Огляд німецької преси про ситуацію в Україні (11 – 17 січня 2016)

Минулого тижня Україна не була топ-темою у німецьких ЗМІ, проте було опубліковані деякі статті про ситуацію в країні.

В понеділок швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung опублікувало доповідь про референдум у Нідерландах, який відбудеться у квітні та винесе на розгляд нідерландців питання про договір про асоціацію з Україною.

Німецька газета FAZ повідомила у понеділок про останню кібер-атаку, з якою пов’язують перебої з енергопостачанням в Західній Україні. Це були перші випадки несанкціонованого впливу на енергетичну систему через мережу інтернет.

Німецьке видання Spiegel Online розповсюдило в понеділок статтю про українського пілота Надію Савченко, яку вже більше ніж півтори року утримують у російському СІЗО. У статті мова йде про те, що російські звинувачення все частіше не знаходять підтвердження.

У понеділок телеканал Tagesschau оприлюднила доповідь про внутрішньо переміщених осіб України. Багато біженців переїхали з Донбасу та Криму у Львів та майже не сподіваються повернутись на малу батьківщину.

Німецька газета Die Welt опублікувала у понеділок новину про те, що Путін вбачає в санкціях геополітичний розрахунок. При цьому мова йде не про допомогу Україні, а намір завдати Росії збитки.

У вівторок німецька газета Tagesspiegel опублікувала статтю про головування Німеччини в ОБСЄ. Видання зазначає, що міністр закордонних справ Німеччини Вальтер Штайнмаєр прагне відновити діалог з Росією. ОБСЄ продемонструвало, що в українському конфлікті не вистачає таких інституцій або ж вони мають незначний вплив, але вони конче потрібні для врегулювання конфлікту.

Neue Zürcher Zeitung також підняла тему ОБСЄ. Автори зазначили, що ОБСЄ відіграло значну роль у деескалації конфлікту на Сході. Оглядачі покладають великі сподівання на головування Німеччини в організації.

У вівторок німецька газета Die Zeit зазначила, що партія CSU вважає Україну «безпечною країною» та не прийматиме біженців з цієї країни.

Телеканал Deutsche Welle повідомив у вівторок, що конфлікт між Україною та Росією переростає в торгівельну війну. Обидві країни застосували одна проти одної заборону імпорту, а державні ЗМІ зображають складну ситуацію в сусідній країні. Внаслідок цієї «війни» страждає просте населення обох  сторін конфлікту.

Газета Die Welt написала у середу, що ситуація в Україні поступово стабілізується, країна розширює торгівлю із Заходом, економіка поступово зростає, в той час як Росія відчуває на собі наслідки конфронтаційного курсу з Україною.

Німецька газета Süddeutsche Zeitung опублікувала у середу доповідь про референдум про договір про асоціацією між Нідерландами та Україною.

Австрійська газета Die Presse опублікувала у середу статтю про нового російського представника Трьохсторонньої контактної групи Бориса Гризлова, наближеного до Путіна. Росія і далі наполягає на федералізації країни, в свою чергу, Київ не приймає таких умов. Також газети taz та Neue Zürcher Zeitung скептично поставились до нового представника від РФ.

Олександр Щерба, посол України в Австрії, надав коментар для газети Die Presse, чому гібридна війна на Сході України дає збій.

Німецьке радіо Deutschlandradio Kultur опублікувала у четвер доповідь про східні області, де проходять бойові дії, внаслідок яких заміновано багато полів. Розмінування проводять лише в деяких районах, в той же час бойовики надалі мінують ці території. Мирні мешканці неймовірно страждають від цього.

Die Welt опублікувала у четвер повідомлення агентства Bloomberg про українські державні облігації, які принесли найбільший прибуток у всьому світі.

Онлайн видання Spiegel Online повідомило у четвер, що у Росії знищують книги, які були опубліковані за підтримки Фонда Джорджа Сороса. Причиною таких дій є не зміст публікацій, а суперечка між американським мільярдером, який підтримує Україну, та Володимиром Путіним.

Німецька газета FAZ та телеканал Deutsche Welle опублікували у четвер статтю з коментарями Петра Порошенка, який сподівається на відновлення контролю над самопроголошеними «народними республіками» ще в 2016 році.

Deutschlandradio Kultur опублікувало у четвер доповідь про ситуацію на Сході України, де значно зросла кількість ранніх пологів, а пенсіонери можуть отримувати свої пенсії лише на підконтрольних Україні територіях. Мирне населення найбільше постраждало на непідконтрольних сепаратистам територіях. Також телеканал ARD опублікував репортаж про травмованих солдатів, які воювали на Сході України.

У п’ятницю n-tv опублікував статтю про новий міжнародний торговий маршрут «Шовковий шлях», організований за ініціативи Києва в обхід Росії.

Die Welt повідомила у суботу, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін звинувачує Росію у значних порушеннях Мінських домовленостей.

Німецька газета Bild-Zeitung опублікувала у суботу розгорнутий репортаж про фінансування так званих «народних республік», в якому Росія відіграє значну роль.

Програма Tagesschau розповсюдила у суботу новину про травми українських солдатів, як ветерани війни самостійно намагаються допомогти собі. Група ветеранів АТО відкрила у Києві піццерію.

Видання Tagesspiegel повідомило у неділю, що Вашингтон та Москва домовляються про долю країни за спинами українців, не залучаючи їх до переговорного процесу.

Німецька газета Süddeutsche Zeitung опублікувала у неділю статтю про те, що українці покладають великі надії на зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Йорг Дрешер для УКМЦ