Пілот Boeing 777: Якщо Навіть Найменша Частина Інформації «Чорного Ящика» MH17 Була Змінена – Експерти Зможуть Це Виявити

WATCH IN ENGLISH

Київ, 24 липня, 2014 року. Експерти зможуть виявити і відстежити всі зміни даних, якщо ті були зроблені до  того як “чорний ящик” був переданий фахівцям для розслідування – повідомив пілот Боїнга 777, Джордж Патрік Міллс на прес брифінгу в Українському Кризовому Медіа Центрі. Попередня більш детальна інформація буде доступна найближчим часом, проте загального офіційного звіту щодо деталей катастрофи слід очікувати впродовж наступних двох років.

Як повідомлялося, після падіння MH17, бортовий самописець з усією інформацією про політ таємниче зник, аж поки про-Російські терористи не передали його в руки Малазійським експертам. За даними бортового самописця лише можна буде визначити чи був літак збитий ракетою, без уточнення хто і коли її запустив. Записані дані так само вкажуть і на те, чи здійснювався голосовий зв’язок між пілотом, диспетчером і пасажирами на борту до моменту коли літак зіткнувся із землею. Так само, в тому випадку якщо літак дійсно був збитий ракетою, ультра-чутливі мікрофони пілотів змогли б розпізнати звук, який миттєво був би записаний бортовим самописцем.

На початку прес брифінгу, Американський експерт пояснив структуру будови літака, принцип його роботи, роль і функції бортового самописця. Цікавим є той факт, що в останніх моделях літаків, наприклад Boeing 777, є всього один «чорний ящик;» раніше на повітряних суднах самописців було два – по одному для окремого запису голосового зв’язку і показників приладів. Експерт акцентував і на розмірі літака, особливо на діаметрі його турбін. Діаметр турбіни Boeing 777 за розміром такий же, як і діаметр фюзеляжу Being 373 (той має два ряди крісел по три і коридор між ними). За словами Джорджа Патріка Міллса, навіть у стані коли одна турбіна пошкоджена і повністю не працює, другої турбіни і керма напрямку на хвості достатньо для того що б на крейсерній швидкості літак протримався у повітрі до місця безпечної аварійної посадки.

Авіа експерт додав, що на цивільних повітряних суднах немає систем, здатних сповіщати екіпаж про те, чи знаходиться літак під прицілом ракети. Відповідаючи на питання, чи можна було б виявити об’єкт що наближається до літака на радарі авіа-диспетчера, експерт сказав що «це залежить від відстані між радаром і літаком, частотою імпульсів радару і розміром об’єкта, що прямує до літака.»

Установка проти-ракетних комплексів на борту комерційних літаків могла б стати одним з методів запобігання подібних до MH17 катастроф, зазначив експерт.