Як оцінити ефективність комунікацій та відповідати на негатив в соціальних мережах? Цим професійним навичкам вчила в Ужгороді представників комунікаційних команд органів регіональної та місцевої влади професорка НТУУ «КПІ», докторка політичних наук, політичний аналітик, сертифікований коуч Lidiya Smola Лідія Смола. Її панель «Інформаційні впливи та комунікації в часи криз, загроз та невизначеності» відкрила перший день роботи тренінгу у рамках проєкту «Підтримка зусиль України у боротьбі з дезінформацією».
Другу панель провела головна редакторка «Громадське радіо » Тетяна Трощинська. Вона надала поради, як спілкуватися з людьми з чутливими досвідами під час війни. За одним з правил, у жодному разі не запитувати про те, що людина відчувала, коли була в ситуації травми, адже з емоціями працюють фахівці.
У другий день тренінгу у рамках проєкту «Підтримка зусиль України у боротьбі з дезінформацією» увага представників комунікаційних команд органів регіональної та місцевої влади буда зосереджена на російській пропаганді.
Керівник Групи з аналізу гібридних загроз УКМЦ Володимир Солов’ян та аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ірина Субота ознайомили учасників навчання з дезінформаційними операціями РФ в прифронтових районах України.
Було зазначено, що на українців, що мешкають на цих територіях, намагаються впливати через такі теми, як плани щодо окупації нових районів України, мобілізація, евакуація з прикордонних районів, експлуатація соціально-побутової тематики, порівняння з життям на окупованих територіях.
Тему іншої панелі «Відносини України з країнами ЄС в прицілі російської пропаганди» допомогли розкрити Міхал Франк, журналіст видання Korzar (Словаччина), Наталія Агаркова, редактор видання ProUkrainu (Чехія), Ірина Субота, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Ростислав Демчук, політичний оглядач та експерт з питань ЄС та НАТО, член міжнародної федерації журналістів (Брюссель).