Працівник КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Дмитро Павленко виграв суд проти свого роботодавця і отримав грошову компенсацію за незаконне відрахування з його заробітної плати щомісячно 1% на профвнески. З самого початку позов стосувався здійснення морального тиску та нанесення душевних страждань позивачу роботодавцем.
«Суд розглянув мій позов 24 лютого 2021 і задовольнив його. Підставою для стягнення суми заробітної плати і компенсації стало стягнення з неї роботодавцем 1% на профвнески, хоча я не був членом профорганізації, оскільки написав відмову про вступ до неї. […] Протягом липня 2019 року я працював нарпужено і просив доплати, керівництво вирішило проаналізувати мою роботу, проведено упереджену перевірку і надалі мій стан погіршувався. Це стало причиною подання позову за моральну шкоду», – розповів Дмитро Павленко, позивач у справі проти КНП “ЦПМСД” Печерського району м. Києва та Київради, брат медичний, студент-юрист
«Часто роботодавець психологічно тисне і погрожує працівнику. Дмитро працюючи в складних умовах з високим навантаженням був госпіталізований з нервовим зривом», – прокоментував Андрій Кузьменко, практикуючий психолог, психотерапевт.
Учасники брифінгу розповіли, що статистика успіху аналогічних справ невелика і частіше за все проблема полягає у доказах. Профспілка не має правосуб’єктності, тому стягнення коштів – незаконні.
Спікери додали, що для утримання працівників на роботі роботодавці вдаються до маніпуляцій, перекручування норм законодавства, погроз, психологічного тиску. Спікери розповіли, що надалі готові допомагати працівникам, які опинилися в аналогічній ситуації та потерпають від незаконних дій роботодавців. Всі, хто потребує їх допомоги, можуть звернутися в тематичну групу «Трудові права. Просто. Достуно. Дієво»