державної думи у міжнародних справах Леоніда Слуцького не обрали на посаду віце-президента ПАРЄ. Для голосування делегати взяли 198 бюлетенів, “за” проголосував 101 делегат, тоді як для обрання необхідна абсолютна більшість голосів від зареєстрованих – 158.
Після підтвердження ПАРЄ повноважень російської делегації в асамблеї делегації України, Польщі, Литви, Словаччини, Естонії та Грузії заявили про демарш і звернулися до парламентів і урядів своїх країн щодо ухвалення рішень про майбутню участь в організації. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що після підтвердження ПАРЄ повноважень російської делегації буде доцільно, щоб Верховна Рада відкликала запрошення для ПАРЄ бути спостерігачами на парламентських виборах в Україні.
МЗС України відповіло на ноту Росії, у якій РФ попросила в України “кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства”. “Звертаємо увагу Кремля, що для припинення незаконного переслідування українських моряків та виконання Наказу Міжнародного трибуналу з морського права достатньо наявних у російському законодавстві механізмів, а також існуючих багатосторонніх міжнародних договорів, сторонами яких є Україна та Росія”, – заявили в МЗС.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що з 2020 року в Україні має розпочатися впровадження стандартів і процедур НАТО в діяльності Збройних сил України, насамперед у підготовці військ. Володимир Зеленський також звернув увагу Генерального штабу ЗСУ на необхідність вжиття заходів, спрямованих на недопущення виникнення на арсеналах, базах і складах надзвичайних ситуацій. Володимир Зеленський також зустрівся з родинами військовослужбовців Збройних сил і Національної гвардії України, які в різні роки загинули за підозрілих обставин і яких слідчі органи визнали самогубцями. Зеленський узяв порушені питання під особистий контроль і дав відповідні доручення заступнику керівника Офісу президента України Руслану Рябошапці.
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсій пенсіонерам із великим стажем, але невеликими зарплатами, на постійній основі з 1 липня. Гройсман зазначив, що пенсії цій категорії громадян становитимуть не менше ніж 2 тис. грн. Крім того, Кабінет Міністрів має намір ввести граничний рівень ціни 1 Гкал теплоенергії в системі централізованого опалення на рівні 1,4 тис. грн.
Кабінет міністрів підтримав призначення на посаду восьми нових глав обласних державних адміністрацій, які напередодні запропонував уряду президент Володимир Зеленський. Призначено: Кириленка Павла Олександровича на посаду голови Донецької ОДА; Бондаренка Ігоря Самійловича на посаду голови Закарпатської ОДА; Бно-Айріяна Михайла Кареновича на посаду голови Київської ОДА; Комарницького Віталія Мар’яновича на посаду голови Луганської ОДА; Мальського Маркіяна Маркіяновича на посаду голови Львівської ОДА; Андрейчикова Андрія Олександровича на посаду голови Одеської ОДА; Гусєва Юрія Веніаміновича на посаду голови Херсонської ОДА; Шевченка Ігоря Юрійовича на посаду голови Черкаської ОДА. Біля будівлі облдержадміністрації в Одесі активісти влаштували протест проти призначення президентом Володимиром Зеленським Андрія Андрейчикова на посаду голови Одеської ОДА. Одеські активісти закидають Андрейчикову знайомство та зв’язок із одним із ватажків одеського сепаратизму, лідером партії “Родина” Ігорем Марковим. Водночас, повідомляється, що сам Андрейчиков заперечив знайомство з Марковим.
Комісія з питань вищого корпусу державної служби ухвалила рішення рекомендувати Кабінету Міністрів призначити першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова на посаду голови нової Державної митної служби.
У колишнього позаштатного радника Петра Порошенка Юрія Бірюкова відбувалися обшуки. У «Європейській солідарності» розцінюють це як політичне переслідування. Екс-заступник глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов натякнув, що причетний до обшуків в будинку колишнього радника екс-президента Юрія Бірюкова. “Партія Порошенко скаржиться на обшуки у його колишнього радника Бірюкова та заявляє про реванш. Це не реванш. Це Вам, Петре Олексійовичу, від мене привіт”, – заявив Портнов. Портнов стверджує, що обшук стосується кримінальної справи про постачання неякісних бронежилетів.
Андрій Портнов повідомив, що направив до ДБР свою чергову заяву, в якій заявляє про можливе скоєння злочинів п’ятим президентом України Петром Порошенком і його оточенням з метою узурпації влади. Директор ДБР Роман Труба повідомив, що ДБР наразі розслідує вісім кримінальних проваджень, в яких фігурує ім’я п’ятого президента України Петра Порошенка.
Верховний суд визнав правомірною відмову ЦВК у реєстрації кандидата в народні депутати Олександра Онищенка через недотримання вимоги закону про проживання в Україні.
Результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, свідчать, що 45,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями, підтримують партію “Слуга народу”. Також прохідний бар’єр долають “Опозиційна платформа – За життя” (12,1%), партія “Голос” (8,4%), “Європейська Солідарність” (7,2%) та “Батьківщина” (7,0%). Рівень довіри до Володимира Зеленського залишається доволі високим і становить 67%, а не довіряють новому главі держави 26% громадян. Серед лідерів політичних сил відносно вищим рівнем довіри користуються Святослав Вакарчук (25%), Дмитро Разумков (22%), Анатолій Гриценко (21%) та Ігор Смешко (21%). Юрію Бойку довіряють 20%, Юлії Тимошенко – 17%, Петру Порошенку – 15% виборців. Лідерами недовіри є Петро Порошенко та Олег Ляшко, яким не довіряють по 80% опитаних (це сукупно ті, хто зовсім чи скоріше не довіряють).
Результати опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” спільно з “Центром Разумкова”, свідчать, що серед тих, хто піде на вибори і визначився з вибором, 42,7% українців готові на позачергових виборах Верховної Ради 21 липня проголосувати за “Слугу народу” Володимира Зеленського, 10,5% хочуть підтримати “Опозиційну платформу – За життя”, 10,2% – за “Батьківщину”, 9,8% – за “Європейську солідарність” Петра Порошенка і 6,4% хочуть бачити в парламенті партію “Голос” Святослава Вакарчука. На межі подолання 5-відсоткового бар’єру проходження в Раду партія “Сила і честь” Ігоря Смешка (5,2%) і “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (4,1%).
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.
- Росію у повному складі поновили в ПАРЄ. Українська делегація покидає Асамблею (885 публікацій у ЗМІ)
- Сім делегацій у ПАРЄ оголосили про спільні дії у відповідь на повернення Росії (145 публікацій у ЗМІ)
- Кабмін схвалив кандидатури губернаторів, запропоновані президентом (110 публікацій у ЗМІ)
- РФ запропонувала Україні судити захоплених моряків за російськими законами (30 публікацій у ЗМІ)
- Українцям з тривалим трудовим стажем підвищили пенсії (18 публікацій у ЗМІ)
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.
Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з моніторингу провалив усі поправки, які передбачали санкції щодо російської делегації, повідомив член української парламентської делегації Олексій Гончаренко (фракція “БПП”). “Моніторинговий комітет ПАРЄ провалив усі поправки, які передбачали санкції щодо російської делегації. Страсбурзька змова триває. Останній бій буде зараз в залі асамблеї”, – написав Гончаренко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.
ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації в асамблеї, при цьому в резолюції немає згадки про будь-які санкції. Отже, делегація РФ повернулася до роботи в ПАРЄ з повним набором повноважень, чого й домагалася Росія.
Голову комітету Державної думи у міжнародних справах Леоніда Слуцького не обрали на посаду віцепрезидента Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомляє “Європейська правда”. Голосування за Слуцького відбулося вчора бюлетенями на закритому голосуванні, але результати оголосили сьогодні. Він перебуває під санкціями ЄС і його кандидатура розглядалася окремо. Для голосування делегати взяли 198 бюлетенів, “за” проголосував 101 делегат, тоді як для обрання необхідна абсолютна більшість голосів від зареєстрованих – 158.
Після беззастережного підтвердження ПАРЄ повноважень російської делегації в асамблеї делегації України, Польщі, Литви, Словаччини, Естонії та Грузії заявили про демарш і звернулися до парламентів і урядів своїх країн щодо ухвалення рішень про майбутню участь в організації, заявляє український нардеп Леонід Ємець. “Учора українська делегація в ПАРЄ заявила про демарш. Сьогодні Польща, Литва, Словаччина, Естонія та Грузія разом з Україною стали разом. Делегації оголосили про неприпустимість зняття санкцій із Росії. І про загрозу від такого рішення для самого існування ПАРЄ. І звертаємося до власних парламентів та урядів щодо прийняття рішення про майбутню участь у роботі ПАРЄ”, – написав Ємець на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу ввечері.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що в разі підтвердження Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) повноважень російської делегації буде доцільно, щоб Верховна Рада відкликала запрошення для ПАРЄ бути спостерігачами на парламентських виборах в Україні. “Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то я б, на місці Верховної Ради, відкликав запрошення ПАРЄ брати участь у спостереженні за нашими парламентськими виборами. Адже ПАРЄ з російськими депутатами і ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці”, – написав Клімкін на своїй сторінці у Facebook.
Росія направила звіт про виконання наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо негайного звільнення українських моряків і військових кораблів, але, маніпулюючи, продовжує незаконно їх утримувати, повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. “Учора сплив місяць, як Міжнародний трибунал з морського права видав наказ негайно звільнити українських моряків і військові кораблі. За цей місяць пролунало багато гучних заяв з боку РФ щодо їхнього небажання визнавати свій обов’язок відповідно до власних міжнародно-правових зобов’язань і звільнити наших моряків та кораблі. Та ось, нарешті, попри всі ці заяви, РФ дисципліновано, хоч і за мить до дедлайну, надіслала звіт про виконання наказу, як вимагалося”, – написала Зеркаль на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.
РЕФОРМА ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що з 2020 року в Україні має розпочатися впровадження стандартів і процедур НАТО в діяльності Збройних сил України, насамперед у підготовці військ. “Ця робота не повинна бути імітацією, а стати реальними кроками реформування української армії відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу. При цьому ми повинні пам’ятати, що основною цінністю є людина”, – сказав він за підсумками заслуховування доповіді начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака в середу, повідомляє прес-служба.
Президент України Володимир Зеленський звертає увагу Генерального штабу Збройних сил України на необхідність вжиття заходів, спрямованих на недопущення виникнення на арсеналах, базах і складах надзвичайних ситуацій. “Насамперед ідеться про запобігання диверсіям і терактам”, – сказав він за підсумками заслуховування доповіді начальника Генштабу – головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака в середу, повідомляє прес-служба президента.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з родинами військовослужбовців Збройних сил і Національної гвардії України, які в різні роки загинули за підозрілих обставин і яких слідчі органи визнали самогубцями. “Присутні на зустрічі члени родин загиблих наголошували, що смерть їхніх рідних намагаються видати за самогубство попри те, що в деяких випадках на тілах були виявлені сліди побиття, вогнепальних поранень. Подекуди є свідки вбивства й навіть відомі імена тих, хто його скоїв”, – повідомляє в середу ввечері прес-служба президента.
ЕКОНОМІКА.
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсій пенсіонерам із великим стажем, але невеликими зарплатами, на постійній основі з 1 липня. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, підвищення торкнеться 2,5 млн пенсіонерів із великим стажем, але невеликими зарплатами, і діятиме на постійній основі з 1 липня.
Кабінет Міністрів має намір ввести граничний рівень ціни 1 Гкал теплоенергії в системі централізованого опалення на рівні 1,4 тис. грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні в середу. “Чому в одних містах ціна 1 Гкал – 2 тис. грн, а в інших – 1,3 тис. грн? Чому така величезна різниця? Я точно можу сказати, що ця різниця необ’єктивна й неадекватна. Притому, що ціни на газ у всій Україна однакові, на е/е однакові, зарплати приблизно в галузі однакові, але тарифи різні”, – задався питанням прем’єр.
Комісія з питань вищого корпусу державної служби ухвалила рішення рекомендувати Кабінету Міністрів призначити першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова на посаду голови нової Державної митної служби (ДМС). Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, відповідне рішення комісія ухвалила за підсумками завершального етапу конкурсу на цю посаду – співбесіди, що відбулася у вівторок. Окреслюючи свої пріоритети на посаді голови ДМС під час співбесіди, Нефьодов відзначив, що має намір змінити керівництво тих митниць, “де є особливі проблеми”.
АНТИКОРУПЦІЯ.
У колишнього позаштатного радника п’ятого президента України Петра Порошенка, кандидата у народні депутати від партії “Європейська солідарність” Юрія Бірюкова відбуваються обшуки, повідомляється на офіційному сайті партії “Європейська солідарність” у середу. У політсилі розцінюють це як політичне переслідування. “Обшуки у кандидата в народні депутати від “Європейської солідарності”, відомого волонтера і громадського діяча Юрія Бірюкова, які розпочалися сьогодні за відверто невмотивованим рішенням суду, партія “Європейська солідарність” вважає цинічним політичним тиском і неприхованим переслідуванням із політичних мотивів”, – йдеться в повідомленні.
Екс-заступник глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов натякнув, що причетний до обшуків в будинку колишнього радника екс-президента Юрія Бірюкова. Про це Портнов написав в Telegram-каналі. “Партія Порошенко скаржиться на обшуки у його колишнього радника Бірюкова та заявляє про реванш. Це не реванш. Це Вам, Петре Олексійовичу, від мене привіт”, – заявив Портнов. Портнов стверджує, що обшук стосується кримінальної справи про постачання неякісних бронежилетів.
Колишній заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов повідомив, що направив до Державного бюро розслідувань (ДБР) свою чергову заяву, в якій заявляє про можливе скоєння злочинів п’ятим президентом України Петром Порошенком і його оточенням з метою узурпації влади.
Державне бюро розслідувань (ДБР) наразі розслідує вісім кримінальних проваджень, в яких фігурує ім’я п’ятого президента України Петра Порошенка, заявив директор ДБР Роман Труба. “Загалом таких кримінальних проваджень вісім”, – сказав труба на брифінгу в Києві в середу, відповідаючи на запитання про те, скільки кримінальних справ розслідує ДБР, в яких фігурує прізвище Порошенка.