По праву переселенців можна буде називати такими тільки тоді, коли ми їх переселимо у житло – голова Держмолодьжитло

WATCH IN ENGLISH

9 червня відбулось підписання Меморандуму про взаємодію Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Громадської організації «Всеукраїнська Асоціація Переселенців». У березні Верховна Рада прийняла законопроект №4555 про надання переселенцям та учасникам АТО державної підтримки на закупівлю житла. Законопроект був підписаний Президентом України. Про це розповів Сергій Комнатний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Руслан Калінін, голова ГО «Всеукраїнська Асоціація Переселенців», додає, що підписаний закон передбачає державну допомогу у розмірі 50% від вартості житла, або ж надання іпотеки під 7%.

Сергій Комнатний підкреслює, що важливо вирішити питання виділення коштів з держаного та місцевих бюджетів. У Верховній Раді зареєстрований законопроект №6515, який передбачає виділення 2 мльйонів гривень із державного бюджету на даний рік на програми кредитування для молоді та будівництва житла. Переселенці та учасники АТО матимуть право на позачергову участь у даних програмах.

«Щоб даний закон став реально дієвим механізмом потрібно внести зміни до підзаконних актів, які передбачають конкретні механізми та етапи реалізації програми «Доступне житло». […] Дані зміни знаходяться на розгляді у Центральних органах виконавчої влади», – підкреслює Сергій Комнатний.

Станом на 1 червня в Україні зареєстровано близького 1,5 мільйона переселенців. Національна система моніторингу провела опитування 4 тисяч переселенців із 24 областей. Всього 1% змогли придбати власне житло. Для 70% – відсутність житла є найбільш гострою проблемою. “По праву їх можна буде називати переселенцями лише тоді, коли ми їх переселимо у житло. На сьогоднішній день, я вважаю, вони є просто переміщеними особами”, – зазначає Сергій Комнатний.