ГОЛОВНЕ
Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера. «Багато говорять про сина Байдена, що Байден зупинив розслідування, і багато людей хочуть з’ясувати, що ви можете зробити з міністром юстиції США, і це було б добре. Байден говорив на кожному розі, що він припинив розслідування (щодо компанії Burisma – ІФ). Так що якщо ви зможете все це продовжити… Вся ця історія, як на мене, жахлива», – заявив Трамп. Володимир Зеленський обіцяв президенту США Дональду Трампу, що новий генпрокурор України заново розслідуватиме справу компанії, пов’язаної з Хантером Байденом – сином екс-віце-президента США Джо Байдена, і попросив американську сторону надати додаткову інформацію для сприяння в цьому розслідуванні. Володимир Зеленський також говорив, що президент Франції Еммануель Макрон і канцлер ФРН Ангела Меркель роблять не так багато, як могли б, для допомоги Україні у боротьбі проти російської агресії та посилення санкцій проти РФ. Зеленський вважає, що, хоча ЄС має бути найбільшим партнером України, але “технічно США набагато більший партнер, ніж ЄС”. На його думку, США роблять більше ніж ЄС, особливо, коли йдеться про санкції проти Росії. Дональд Трамп та Володимир Зеленський критично відгукувалися про колишнього посла США в Україні Марі Йованович. “Чудово, що ви були першим, хто сказав мені, що вона поганий посол, тому що я згоден з вами на 100%. Її ставлення до мене було далеко не найкращим, тому що вона захоплювалася попереднім президентом і вона була на його стороні. Вона не досить добре сприйняла мене як нового президента”, – відповів Зеленський. Володимир Зеленський також заявив про готовність України купити більше “Джевелінів”.
Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на 74-й сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку наголосив, що завершення війни та повернення всіх окупованих територій є його першочерговими завданнями, але не ціною життів українських громадян і права України на власний вибір. Володимир Зеленський також висловив переконання, що в сучасному світі сильний лідер – це не той, хто легко відправляє солдат на вірну смерть, а хто береже кожне життя. Володимир Зеленський заявив, що сьогодні такі міжнародні інституції як ООН потребують оновлення. «Безумовно, ми не ставимо під сумнів авторитет міжнародних організацій, зокрема, Організації Об’єднаних Націй. Але варто визнати, що механізми небездоганні. Вони починають давати збій, ці механізми, а, отже, потребують оновлення», – заявив Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський під час короткого спілкування з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, з ініціативи останнього, говорив із главою МЗС РФ про підготовку зустрічі у “нормандському форматі”. Керівник Офісу президента України Андрій Богдан вважає, що на нинішньому етапі переговори президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна можливі лише в рамках “нормандського формату”.
Кабінет міністрів призначив начальником Національної поліції чинного заступника голови Ігоря Клименка. Ігор Клименко запевнив, що продовжить реформи, які реалізують з моменту створення НПУ. “Завдання номер один – покращення стану реагування на повідомлення про вчинення злочинів та правопорушень. Наступний напрям роботи – профілактика злочинності, у першу чергу її вуличним проявам, а також покращення ефективності у забезпеченні безпеки дорожнього руху”, – заявив Клименко.
Уряд призначив Сергія Ярового, Тетяну Ковальчук, Сергія Гончарова, Катерину Павліченко, Антона Геращенко та Олександра Гогілашвілі заступниками міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Першим заступником міністра внутрішніх справ призначили Сергія Ярового.
Заступник керівника САП Володимир Кривенко звільнився з посади. Кривенко зазначив, що звільнився через стан здоров’я.
Кабінет Міністрів прийняв рішення про звільнення Михайла Ноняка з посади голови “Укртрансбезпека” та Славоміра Новака з посади голови “Укравтодор”. Кабмін також звільнив з посади голови ДАБІ звільнено Сергія Кузьміна, а також його першого заступника Валерія Філончука. Крім того, Кабінет Міністрів України звільнив керівників кількох державних структур. З Державної архітектурно-будівельної інспекції України звільнили голову Сергія Кузьміна, з Державної служби геології та надр – голову Олега Кирилюка, з Державного агентства лісових ресурсів – голову Володимира Бондаря, з Державної архівної служби – голову Тетяну Баранову, з Національного агентства України з питань державної служби – голову Костянтина Ващенка, з Державного агентства резерву – голову Вадима Мосійчука та його заступника Дмитра Булатова, з Державного агентства з питань електронного урядування – голову Олександра Риженка.
Кабінет Міністрів затвердив чотирьох радників із “великої” приватизації.
Прокуратура Херсонської області оголосила підозру в скоєнні хуліганства депутату Херсонської обласної ради Євгену Рищуку.
Контррозвідники Служби безпеки України провели на території Луганської області спеціальну операцію, в результаті якої вивели на контрольовану українською владою територію й затримали активного учасника незаконних збройних формувань “ЛНР”.
В результаті спецоперації у Закарпатті правоохоронці затримали організатора та виконавця замаху на вбивство офіцера поліції Андрія Іванківа. Правоохоронці кажуть, що встановили всіх причетних до замаху на ліквідацію офіцера поліції. Спільними діями ДВБ, бійців КОРДу та поліції особливого призначення, оперативників ДЗЕ, слідчих ГСУ затримано головних фігурантів злочину: 38-річного організатора та 25-річного виконавця замаху на вбивство правоохоронця.
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.
- Вбивча куля з Донбасу та критика світового порядку. Головне з 15-хвилинної промови Зеленського в ООН (222 публікації у ЗМІ)
- Білий дім опублікував стенограму розмови Трампа з Зеленським (157 публікацій у ЗМІ)
- Уряд призначив керівника Національної поліції (95 публікацій у ЗМІ)
- Кабмін влаштував тотальну чистку топ-менеджерів (73 публікації у ЗМІ)
- Уряд призначив Авакову 6 заступників, серед них – Антон Геращенко (37 публікацій у ЗМІ)
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.
Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту американського лідера. Деталі: У розмові Трамп нагадує Зеленському, що Джо Байден як віце-президент США у 2016 році лобіював звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна. Пряма мова Трампа у розмові з Зеленським: “Багато говорять про сина Байдена, що Байден зупинив розслідування, і багато хто хоче дізнатися про це, тому все, що ви могли б зробити з генеральним прокурором, було б чудово. Байден став хвалитися, що припинив переслідування, тож якщо Ви зможете розібратися у цьому… На мій погляд, це звучить жахливо”. Пряма мова Зеленського: “Я хочу сказати вам про прокурора.. Перш за все, я розумію і я в курсі ситуації. Відколи ми отримали абсолютну більшість в нашому парламенті, наступний генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною, мій кандидат, який буде затверджений парламентом, почне роботу у вересні”.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що завершення війни та повернення всіх окупованих територій є його першочерговими завданнями, але не ціною життів українських громадян і права України на власний вибір. “Завершення війни, повернення всіх окупованих українських територій і панування миру є моїм завданням. Але ж не ціною життя наших громадян, свободи або права України на власний вибір”, – сказав він під час свого виступу в середу в рамках загальних дебатів на 74-й сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що в сучасному світі сильний лідер – це не той, хто легко відправляє солдат на вірну смерть, а хто береже кожне життя. “Не думайте, що війна десь далеко. Методи її ведення, технології та озброєння призвели до того, що наша планета вже не така велика. І сьогодні часу, який я витратив на останній абзац, достатньо, щоб зруйнувати Землю повністю. Це означає, що на кожного лідера лягає відповідальність не тільки за долю власної країни, а й за долю всього світу. На мою думку, нам усім потрібно усвідомити, що сильний лідер не той, хто, не моргнувши оком, відправляє тисячі солдатів на вірну смерть. Сильний лідер той, хто береже життя кожної людини”, – сказав він під час свого виступу в середу в рамках загальних дебатів на 74-й сесії Генасамблеї ООН в Нью-Йорку.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що сьогодні такі міжнародні інституції як ООН потребують оновлення. “Безумовно, ми не ставимо під сумнів авторитет міжнародних організацій, зокрема, Організації Об’єднаних Націй. Але варто визнати, що механізми небездоганні. Вони починають давати збій, ці механізми, а, отже, потребують оновлення. Організація Об’єднаних! Націй… Але будемо відверті, чи є нації сьогодні дійсно об’єднаними? А навіть якщо так, то що саме об’єднує їх? Це лиха, катастрофи, війни”, – сказав він під час свого виступу в середу в рамках загальних дебатів на 74-й сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Президент України Володимир Зеленський під час короткого спілкування з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, з ініціативи останнього, говорив із главою МЗС РФ про підготовку зустрічі у “нормандському форматі”, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в Офісі президента України. “У рамках урочистого прийому від імені президента США в Нью-Йорку відбувся короткий діалог з ініціативи Лаврова, коротко обговорили “нормандський формат”. Коротко обговорили”, – розповіло агентству джерело.
Керівник Офісу президента України Андрій Богдан вважає, що на нинішньому етапі переговори президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна можливі лише в рамках “нормандського формату”. Кореспондент програми “60 минут” (“Россия-1”) на полях Генасамблеї ООН поцікавився у Богдана, чи можливі переговори Путіна та Зеленського. “Мені здається, вони обов’язково будуть. Єдине – хто ще буде на цих переговорах, ось питання”, – відповів Богдан. На уточнювальне запитання, чи має він на увазі “нормандський формат”, він сказав: “Нормандський формат, звісно”.
Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 24 вересня, разом з дружиною поспілкувався з президентом США Дональдом Трампом та Меланією Трамп. Про це у Twitter повідомила речниця президента України Юлія Мендель. “Вчора президент України Володимир Зеленський із пані Оленою Зеленською поговорили з президентом США Дональдом Трампом і його дружиною Меланією Трамп на офіційному прийомі, влаштованому президентом США та Першою леді”, – розповіла Мендель, додавши, що в середу Зеленський матиме двосторонню зустріч з Трампом.
КАДРОВА ПОЛІТИКА ЗЕЛЕНСЬКОГО.
Кабінет міністрів призначив начальником Національної поліції чинного заступника голови Ігоря Клименка. Про це повідомив народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко, який перебуває на закритому засіданні уряду, пише “Інтерфакс-Україна”. “У Національній поліції новий керівник – генерал Ігор Клименко”, – повідомив Гочаренко. Крім того, за його даними, на засіданні Кабміну затвердили нову кількість заступників глави МВС: Арсену Авакову зможуть допомагати аж сім заступників, включно з одним першим.
Новопризначений голова Національної поліції Ігор Клименко запевняє, що продовжить реформи, які реалізують з моменту створення НПУ. Пряма мова Клименка: “Завдання номер один – покращення стану реагування на повідомлення про вчинення злочинів та правопорушень. Наступний напрям роботи – профілактика злочинності, у першу чергу її вуличним проявам, а також покращення ефективності у забезпеченні безпеки дорожнього руху”.
Заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко звільнився з посади. Про це сам Кривенко підтвердив у переписці із журналістом УП, зазначивши, що звільнився через стан здоров’я.
Уряд призначив Сергія Ярового, Тетяну Ковальчук, Сергія Гончарова, Катерину Павліченко, Антона Геращенко та Олександра Гогілашвілі заступниками міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Джерело: прес-служба Міністерства внутрішніх справ. Деталі: Рішення прийняли 25 вересня. Першим заступником міністра внутрішніх справ призначили Сергія Ярового. Заступниками – Тетяну Ковальчук, Сергія Гончарова, Катерину Павліченко, Антона Геращенко та Олександра Гогілашвілі.
Кабінет Міністрів прийняв рішення про звільнення Михайла Ноняка з посади голови Державної служби з безпеки на транспорті (“Укртрансбезпека”) та Славоміра Новака з посади голови Державного агентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”). Про це повідомляється на сайті Кабміну за підсумками засідання в середу.
Кабінет Міністрів України на засіданні в середу ухвалив рішення звільнити голову Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та його першого заступника. Як повідомляється на сайті Кабміну, з посади голови ДАБІ звільнено Сергія Кузьміна, а також його першого заступника Валерія Філончука.
Кабінет Міністрів України звільнив керівників кількох державних структур. Так, згідно з повідомленням прес-служби уряду, з Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБК) звільнили голову Сергія Кузьміна, з Державної служби геології та надр – голову Олега Кирилюка, з Державного агентства лісових ресурсів – голову Володимира Бондаря, з Державної архівної служби – голову Тетяну Баранову, з Національного агентства України з питань державної служби – голову Костянтина Ващенка, з Державного агентства резерву – голову Вадима Мосійчука та його заступника Дмитра Булатова, з Державного агентства з питань електронного урядування – голову Олександра Риженка.
Кабінет Міністрів затвердив чотирьох радників із “великої” приватизації, повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. “Це технічне рішення”, – сказав Гончарук на прес-брифінгу в Києві після засідання уряду в середу, проте назв компаній не уточнив. Як повідомлялося, раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов анонсував намір уряду затвердити п’ятьох радників із “великої приватизації” – для ПАТ “Одеський припортовий завод” (ОПЗ), ПрАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК), вугільної компанії “Краснолиманська”, ДП “Завод “Електроважмаш” і ПрАТ “Індар”.