ВИСНОВКИ
Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна поверне Крим і окуповану частину Донбасу політико-дипломатичним шляхом. Він також зазначив, що «Мінські домовленості вже принесли користь Україні». Він підкреслив, що Україна зупинила активну фазу російського наступу і домоглася тиску санкцій на Москву через невиконання нею Мінських домовленостей. Порошенко також переконаний, що влада Російської Федерації зроблять все можливе, щоб домогтися ослаблення введених проти них санкцій і змінити зміст мінських угод в свою користь. Президент повідомив, що РНБО розгляне ситуацію в Азовському морі. Він попросив главу МЗС Павла Клімкіна підготувати до засідання пакет документів, щоб дії РФ отримали оцінку міжнародної громадськості. Порошенко вважає, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу, співпрацю та партнерство з РФ. Президент Порошенко відзначив загрозу втручання РФ у вибори в Україні. Він зазначив, що Україна повинна вже зараз шукати шляхи для співпраці з іншими державами для координації зусиль щодо запобігання втручання у виборчий процес. Президент також нагадав, що має намір ініціювати внесення змін до Конституції, “які заякорять європейський та євроатлантичний вибір нашої держави”. “Хочу звернути вашу увагу на те, що перед Днем Незалежності з вуст наших американських партнерів і федерального канцлера Німеччини було чітко наголошено, що двері і до Європейського Союзу, і до НАТО для України відкриті”, – заявив Порошенко. Президент також зазначив, що підприємства оборонно-промислового комплексу готові запропонувати іноземним партнерам сучасні вітчизняні зразки високоточної зброї, повністю вироблені в Україні.
Глава місії України при Організації північноатлантичного договору Вадим Пристайко заявив, що більшість країн-членів НАТО не підтримують вступ України в Альянс, побоюючись реакції Росії. Він також додав, що Україна не згодна з думкою деяких членів НАТО, які вважають, що вступ нашої країни до Альянсу спровокує Росію на велику агресію.
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що Президент України Петро Порошенко 26 вересня виступить на засіданні Генеральної асамблеї ООН. За його словами, Порошенко повинен підняти тему Голодомору і розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі.
Голова Виконавчого комітету – виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв повідомив, що представництво України при статутних органах СНД було закрито в серпні.
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства. За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом. Труба додав, що за призначення чи не призначення, як і за всю діяльність ДБР саме він буде нести відповідальність і саме тому прийняв рішення відмовити у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади. Народний депутат від БПП Мустафа Найєм вважає, що зовнішню комісію, яка призначила заступників голови Державного бюро розслідувань, потрібно розпустити. На його думку, комісія, що складається з народних депутатів, представників Кабміну та Адміністрації президента, не може призначати співробітників органів внутрішнього контролю ДБР.
Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що Україна звернулася до Ради Європи по допомогу з відбором суддів для Вищого антикорупційного суду.
Фонд держмайна провів аукціон із продажу об’єкта малої приватизації в системі “Prozorro.Продажі”, за підсумками якого вартість нежитлового приміщення в Києві зросла майже в 2,5 рази. Згідно з даними на “Prozorro.Продажі”, приміщення загальною площею 608 кв. м на вул. Павловська, 4-8 у Шевченківському районі столиці продано приватній особі за 19,5 млн гривень (початкова ціна продажу – 8 млн гривень без ПДВ).
Програма “Наші Гроші” повідомляє, що законодавство змусило спеціалістів з оцінки майна здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-посередників, які пов’язують нардепом Антоном Яценком та які за перший місяць роботи отримали 23 мільйони гривень.
Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро розпочати розслідування стосовно джерел збагачення народного депутата Антона Геращенка. Раніше, журналісти з’ясували, що Антон Геращенко орендує квартиру в Києві площею 200 квадратів за гроші свого тестя Олексія Шамбура.
Результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GfK Ukraine, свідчать, що більшість українців підтримують збереження зв’язків із мешканцями непідконтрольної території. Найбільш доречним форматом гуманітарних та торговельних відносин з тимчасово окупованими територіями є економічна блокада зі збереженням гуманітарних відносин, пересуванням людей, виплатою пенсій, водопостачанням та енергопостачанням.
ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.
- Порошенко заявив, що МЗС готує документи для розірвання Договору про дружбу з Росією (35 публікацій у ЗМІ)
- Україна готує декілька «неприємних сюрпризів» для РФ на Генасамблеї ООН – Єльченко (32 публікації у ЗМІ)
- Директор ДБР заявив, що не призначатиме 27 переможців конкурсу – подробиці (26 публікацій у ЗМІ)
- Порошенко анонсував візит Меркель до Києва (18 публікацій у ЗМІ)
- СНД: Україна закрила своє представництво (7 публікацій у ЗМІ)
НАРАДА КЕРІВНИКІВ ЗАКОРДОННИХ ДИПЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ.
Європейський вибір об’єднує Україну, упевнений президент України Петро Порошенко. “Дуже важливо, що в критичних умовах цих чотирьох років українці не втратили тверду надію, підтримку та впевненість у європейському векторі розвитку нашої держави. Україна не є більше розколотою, та європейський вибір об’єднує Україну”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками зарубіжних дипломатичних установ України у вівторок у Києві. З огляду на це він нагадав, що має намір ініціювати внесення змін до Конституції, “які заякорять європейський та євроатлантичний вибір нашої держави”. На думку глави держави, такий крок потрібен не лише Україні, а й усій Європі, так як йдеться про перетворення найбільшої європейської держави в “простір нового європейського зростання”.
Президент України Петро Порошенко знову заявляє, що Україна поверне Крим та окуповану частину Донбасу політико-дипломатичним шляхом. “Заявляю ще раз: Крим і частину Донбасу ми прагнемо отримати політико-дипломатичним шляхом, але Мінські домовленості вже принесли користь Україні”, – сказав глава держави на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві. Він наголосив, що Україна зупинила активну фазу російського настання і добилася санкційного тиску на Москву через невиконання нею Мінських домовленостей.
Президент України Петро Порошенко переконаний, що влада Російської Федерації зробить усе можливе, щоб добитися послаблення запроваджених проти неї санкцій і змінити зміст Мінських угод на свою користь. “Можете не сумніватися, що Кремль не шкодуватиме сил для того, щоб перекроїти логіку Мінських угод, дискредитувати нашу миротворчу ініціативу для Донбасу та підірвати політику невизнання окупації Криму для того, щоб перекласти відповідальність на Україну і добитися послаблення санкцій”, – сказав глава держави на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.
Президент України Петро Порошенко закликає українських дипломатів скоординувати зусилля зі своїми колегами з країн перебування для розробки механізму щодо запобігання сторонньому втручанню в українські вибори. “Щупальця Москви дуже міцно проникли в соціальні мережі, вони мають окремі медіа, є в кіберпросторі… Кремль вміло прикриває свою підривну діяльність демократичними цінностями, демократичними принципами, і ми наразі маємо шукати шляхи для співпраці з іншими державами та координувати зусилля для вироблення надійного механізму щодо запобігання сторонньому втручанню у виборчий процес і забезпечення вільного волевиявлення наших громадян”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.
Військово-технічна сфера (ВТС) має стати одним з основних пріоритетів у роботі українських дипломатичних місій за кордоном, заявляє президент України Петро Порошенко. “Саме військово-технічна сфера має стати одним із ваших головних пріоритетів. Деякі вже дуже близькі до постачань… деякі перебувають у процесі роботи… Я маю на увазі, що стосується військово-технічного співробітництва – отримання і, в тому числі, придбання, оборонної зброї, тих її компонентів, які ми поки що не навчилися виробляти самі”, – сказав П. Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що зміни до Конституції України в частині закріплення євроатлантичних та євроінтеграційних прагнень країни реально внести до завершення поточної каденції парламенту. “Я упевнений, що коли це буде поставлено на голосування, а голосування може і буде лише відкритим, коли кожен стежитиме за кожним депутатом, за кожним голосом – ніхто не посміє не проголосувати за цю ідею. Тому я впевнений, що цю ідею необхідно реалізовувати, і я вірю, що ми зможемо її реалізувати до завершення цієї каденції”, – сказав він під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.
УТВОРЕННЯ ДБР.
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що відмовив конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади відомства. Про це він сказав на брифінгу у вівторок. За його словами, частина кандидатів фігурують у журналістських розслідуваннях та кримінальних провадженнях. Зокрема, один із кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. “Так, я не помилився, саме у кримінальному провадженні щодо держзради! Слідчий, який проводить розслідування, звертався із запитом у зовнішню комісію для того, щоб отримати будь-які результати. Яка була відповідь, я цього не знаю”, – сказав Труба. Він додав, що також є кандидат, який разом із членами своєї родини фігурує у кримінальній справі щодо легалізації коштів, які здобуті злочинним шляхом.
Конкурсна комісія, яка обирала 27 кандидатів на керівні посади в Державному бюро розслідувань, знищила результати проходження переможцями конкурсу поліграфу. Про це 28 серпня під час брифінгу заявив директор ДБР Роман Труба. “Після конкурсу зовнішня комісія мала передати документи кандидатів і результати проходження поліграфу… Комісія на засіданні прийняла дивне, нелогічне, протиправне рішення про знищення результатів поліграфу”, – сказав директор ДБР. Він пояснив, що всі матеріали на кандидатів зберігаються 5 років. Труба додав, що тричі звертався до комісії, щоб отримати результати поліграфу або хоча б акт про знищення його результатів, але в комісії йому відмовили. За його словами, деякі з кандидатів є фігурантами журналістських розслідувань.
Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба наполягає на прозорості запуску роботи бюро й запевняє, що його цікавить не посада директора ДБР, а реальна робота нового правоохоронного органу. На брифінгу у вівторок у Києві він розповів, що 6 вересня суд у Києві розпочне розгляд справи про визнання дій зовнішньої комісії про призначення його, Р. Труби, на посаду директора ДБР незаконним. “Виникає запитання. Чому стільки часу позов перебував без руху? Виникають і інші запитання – чому позивач пропустив, а суд відновив термін подання позовної заяви?” – зазначив директор бюро.
Народний депутат від БПП Мустафа Найєм вважає, що зовнішня комісія, яка призначила заступників голови Державного бюро розслідувань, потрібно розпустити. Про це він пише у вівторок у Facebook. На його думку, комісія, що складається з народних депутатів, представників Кабміну та Адміністрації президента, не може призначати співробітників органів внутрішнього контролю ДБР. Нинішні призначення в ДБР нардеп назвав “пірровою перемогою” “А якщо бути точніше, рокіровка одних дискредитованих кандидатів на ключові посади в Бюро – іншими, не менш одіозними людьми”, – говорить Найєм.
УТВОРЕННЯ ВАСУ.
Україна звернулася до Ради Європи по допомогу з відбором суддів для Спеціалізованого антикорупційного суду, повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба. “Ми направили офіційний запит на ім’я генерального секретаря Ради Європи з проханням, щоб РЄ узяла участь у відборі суддів нового Антикорупційного суду”, – сказав Д.Кулеба під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.
ПРИВАТИЗАЦІЯ.
Фонд держмайна провів аукціон із продажу об’єкта малої приватизації в системі “Prozorro.Продажі”, за підсумками якого вартість нежитлового приміщення в Києві зросла майже в 2,5 рази. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”. Згідно з даними на “Prozorro.Продажі”, приміщення загальною площею 608 кв. м на вул. Павловська, 4-8 у Шевченківському районі столиці продано приватній особі за 19,5 млн гривень (початкова ціна продажу – 8 млн гривень без ПДВ). Як повідомлялося з посиланням на главу ФДМ Віталія Трубарова, Фонд виставив на продаж 210 об’єктів малої приватизації сумарною стартовою вартістю понад 113 млн гривень.
Законодавство змусило спеціалістів з оцінки майна здавати звіти до Фонду держмайна за допомогою сайтів-посередників, які пов’язують нардепом Антоном Яценком та які за перший місяць роботи отримали 23 мільйони гривень. Про це йдеться у розслідуванні телепрограми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”. Зазначається, що місяць тому Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка мала побороти ринок “чорної оцінки” та не дати українцям ухилятися від податків (5% від вартості майна, яку визначить професійний оцінювач). Повідомляється, що оцінювачі часто зменшували вартість майна, щоб зменшити суму податку. “Півроку тому парламент прямо в Податковий кодекс вгатив “реформу” змін у процедурі оцінки. Які до оподаткування не мають стосунку. Ключова зміна: створення “Єдиної бази даних звітів про оцінку””, – йдеться у розслідуванні.
АНТИКОРУПЦІЯ.
Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро розпочати розслідування стосовно джерел збагачення народного депутата Антона Геращенка. Про це повідомляє програма “Наші гроші з Денисом Бігусом”. Зазначається, що в ухвалі йдеться про ймовірне вчинення народним депутатом Антоном Геращенком кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-2 Кримінального кодексу України (“Незаконне збагачення”). Вказується, що відповідне рішення суд виніс 27 серпня і зобов’язав НАБУ протягом доби внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також повідомляється, що ухвала оскарженню не підлягає.
СИТУАЦІЯ НА ДОНБАСІ.
Більшість українців підтримують збереження зв’язків із мешканцями непідконтрольної території. Про це свідчать результати другої хвилі соціологічного дослідження громадської думки щодо питань, пов’язаних із реінтеграцією непідконтрольних районів Донбасу, наданий “Українській правді” “Кальміуською групою”. Згідно з результатами опитування респондентів по всій Україні, найбільш доречним форматом гуманітарних та торговельних відносин з тимчасово окупованими територіями є економічна блокада зі збереженням гуманітарних відносин, пересуванням людей, виплатою пенсій, водопостачанням та енергопостачанням.
Більшість опитаних українців вважає, що місцеві органи влади на непідконтрольних уряду територіях Донбасу з початком реінтеграції має обирати місцеве населення, а не призначати Київ. Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GFK Ukraine в травні 2018 року і презентовані на прес-конференції у вівторок в Києві. На думку 57% опитаних українців, місцеві органи влади на непідконтрольних територіях Донбасу має обирати місцеве населення, тоді як 34% вважають, що їх має призначати Київ. Серед опитаних жителів підконтрольної уряду частини Донбасу 69% виступають за обрання місцевих органів влади, а 21% – за призначення їх Києвом після відновлення контролю уряду над ОРДЛО.
Більше ніж 40% опитаних українців вважають, що “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, ВО “Батьківщина” і Радикальна партія підтримують реінтеграцію Донбасу в Україну, свідчать результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, проведеного компанією GfK Ukraine в травні 2018 року, які було представлено на прес-конференції у вівторок у Києві. Так, на думку 46% українців загалом і 35% жителів підконтрольної Україні частини Донбасу, ВО “Батьківщина” підтримує реінтеграцію Донбасу, щодо “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” так вважають 49% українців і 41% жителів Донбасу зокрема, а щодо Радикальної партії – 41% та 40%. Водночас 18% опитаних на території всієї України і 29% жителів Донбасу вважають, що ВО “Батьківщина” виступає проти реінтеграції регіону. Такої самої думки щодо “БПП” дотримуються 18% громадян України загалом і 27% жителів Донбасу. Про те, що Радикальна партія виступає проти реінтеграції Донбасу, говорять 22% українців, зокрема 24% жителів Донбасу.