17 листопада пройшли перші реальні аукціони з продажу активів неплатоспроможних банків у системі ProZorro.Продажі. Сьогодні відбувається ще сім. Найбільша ціна лоту – 4 мільйони гривень. За ходом аукціону можна слідкувати онлайн на торговельному майданчику zakupki.prom.ua. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центру повідомила Анна Теселько, керівник проекту “Публічні аукціони” майданчика. «Це – пілотний проект. Головне зараз – надійність майданчика, компетенція та показники для перших місяців роботи пілоту. Як тільки система доведе свою компетентність – всі торги Фонду підуть через неї», – заявив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.
«Ми сприймаємо боротьбу з корупцією, як зловити та посадити. Але корупція зникає там, де з’являються нові правила, які не дають їй у принципі з’явитися. База для корупції – закритість», – вважає Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна. За його словами, Україна зараз має повернути 78 мільярдів гривень грошей вкладників. За 2016 рік вдалося повернути через продажі лише вісім – інше дофінансовується з бюджету держави. «Це проблема неефективних систем. Її треба зробити доступною, прозорою, такою, щоб їй довіряв бізнес», – пояснив він.
Юлія Берещенко, директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, розповіла, що ті майданчики Фонду, які продавали активи до запуску ProZorro.Продажі вже підключилися до системи. «Ми чекаємо, що більше гравців ринку підключаться до цієї системи. Ми сподіваємося, що ми зможемо збільшити надходження і повернути гроші вкладникам. Наша задача – розширити коло покупців, зробити більш конкурентним, прибрати потенційну змову покупців з майданчиками, зробити процес аукціону бездоганним, щоб всі могли зробити потрібні ставки – все це робиться для того, щоб повернути гроші вкладникам банку», – розповіла пані Берещенко.
Олексій Соболев, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі, розповів, що систему зробили повністю за 4-5 місяців. «Ми пройшли всі важливі етапи. Наступний етап – зробити систему такою, щоб за її допомогою можна було продавати всі активи Фонду. Щоб використання було повністю обов’язковим», – наголосив він.