Миколаїв, 21 листопада 2016 року – Під час воркшопу для редакторів та журналістів Миколаївської області обговорено чіткий план дій та алгоритм роздержавлення комунальних ЗМІ регіону. «Основна перешкода для проведення роздержавлення просто зараз – незнання зацікавленими сторонами законодавства», – зазначив під час заходу Олександр Дяченко, керівник юридичного відділу УАМБ . За словами юриста, реформування комунальних редакцій та перетворення їх у приватні суб’єкти господарювання потребують вчинення 3-х дій – зміни складу засновників юридичної особи, зміни організаційно-правової форми юридичної особи (перетворення) та зміни складу засновників друкованого ЗМІ. При цьому немає юридичних перешкод для здійснення вказаних дій без Постанови Кабміну «Про зведений перелік учасників першого етапу реформування».
Олександр Дяченко дав редакторам видань та видавництв Миколаївщини конкретні поради, як подолати шлях реформування з найменшими втратами, зберегти майно, трудовий колектив та не втратити довіру своїх читачів. Зокрема, він ознайомився зі статутами їхніх ЗМІ і пояснив, які зміни треба до них внести, щоб втрати під час перетворення були мінімальними.
Тим, у кого виникли непорозуміння з представниками місцевої влади, юрист порадив усе ж знайти з ними спільну мову, пояснити, як має бути згідно із Законом про реформування. Адже подальшу долю друкованого засобу масової інформації має вирішувати лише його трудовий колектив.
Також пан Дяченко розповів про перелік документів, які необхідно надати державному реєстратору для перереєстрації та порадив редакторам ретельно перевіряти документацію, всі цифри та назви, щоб у подальшому уникнути непорозумінь.
Воркшоп став тринадцятим у циклі заходів спільного українсько-польського проекту, спрямованого на зміцнення потенціалу місцевих друкованих засобів масової інформації у Миколаївській області. На території України проект реалізується командою Українського кризового медіа-центру (Київ) за допомогою регіонального координатора у Миколаєві. У Польщі над проектом працює команда Східноєвропейського демократичного центру (Варшава).
Проект здійснюється у рамках Польсько-Канадської програми підтримки демократії за фінансової підтримки Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Уряду Канади.