Національний конкурс «Благодійна Україна» вдесяте назве Ангелів добра. Конкурс розпочав свою історію 2007 року. «Ми щиро переконані, що інтерес до конкурсу буде незмінний. Щороку кількість заявок збільшується – минулого року їх було понад 700», – зазначив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Олександр Максимчук, президент Асоціації благодійників України, голова організаційного комітету конкурсу.
Загалом є 22 номінації: 15 з них – колективні, 3 – індивідуальні та 4 – спеціальні. Заявки на участь у конкурсі цього року приймають до 19 лютого. Переможці удостояться титулу «Ангел добра». Церемонію нагородження планують провести у березі у Києві. «Ми маємо номінації, які відзначають волонтерські ініціативи – індивідуальні та колективні», – розповів Олександр Максимчук. Серед спеціальних – номінація «народний благодійник», коли і номінація, і оцінювання делегується громадянам України. Олександр Максимчук додав, що декілька років тому запровадили проведення конкурсу у регіонах. Цього року – це Хмельницька, Одеська, Житомирська, Херсонська, Львівська та Вінницька області.
«Зараз, коли країні настільки важко, вона би не впоралася без волонтерів, помічників. Такі люди варті того, аби про них дізналися і знали в обличчя», – зазначила співачка, журналіст, волонтер, громадський діяч, голова Наглядової ради конкурсу Анжеліка Рудницька. «Війна привнесла свої корективи і своє розуміння спільних дій і можливостей. Про них треба розповідати», – додала Лариса Мудрак, віце-президент Асоціації благодійників України, журналіст, медіа-експерт, волонтер, голова медіа-ради конкурсу.
Медійники-особистості формують бачення загалу, і їхня робота є дуже важливою складовою успіху країни. «Я вважаю, що традиції, які закладені конкурсом, дають ті зерна, за які ми такі довгі-довгі роки боремося і прагнемо бачити ту іншу країну», – додала пані Мудрак.
«Ми зорганізували Ділову раду, тобто наших агентів у бізнес-середовищі, які поширюють інформацію про конкурс – його засади, принципи оцінювання для того, щоб бізнес більш активно включався як у процес благодійності, так і, у тому числі, коли за зроблене кажуть «дякую», – розповів про новий орган конкурсу Володимир Демчак, президент «Української торгово-промислової конфедерації», голова Ділової ради конкурсу.
Кожен конкурсант очікує на справедливе рішення конкурсної комісії: понад 40 експертів працюють над оцінюванням заявок. «Цьогорічною вимогою до конкурсантів є, щоб кожна організація подавала заявку саме в одній номінації», – зазначила президент Благодійного фонду «Приятелі дітей», голова Національної експертної ради конкурсу Марина Криса.