5-6 липня у Херсоні відбувся тренінг для представників територіальних громад Херсонщини під назвою «Як звертатися до громади, аби протистояти маніпуляціям, фейкам, дезінформації? Принципи кризових комунікацій».
![](https://uacrisis.org/wp-content/uploads/2021/07/IMG_4142-1024x683.jpg)
Так, Катрі Райк, міський голова міста Нарва та Андо Ківіберг, колишній міський голова Вільянді, провідний експерт Естонського центру Східного партнерства поділилися з учасниками досвідом виходу з кризових комунікацій на рівні естонського місцевого самоврядування. Зокрема,мер Нарви Катрі Райк підкреслила, що правильно збудована комунікація змінює ставлення людей до влади.
![](https://uacrisis.org/wp-content/uploads/2021/07/IMG_4199-1024x683.jpg)
Поради керівникам громад щодо реагування в умовах кризи надав медіаконсультант у сфері стратегічної та кризової комунікації Рауль Ребане. За його словами, скандал віднімає владу. Коли щось трапилось, звісно треба швидко реагувати. Однак, з початку треба порадитись з фаховою людиною, і тільки після цього робити заяви, адже в 90 відсотках випадків поспішна емоційна реакція першої особи – не вірна.
![](https://uacrisis.org/wp-content/uploads/2021/07/IMG_4427-1024x683.jpg)
Лариса Мудрак, експерт з кризових комунікацій, СЕО FBN Ukraine, Президентка Win Win Communication, також поділилася порадами як громадам успішно комунікувати у час кризи. За її словами, для керівництва громад сьогодні надзвичайно важливо системно та якісно комунікувати із людьми, озвучувати правдиву інформацію людям та застосовувати всі можливі канали.
![](https://uacrisis.org/wp-content/uploads/2021/07/IMG_4319-1024x683.jpg)
Артур Аукон, журналіст, головний експерт з медіа та журналістики Естонського центру Східного партнерства поділився з учасниками порадами як краще комунікувати з представниками ЗМІ та відповідати на поставлені питання. За його словами, саме медіа відіграють роль посередника і саме це варто брати до уваги комунікаційним структурам органів влади при побудові своїх стосунків з медіа.
Захід відбувся у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства “Протидія дезінформації на півдні та сході України” за підтримки Європейського Союзу.