Огляд ЗМІ за 22 липня 2019

ГОЛОВНЕ

Центральна виборча комісія опрацювала 79,15% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради. За результатами підрахунку голосів, партія “Слуга народу” набрала — 42,81%, “Опозиційна платформа – За життя” — 12,98%, “Європейська солідарність” – 8,34%, “Батьківщина” – 8,09%, “Голос” – 6,09%. Крім того, кандидати від «Слуги народу» лідирують у більш ніж 120 одномандатних округах. Відповідно, партія Володимира Зеленського може отримати 245-248 мандатів у Раді 9 скликання. Зокрема, кандидати від «Слуги народу» перемоги у кожному одномандатному окрузі у м.Київ. «Слуга народу» може вперше в історії України сформувати коаліцію одноосібно.  “Але наразі говорити про коаліцію, мабуть, не доводиться, оскільки ми бачимо достатньо непогані наші результати. І ми ще не до кінця бачимо результати наших колег чи опонентів по Верховній Раді”, – заявив Дмитро Разумков.

Посли країн “Великої сімки” вважають, що дострокові парламентські вибори в Україні відбулися на конкурентній основі. “Посли G7 вітають проведення  парламентських виборів в Україні, які відбулись на конкурентній основі з дотриманням основоположних  прав і свобод”, – йдеться у повідомленні  “Великої сімки”.

Із чинних народних депутатів у наступний склад парламенту не потрапляють Ігор Кононенко, Олександр Грановський, В’ячеслав Богуслаєв, Костянтин Жеваго, Михайло і Дмитро Добкіни, Максим Бурбак, Сергій Пашинський, Володимир Литвин, Сергій Ківалов. Натомість, проходять до Ради Андрій Іванчук, Віктор Балога, Олесь Довгий. Попередньо до Верховної Ради проходять понад 20 представників аграрного бізнесу, зокрема самовисуванці – Іван Чайківський, Роман Мацола, Геннадій Вацак, Степан Івахів, Олександр Герега, Сергій Лабазюк. Крім того, до Верховної Ради попередньо проходять понад 20 представників будівельного та споживчого ринків, зокрема Олена Шуляк, Вадим Струневич, Ганна Лічман від “Слуги народу”, Вадим Столар і Дмитро Ісаєнко від “Опозиційної платформи – За життя”, а також самовисуванці Олександр Фельдман і Леонід Клімов.

Співробітники СБУ провели обшуки у приміщеннях Кабінету Міністрів, Державної прикордонної служби та Державної фіскальної служби, а також у держпідприємстві “Спецтехноекспорт”. СБУ виявила факти заволодіння майже 6,7 мільйонами доларів у оборонній сфері при укладанні іноземною компанією зовнішньоекономічного контракту з одним із підприємств “Укроборонпрому” з постачання Державній прикордонній службі підвісної системи раннього виявлення.

СБУ обвинувачує менеджмент “ArcelorMittal Кривий Ріг” у недбалому використанні інвестицій Лакшмі Міттала. “Я впевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись здійснити цю інвестицію… не планував зробити нічого поганого. Але той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов’язків. І тому має бути відповідним чином як мінімум дисциплінарно покараний”, – повідомив виконувач обов’язки глави СБУ Іван Баканов. Водночас він уточнив, що, найімовірніше, йтиметься не про адміністративну відповідальність. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко  заявила, що бізнес занепокоєний ситуацією, що склалася навколо “ArcelorMittal Кривий Ріг”, і розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про заходи щодо протидії рейдерству”. Документ зобов’язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) в їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель. Він також зобов’язує Кабінет Міністрів протягом трьох місяців розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект спрямований на посилення гарантій захисту державою прав на нерухоме майно та їх обтяжень, захисту прав засновників юросіб та протидію рейдерству.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підписав розпорядження про призначення наглядової ради в ПрАТ “Укргідроенерго” у складі чотирьох незалежних і трьох представників від держави.

Прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган повідомила, що  Генеральний прокурор України Юрій Луценко перебуває в офіційній відпустці.

Апеляційний суд м. Києва за клопотанням сторони захисту змінив запобіжний захід екс-голові фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександру Єфремову з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

ТОП-5 РЕЗОНАНСНИХ НОВИН ДОБИ: ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА.

  • ЦВК опрацювала понад 80% протоколів (669 публікацій у ЗМІ)
  • У Зеленського прокоментували створення коаліції в новій Раді (66 публікацій у ЗМІ)
  • Посли G7 високо оцінили парламентські вибори в Україні (50 публікацій у ЗМІ)
  • Суд відпустив Олександра Єфремова під домашній арешт (39 публікацій у ЗМІ)
  • У СБУ розповіли подробиці справи щодо розтрати посадовцями Спецтехноекспорту $6,7 млн (30 публікацій у ЗМІ)

ВИБОРИ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ.

Центральна виборча комісія опрацювала 46,22% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради. Про це свідчать дані ЦВК. За результатами підрахунку голосів, партія “Слуга народу” набрала — 42,35%, “Опозиційна платформа – За життя” — 12,80%, “Європейська солідарність” – 8,70%, “Батьківщина” – 8,05%, “Голос” – 6,43%.

Керівник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков заявив, що формування коаліції у Верховній Раді буде залежати від того, які будуть кінцеві результати підрахунку голосів, але, ймовірно, політсилі і не доведеться об’єднуватися з іншими партіями. Про це він сказав на брифінгу у понеділок. За його словами, “Слуга народу” відкрита до діалогу ,але треба виходити з кінцевих результатів опонентів. “Співпрацювати у Раді ми зможемо з усіма політичними силами, які будуть співпадати з нами в ідеологічних поглядах, у тому базовому баченні розвитку нашої країни”, – сказав Разумков.  “Але наразі говорити про коаліцію, мабуть, не доводиться, оскільки ми бачимо достатньо непогані наші результати. І ми ще не до кінця бачимо результати наших колег чи опонентів по Верховній Раді”, – додав він.

Попередньо до Верховної Ради проходять понад 20 представників аграрного бізнесу, зокрема самовисуванці – Іван Чайківський, Роман Мацола, Геннадій Вацак, Степан Івахів, Олександр Герега, Сергій Лабазюк. Згідно з даними Центральної виборчої комісії за підсумками обробки 70,49% електронних протоколів, до ВР у одномандатному виборчому окрузі №21 у Волинській області проходить Степан Івахів (віддали голоси 42,88% виборців) співвласник групи “Континіум” і мережі автозаправок WOG.

До Верховної Ради попередньо проходять понад 20 представників будівельного та споживчого ринків, зокрема Олена Шуляк, Вадим Струневич, Ганна Лічман від “Слуги народу”, Вадим Столар і Дмитро Ісаєнко від “Опозиційної платформи – За життя”, а також самовисуванці Олександр Фельдман і Леонід Клімов. До списку партії “Слуга народу” під номером 13 увійшла керівник сектора будівництва, член правління Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олена Шуляк, під номером 39 – керівник ТОВ “НВПІ “Київпроект” та ТОВ “Укрінвестбуд девелопмент” Вадим Струневич. “Укрінвестбуд девелопмент ” спільно з Saga Development реалізує проект житлового комплексу Einstein Concept House на вул. Златоустівській, 24а у Шевченківському районі Києва.

ЕКОНОМІКА.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про заходи щодо протидії рейдерству”. “Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав”, – повідомляє прес-служба глави держави у понеділок. Документ зобов’язує забезпечити перенесення до 2021 року до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) в їх використанні, зареєстрованих до 1 січня 2013 року в Держреєстрі земель.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав розпорядження про призначення наглядової ради в ПрАТ “Укргідроенерго” у складі чотирьох незалежних і трьох представників від держави. Відповідне розпорядження №544-р від 17 липня 2019 року оприлюднено на урядовому порталі. Раніше, під час ухвалення рішення на останньому засіданні Кабінету Міністрів, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що він має сумніви щодо складу наглядової ради. Водночас прем’єр зазначив, що він довіряє компетенції міжнародних партнерів, які допомагають підбирати склади НР великих держкомпаній.

АНТИКОРУПЦІЯ.

Служба безпеки України (СБУ) обвинувачує менеджмент “ArcelorMittal Кривий Ріг” (АМКР, Дніпропетровська обл.) у недбалому використанні інвестицій Лакшмі Міттала, повідомив виконувач обов’язки глави СБУ Іван Баканов. “Я впевнений, що Лакшмі Міттал, який є потужним міжнародним інвестором, намагаючись здійснити цю інвестицію… не планував зробити нічого поганого. Але той менеджмент, який працює на підприємстві, недбало ставився до своїх обов’язків. І тому має бути відповідним чином як мінімум дисциплінарно покараний”, – сказав Баканов під час прес-брифінгу в Києві в понеділок.

Бізнес занепокоєний ситуацією, що склалася навколо “ArcelorMittal Кривий Ріг” (АМКР, Дніпропетровська обл.), і розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів, сказала виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко. “Очевидно, що реформа правоохоронних органів уже не лише назріла, а й перезріла. І ця ситуація – черговий для цього сигнал. Однозначно, всі відносини з інвесторами, а ArcelorMittal – один із найбільших, потрібно проводити в цивілізований спосіб. Звісно, якщо є порушення – питання потрібно порушувати, але вирішувати їх цивілізовано”, – сказала Дерев’янко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в понеділок.

Співробітники Департаменту контррозвідки СБУ виявили факти заволодіння грошовими коштами сумою понад $6 млн під час укладення іноземною компанією зовнішньоекономічного контракту з одним із підприємств концерну ДП “Укроборонпром” із постачання Державній прикордонній службі України підвісної системи раннього виявлення, повідомив відділ зв’язків зі ЗМІ Генпрокуратури України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури. Як повідомляється, проведені або проводяться наразі слідчі дії в службових приміщеннях Кабінету Міністрів України, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України та держпідприємства “Спецтехноекспорт”, спрямовані на вилучення оригіналів документів та інших речей і предметів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

Апеляційний суд м. Києва за клопотанням сторони захисту змінив запобіжний захід екс-голові фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександру Єфремову з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, повідомив його адвокат Андрій Смирнов. “Апеляційний суд Києва задовольнив нашу апеляційну скаргу і застосував щодо Олександра Єфремова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту”, – написав Смирнов на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.