У середу, 20 червня, о 12-00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція робочої групи ООН з насильницьких чи недобровільних зникнень.
Робоча група відвідає Україну з 11 до 20 червня 2018 року. Експерти вивчатимуть заходи, вжиті державою з метою недопущення та викорінення насильницьких зникнень, в тому числі питання, що стосуються правди, справедливості та компенсації жертвам, та збиратимуть інформацію про відповідні випадки. Робоча група відвідає Київ та інші регіони, проведе зустрічі з посадовими особами держави, родичами осіб, що зникли, представниками організацій громадянського суспільства, відповідними агентствами ООН, та ін.
Остаточна доповідь за результатами візиту буде представлена Раді ООН з прав людини в Женеві у вересні 2019 року.
Зауважте, будь ласка, що доступ на брифінг матимуть виключно журналісти. Акредитація – на місці за редакційними посвідченнями.
Довідково:
Робоча група з насильницьких та недобровільних зникнень складається з п’яти незалежних експертів з усіх регіонів світу. Голова-доповідач – пан Бернар Дюхейм (Канада), Заступник голови – Тай-Унг Баїк (Корея); інші члени: пані Хуріа Ес-Сламі (Марокко), пан Лусіано Хазан (Аргентина) та пан Генрікас Мікевічус (Литва).
Робоча група була створена Комісією ООН з прав людини у 1980 році з метою допомоги родинам у встановленні долі та місцезнаходження родичів, що зникли. Вона намагається створити канал комунікації між родинами та відповідними державами, для забезпечення розслідування конкретних випадків з метою встановлення місцезнаходження осіб, які шляхом зникнення були залишені без захисту закону. Враховуючи гуманітарний мандат Робочої групи, встановлення вважається таким що відбулося, коли доля або місцезнаходження зниклої особи чітко встановлені. Робоча група продовжує займатися випадками зникнень до моменту їхнього вирішення. Вона також надає допомогу в імплементації державами Декларації ООН про захист всіх осіб від насильницьких зникнень.
За більш детальною інформацією та запитами ЗМІ звертайтеся до:
в Женеві (до та після візиту): Уго Седранголо (+41 22 917 9286 / ucedrangolo@ohchr.org)
в Києві (під час візиту): Ірина Яковлєва (+38 050 386 8069 / iyakovlieva@ohchr.org)