Необхідно щонайменше 600 млрд доларів, щоб відбудувати зруйновані житлові будинки, елементи інфраструктури, цілі міста та відновити загальний стан України до рівня довоєнного.
Ще протягом перших тижнів війни, наша держава зазнала збитків у розмірі щонайменше 100 млрд доларів внаслідок прямих та цілеспрямованих пошкоджень інфраструктури. Таким чином, в 2022 році очікується падіння ВВП України від 30 до 50 відсотків.
Тим часом, український уряд представив U-24 – трьохетапний план відновлення України. Перший етап вже розпочався: органи місцевої влади розчищають завали та тимчасово відновлюють зруйновані об’єкти. Другий етап полягатиме у швидкій рекуперації одразу ж після завершення військових дій. Вже у 2022 році вкрай необхідно відновити електро- та водопостачання, а також забезпечити усіх постраждалих та переміщених осіб постійним житлом. Згідно плану, третій етап – це повномасштабне відновлення інфраструктури та транспортної системи України, що, безумовно, буде найдовшим та найбільш ресурсозатратним етапом. План втілюватиметься паралельно з політичним процесом вступу України до ЄС.
В найближчому майбутньому, Україна покладається на міжнародну допомогу задля фінансування плану відбудови та сподівається залучити інвестиції до своєї економіки.
Що є найнеобхіднішим до виконання в короткостроковій перспективі та які довготривалі стратегічні пріоритети України?
Як має відбуватися повоєнна відбудова, та на чию допоммогу ми можему розраховувати?
Відповіді на ці та інші питання слухайте у розмові з Владиславом Рашкованом, заступником виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді у спільній програмі з Громадським радіо “Україна вголос”.
Радіопрограма підготовлена у рамках спільного проєкту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру міжнародного розвитку за підтримки Посольства США у Києві та Міністерства закордонних справ Естонії