ГОЛОВНЕ
Заарештовані в США Лев Парнас і Ігор Фруман незаконно фінансували передвиборчі кампанії політиків в США, використовуючи, зокрема, гроші бізнесмена з РФ. У судових матеріалах йдеться, що перші ознаки активності фігурантів справи в тому, що стосується фінансування передвиборчих кампаній в США, з’явилися в березні 2018 року. Зазначається, що своїх цілей бізнесмени збиралися досягти, завдяки підтримці американських політиків, які отримували від них фінансування. Для цього Парнас і Фруман придумали схеми, які дозволяли їм в обхід законодавства, перераховувати політикам на фінансування передвиборчих кампаній більше грошей, ніж дозволяється за законом. Юрій Луценко згадується в розслідуванні США щодо Льва Парнаса та Ігоря Фрумана. Парнас та Фруман «чинили політичний вплив, не тільки переслідуючи власні фінансові інтереси, а й переслідуючи політичні інтереси однієї закордонної службової особи, члена Українського уряду, який домагався звільнення посла США в Україні». NBC News повідомляє, що йдеться саме про Луценка. Юрій Луценко спростовує інформацію, що він схиляв Льва Парнаса та Ігоря Фрумана наполягати на відстороненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович.
Президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив, що ніякої здачі національних інтересів країни під час урегулювання конфлікту на Донбасі не буде. Володимир Зеленський підкреслив, що умовою для проведення зустрічі лідерів країн “нормандського формату” є розведення сил на ділянках зіткнення сторін на Донбасі в Золотому та Петрівському, і цей процес не відбувається через обстріли, які фіксують спостерігачі СММ ОБСЄ. Володимир Зеленський заявив, що не задоволений порядком виконання пунктів Мінських угод, і має намір порушити це питання на зустрічі лідерів країн “нормандського формату”. Володимир Зеленський заявив, що після виведення з ОРДЛО незаконних збройних формувань і іноземних підрозділів функції контролю і забезпечення правопорядку в регіоні повинні мати українські поліцейські і представники ОБСЄ, а держкордону з РФ – українські прикордонники з миротворцями, які будуть їм допомагати. Президент додав, що питання закону про амністію і особливий статус Донбасу, а також повернення до теми українського Криму необхідно обговорювати в “нормандському форматі”. Володимир Зеленський стверджує, що в жодному із переговорних форматів не йшлося і навіть натяку не було на те, що в обмін на звільнення Донбасу Україна визнає Крим російською територією. Володимир Зеленський підкреслив, що готовий до діалогу з керівництвом РФ щодо конфлікту на Донбасі, але Росія повинна демонструвати готовність завершити війну і змінити свою риторику.
Володимир Зеленський заявив, що відставка Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО не пов’язана з ПриватБанком, при цьому зазначає, що Данилюк хотів обійняти посаду прем’єр-міністра й мав складні відносини з главою Офісу президента Андрієм Богданом.
Радник міністра економіки з питань реформування спиртової галузі Сергій Блескун заявив, приватизація держпідприємства “Укрспирт” поповнить держбюджет на 6-7 мільярдів гривень та скоротить тіньовий обіг спирту.
Президент України Володимир Зеленський призначив Максима Куцого головою Одеської обласної державної адміністрації. Зеленський додав, що підтримав би на посаду мера Одеси кандидатуру Олександра Андросова, представника “Зе Команди” у місті. «Мені дуже подобається Андросов, але він не хоче в політику. Він нормальний, чесний, інтелектуальний, він обличчя Одеси, він з Одеси. Андросове, може, подумаєш все-таки?», – заявив Зеленський.
Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді колишнього голову Конституційного суду Станіслава Шевчука. Станіслав Шевчук вимагає, щоб це рішення суду виконали негайно. “Воно (рішення суду) у цій категорії справ підлягає негайному виконанню. Конституційний суд має виконати негайне поновлення мене на посаді як голови, так і судді, бо з посади голови мене не звільняли. Мене звільняли з посади судді з надуманих підстав”, – заявив Шевчук.
Генеральна прокуратура викликала на допит як підозрювану міністерку юстиції часів Януковича Олену Лукаш. Раніше її підозрювали в розкраданні бюджетних коштів та службовому підробленні. “Відчуваючи непереборне бажання допомогти ГПУ та її новому керівництву, повідомляю, що з’являтися і говорити буду навіть частіше, ніж вам хотілося б… На слідчі дії можна викликати через будь-які контакти. Навіть тут у коментарях”, – заявила Лукаш.
Детективи НАБУ за погодження антикорупційних прокурорів повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларації колишньому народному депутату Костянтину Жеваго.
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.
- Нове світове досягнення: прес-марафон Зеленського отримав звання найтривалішої прес-конференції (320 публікацій у ЗМІ)
- У центрі Києва проходить марш “Ні капітуляції” (73 публікації у ЗМІ)
- ЦВК призначила перші місцеві вибори у 86 тергромадах (72 публікації у ЗМІ)
- Українська сторона в ТКГ зробила заяву щодо розведення військ в Золотому і Петрівському (44 публікації у ЗМІ)
- Екс-міністра юстиції Лукаш викликали на допит у ГПУ (27 публікацій у ЗМІ)
МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА ТА УКРАЇНА.
Заарештовані в США Лев Парнас і Ігор Фруман незаконно фінансували передвиборчі кампанії політиків в США, використовуючи, зокрема, гроші бізнесмена з РФ, йдеться в опублікованих у четвер судових матеріалах. У них зазначається, що перші ознаки активності фігурантів справи в тому, що стосується фінансування передвиборчих кампаній в США, з’явилися в березні 2018 року. “Парнас і Фруман, які до того моменту, наскільки відомо, не брали помітної участі в політичних донорських заходах, стали прагнути просувати свої власні фінансові інтереси, а також – політичні інтереси принаймні однієї української офіційної особи, з якою вони працювали.
Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко згадується в розслідуванні США щодо спільників особистого адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані – Льва Парнаса та Ігоря Фрумана, повідомила українська служба “Голосу Америки” з посиланням на NBC News, що має відповідну інформацію від американського чиновника. Згідно з інформацією, Парнас і Фруман діяли не тільки у власних інтересах, а й у інтересах українського чиновника, ім’я якого прокурор не називає. Водночас NBC News повідомляє, що йдеться саме про Луценка.
Екс-генпрокурор Юрій Луценко спростовує інформацію американських ЗМІ, що він схиляв партнерів Рудольфа Джуліані Льва Парнаса та Ігоря Фрумана наполягати на відстороненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович. Джерело: коментар Луценка журналісту УП. Деталі: Зокрема, Луценко прокоментував інформацію, що Парнас і Фруман намагалися позбутися Йованович на його прохання. Дослівно: “Ні, (це – ред.) неправда. Я ніколи не мав з Джуліані ніяких домовленостей і ніколи не спонукав до жодних дій”, – заявив екс-генпрокурор. Луценко також уточнив, чи знайомий з Парнасом та Фруманом.
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що ніякої здачі національних інтересів країни під час урегулювання конфлікту на Донбасі не буде. “Повірте, в мене вже алергія на слово “капітуляція”, і хочу вкотре всіх запевнити, що ніякої здачі національних інтересів України не буде. Це не про мене і це не про Україну”, – сказав він у п’ятницю в Одесі на заходах з нагоди майбутнього Дня захисника України 14 жовтня.
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що після виведення з непідконтрольних уряду територій Донбасу (ОРДЛО) незаконних збройних формувань і іноземних підрозділів функції контролю і забезпечення правопорядку в регіоні повинні мати українські поліцейські і представники ОБСЄ, а держкордону з РФ – українські прикордонники з миротворцями, які будуть їм допомагати. В ході прес-марафону, що триває понад 11 годин в четвер у Києві, відповідаючи на питання, які, на його думку, формування і інституції повинні контролювати ОРДЛО після виведення військ, котрі утримують цю територію, Зеленський сказав: “Повинна бути українська поліція, повинні бути (представники – ІФ) ОБСЄ, повинні бути на кордоні між Україною і Росією і допомагати нашим прикордонникам і миротворці. Я думаю, що у нас повинно бути спільне забезпечення миру. Тут не вийде, що тільки поліція або Служба безпеки”.
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що питання закону про амністію і особливий статус Донбасу, а також повернення до теми українського Криму необхідно обговорювати в “нормандському форматі”. “Щодо амністії: ви знаєте, що з цього питання закон прийнято, в тумбочці десь лежить. Не знаю, чому цей закон прийняли й не передали колишньому президентові на підпис. Ніхто не відповідає на це запитання, тому це питання має обговорюватися в “нормандському форматі”, тобто що це буде за закон, що це за амністія”, – сказав він під час спілкування з журналістами в рамках прес-марафону в четвер у Києві.
Президент України Володимир Зеленський стверджує, що в жодному із переговорних форматів не йшлося і навіть натяку не було на те, що в обмін на звільнення Донбасу Україна визнає Крим російською територією. “Що стосується пропозицій “давайте ми вам віддамо окуповану територію Донбасу, а ви нам – Крим”- ніколи жодної розмови з цього приводу не було. Мало того, я навіть не чув цих натяків у будь-якому форматі”, – сказав він під час спілкування із журналістами в рамках прес-марафону в четвер у Києві.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не задоволений порядком виконання пунктів Мінських угод, і має намір порушити це питання на зустрічі лідерів країн “нормандського формату” (Україна, Німеччина, Франція, Росія). “Загалом я не задоволений тим мінським документом, який було підписано, але ми шукаємо відповіді на деякі складні питання, які є в “Мінську”, і найголовніше – ми шукаємо порядок виконання там дій, послідовність дій. Нас не влаштовує весь той порядок, який є в Мінському документі, все це ми хочемо обговорити в “нормандському форматі”. Про все це доведеться говорити серед лідерів (країн “нормандського формату” – ІФ), а не представникам (сторін, що беруть участь у переговорах ТКГ – ІФ) у Мінську, тому що, на жаль, представники в Мінську не можуть вирішити це питання”, – сказав він під час спілкування з журналістами у рамках прес-марафону в четвер у Києві.
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що умовою для проведення зустрічі лідерів країн “нормандського формату” (Україна, Німеччина, Франція, Росія) є розведення сил на ділянках зіткнення сторін на Донбасі в Золотому та Петрівському, і цей процес не відбувається через обстріли, які фіксують спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. “Це умова. Якщо не буде розведення сил, зустрічі не буде”, – сказав він агентству “Інтерфакс-Україна” в перерві прес-марафону в четвер у Києві, коментуючи слова помічника президента РФ Юрія Ушакова щодо можливості проведення зустрічі в “нормандському форматі”.
Президент України Володимир Зеленський підкреслює, що готовий до діалогу з керівництвом РФ щодо конфлікту на Донбасі, але Росія повинна демонструвати готовність завершити війну і змінити свою риторику. “Я подзвонив президенту РФ Володимиру Путіну, у нас відбувся обмін (утримуваними особами – ІФ). Усі дзвінки здійснював я. У мене корона не впаде. Слава богу, у мене її немає. Я дійсно хочу закінчити війну”, – сказав він в ході прес-марафону з журналістами в четвер у Києві, відповідаючи на питання російської журналістки про те, які готовий робити кроки для нормалізації діалогу з РФ.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що керівництво країни має кілька планів із врегулювання конфлікту на Донбасі. “У нас є план Б. Я не хочу про нього зараз говорити”, – сказав він під час спілкування з журналістами у рамках прес-марафону в четвер у Києві. Зеленський також заявив, що Україна втратить підтримку Заходу, якщо не виконуватиме Мінських угод, і “може залишитися наодинці з Росією”. Як повідомлялося, 4 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що керівництво країни має плани А та Б із врегулювання ситуації на Донбасі.
Президент Володимир Зеленський може призначити на посаду посла України в Сполучених Штатах Америки постійного представника України в ООН Володимира Єльченка, передає українська служба Голосу Америки. “На цьому (постпред України в ООН – ІФ) посту досвідчений дипломат Єльченко неодноразово рішуче відстоював позицію України часто в запеклих обмінах репліками з російською делегацією під час засідань організації”, – йдеться в повідомленні.
ПРИВАТБАНК.
Президент України Володимир Зеленський заявляє, що відставка Олександра Данилюка з посади секретаря Ради національної безпеки та оборони України не пов’язана з ПриватБанком, при цьому зазначає, що Данилюк хотів обійняти посаду прем’єр-міністра й мав складні відносини з главою Офісу президента Андрієм Богданом. “Я не згоден із паном Данилюком. Я думаю, що Данилюк знає мене дуже добре і знає, що я завжди ставився до нього дуже добре… Я не згоден з його позицією, що він пішов через ПриватБанк. Думаю, це було некоректно”, – сказав Зеленський під час прес-марафону в четвер у Києві.
Переговори України з Міжнародним валютним фондом про нову програму можуть загальмуватися через суперечку між державою і олігархом Ігорем Коломойським за контроль над націоналізованим Приватбанком. Про це в інтерв’ю Рейтер сказала заступник глави Національного банку Катерина Рожкова. Уряд веде переговори про нову кредитну програму МВФ обсягом 3,9 мільярда доларів. Рожкова сказала, що розмір програми може бути збільшений до 8 мільярдів доларів. “Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми Приватбанку. Це для них і для міжнародної спільноти червона лінія”, – сказала Рожкова.
ЕКОНОМІКА.
Приватизація держпідприємства “Укрспирт” поповнить держбюджет на 6-7 мільярдів гривень та скоротить тіньовий обіг спирту. Про це заявив радник міністра економіки з питань реформування спиртової галузі Сергій Блескун, повідомляє Укрінформ. “Якщо розглядати варіант приватизації, то 6-7 мільярдів гривень”, – сказав Блескун. Він зазначив, що тільки за 10 років виробництво спирту скоротилось в 4 рази. “Виробництво спирту в 1996 році було 60,8 млн декалітрів., у 2018 році це 8,1 млн дол., і прогноз на 2019 рік це – 6,9 млн дол. Виробництво харчового спирту скоротилось за 10 років у 4 рази. А якщо рахувати з 1996 року то у 10 разів”, – сказав він.
АНТИКОРУПЦІЯ.
Генеральна прокуратура викликала на допит як підозрювану міністерку юстиції часів Януковича Олену Лукаш. Раніше її підозрювали в розкраданні бюджетних коштів та службовому підробленні. Джерело: Олена Лукаш у Facebook. Текст повістки: “Викликається…для проведення слідчих і процесуальних дій, а саме повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та допиту в якості підозрюваного”. Реакція Лукаш: “Відчуваючи непереборне бажання допомогти ГПУ та її новому керівництву, повідомляю, що з’являтися і говорити буду навіть частіше, ніж вам хотілося б…»
Поновлений на посаді судді і голови Конституційного суду Станіслав Шевчук вимагає, щоб це рішення виконали негайно. Пряма мова: “Воно (рішення суду – ред.) у цій категорії справ підлягає негайному виконанню. Конституційний суд має виконати негайне поновлення мене на посаді як голови, так і судді, бо з посади голови мене не звільняли. Мене звільняли з посади судді з надуманих підстав”. Деталі: На запитання, чи проситиме він виплатити йому компенсацію за вимушений прогул, Шевчук відповів: “Я у своєму позові до суду не ставив це питання. Треба подивитися у чинному законодавстві, як це треба робити”.
Детективи Національного антикорупційного бюро за погодження антикорупційних прокурорів повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларації колишньому народному депутату Костянтину Жеваго. Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура, “Українська правда”. Дослівно: “У п’ятницю за погодження прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому народному депутату України 8 скликання у внесенні недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні злочину, передбаченного ст. 366-1 Кримінального кодексу”.